Niemedyczne forum zdrowia
30-04-2024, 05:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mleko w technologii ESL proszę opinie  (Przeczytany 7249 razy)
Kropka
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.10.2012
Wiadomości: 42

sky is the limit

« : 16-10-2012, 18:47 »

Wiem, że mleko nie jest podstawowym pożywieniem człowieka, natomiast uważam, że przy dobrym stanie organizmu można sobie na nie czasem pozwolić, oczywiście wiem też, że najlepsze byłoby wtedy mleko niepasteryzowane, ale dość ciężko takie dostać (Mlekomatu nie ma ani jednego w moim województwie).

Jakiś czas temu natrafiłam za to w sklepach na mleko w szklanej butelce pod nazwą "Zimne mleko" producent Robico zainteresowała mnie przede wszystkim butelka, a następnie hasło "mikrofiltrowane". Mleko to okazało się bardzo dobre w smaku, jednak nie kiśnie jak niepasteryzowane, tylko psuje się podobnie jak UHT - czyli bakterii brak niestety, także i tych pożytecznych.

Na portalu Biosłone opisane jest mleko wiejskie, mleczarskie oraz UHT, nie trafiłam jednak na recenzje technologii ESL (Extended Shelf Life), bo tak profesjonalnie nazywana się ta "mikrofiltracja", a jestem jej bardzo ciekawa.

Na tej stronie  można też poczytać więcej o tej technologii.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 16-10-2012, 19:11 »

Jeżeli nie masz możliwości kupienia normalnego mleka to DSS (Daj Sobie Spokój).
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #2 : 16-10-2012, 19:38 »

Już od dawna jest u nas to mleko. Kilka razy zdarzyło mi się kupić, jako, że moja córka uwielbia mleko. Na wsi pije, ale w mieście niestety nie mamy możliwości kupić dobrego. Jak raz kupiłam od baby, to było takie wstrętne, że nie dałam rady przełknąć. Zastanawia mnie fakt, że na wsi mleko od krowy się gotuje. Mało kto pije prosto od krowy. Zatem zachodzi pytanie. Czy to mleko o którym pisze Kropka przefiltrowane i pasteryzowane w niskiej temperaturze, będzie różnić się od mleka gotowanego ze wsi, no oprócz tego, że jedno jest od jednej krowy a drugie od wielu.
Zapisane
Kropka
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.10.2012
Wiadomości: 42

sky is the limit

« Odpowiedz #3 : 17-10-2012, 09:39 »

...moja córka uwielbia mleko. Na wsi pije, ale w mieście niestety nie mamy możliwości kupić dobrego.
Właśnie mam podobnie, mleko jest nietrwałe... co innego jaja, mięso - jedzie się raz na jakiś czas po to, a mleko, jakby chcieć wypić raz w tygodniu, to raz w tygodniu trzeba by po nie jechać, ja nie mam na to czasu... a moje dzieci też lubią sobie czasem wypić szklankę mleka, a ja dolać odrobinę do kawy. Dlatego pytam, czy uważacie, że ta technologia to kolejna ściema - chwyt marketingowy, czy coś wartego uwagi.

Zaznaczam, że nie jestem fanatykiem jakiegoś jednego sposobu życia i odżywiania, w sensie, że czegoś tam nie tknę bo jest beee, choć naprawdę z większością rzeczy napisanych na tym portalu się zgadzam w 100%. Moja filozofia to zachować zdrowe podstawy żywienia, ale życie musi być też przyjemne i dla nas i dla otoczenia. Poza tym uważam, że jeśli umiemy "słuchać" swego organizmu, to on sam nam podpowiada czego akurat potrzebuje, jak mam ochotę na mleko to piję mleko, jak mam chęć na kiszoną kapustę to jem kapustę - u mnie to się sprawdza.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2012, 16:48 wysłane przez Agata » Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #4 : 17-10-2012, 09:43 »

Kolejny chwyt marketingowy, że niby to mleko ESL jest lepsze od mleka. Ludzie - nie dajmy robić z siebie wciąż idiotów i nie napychajmy kieszeni takim firmom. Dla mnie mleko to mleko - za przeproszeniem - z krowiego cycka wlane bezpośrednio do (najlepiej szklanej) butelki, a nie jakieś technologiczne wynalazki!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!