Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 03:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawostka, kto kogo nie lubi i kto jest wszystkiemu winien...  (Przeczytany 87719 razy)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #60 : 22-10-2012, 22:53 »

2 mln. kobiet i to tylko w DDR to jeszcze za mało, żeby coś ruszyć. Znam gościa i jedna panią Dr z DDR, którzy mają takie rysy, że musiało coś być. Rocznikowi też pasuje. W moim Heimacie też było wiadomo, kto był po ruskich, ale to były rzadkie przypadki, bo ogólnie mieli rozkaz dzielić chleb i wygrać dla siebie ludność podbitą.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2012, 13:51 wysłane przez Agata » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #61 : 22-10-2012, 23:55 »

Trzeba jeszcze pamiętać, że jak chłopcy poszli na wojaczkę, to dziewczyny miały pod ręka jedynie robotników przymusowych. A to były chłopy na schwał.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #62 : 23-10-2012, 00:13 »

To w dzisiejszych filmach tak się romantycznie pokazuje. Wtedy kobiety były często bardziej pierdolnięte niż mężczyźni na punkcie Adolfa, wiec takie przypadki to wielka rzadkość. To taki ewenement, ze aż się o tym film kreci. A Ci przymusowi robotnicy, to często sami się na roboty na ochotnika zgłaszali, to tak jako ciekawostka.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #63 : 23-10-2012, 10:30 »

A Ci przymusowi robotnicy, to często sami się na roboty na ochotnika zgłaszali, to tak jako ciekawostka.
Mieli po prostu zapewniony wikt i opierunek, no i coś gratis...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
m.war
« Odpowiedz #64 : 23-10-2012, 12:22 »

A Ci przymusowi robotnicy, to często sami się na roboty na ochotnika zgłaszali, to tak jako ciekawostka.

Za chwilę się dowiemy, że do obozów też na ochotnika szli.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #65 : 23-10-2012, 12:27 »

Cytat
Za chwilę się dowiemy, że do obozów też na ochotnika szli.

Co najmniej dwóch takich zna historia.
O przymusowych robotach mam pojęcie, bo moja bardzo bliska rodzina, ta dalsza zresztą również, miała wątpliwą przyjemność zapoznać się z nimi osobiście. Przypadki, że Polak z Niemką były rzadkie i groziły śmiercią albo obozem. O wiele częściej kojarzyli się Polacy między sobą.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2012, 12:31 wysłane przez Scorupion » Zapisane
m.war
« Odpowiedz #66 : 23-10-2012, 13:42 »

Cytat
Za chwilę się dowiemy, że do obozów też na ochotnika szli.

Co najmniej dwóch takich zna historia.
O przymusowych robotach mam pojęcie, bo moja bardzo bliska rodzina, ta dalsza zresztą również, miała wątpliwą przyjemność zapoznać się z nimi osobiście. Przypadki, że Polak z Niemką były rzadkie i groziły śmiercią albo obozem. O wiele częściej kojarzyli się Polacy między sobą.

Tak, ale tych dwóch poszło z innych pobudek. Na przymusowych robotach była moja babcia. Pisanie, że ktoś tam jechał na ochotnika, to delikatnie mówiąc nadużycie.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #67 : 23-10-2012, 14:18 »

Czas był tragiczny i na pewno nie chce usprawiedliwiać nikogo, ani wmawiać, ze białe jest czarne i na odwrót. Ale to tez prawda, ze byli ludzie, którzy woleli prace w Niemczech u Bauera niż głód u siebie. Wielu szczególnie z byłego zaboru pruskiego czy Galicji, często znający niemiecki zgłaszało się do prac na ochotnika.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #68 : 23-10-2012, 18:24 »

...często znający niemiecki zgłaszało się do prac na ochotnika.
Oto jeden z ochotników.
https://www.youtube.com/watch?v=lU4opfaZMrU&feature=related#t=2666
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #69 : 23-10-2012, 18:39 »

Tez mi ten film przeszedł przez myśl jak pisałem ten post. A tu masz kontrę. smile
https://www.youtube.com/watch?v=FwNt80zT8Hs&list=FLgC9GJpLhcU28f4yStOyvdQ&index=63&feature=plpp_video
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #70 : 24-10-2012, 06:29 »

To ja w imieniu (może nie wszystkich) Polaków chciałbym przeprosic naród niemiecki, za wszelkie zło jakie ich spotkało w związku z niezrozumiałą reakcją na tak przyjazny gest, jaki otrzymaliśmy w dniu 01.09.1939 roku, ze strony bratniego narodu miłującego Pokój. Szczególnie przepraszam w imieniu pradziadka, który po pobycie w "polskim" obozie Auschwitz, został wywieziony (przepraszam, poprosił o możliwość wyjazdu) do bratniej i miłującej Pokój Austrii, w której było mu tak dobrze, że nie miał ochoty nigdy więcej zobaczyć swoich dzieci, swojej żony, matki, ojca, przyjaciół... Ta miłość do sąsiadów tak go rozanieliła i wzruszyła, że sobie trochę przedwcześnie... "kopnął w kalendarz". Przepraszam również w imieniu reszty moich bliskich, tych którzy zginęli i tych którzy zostali wyrzuceni ze swoich rodzinnych domów (majątków) i przewiezieni na tak piękne i gościnne ziemie zachodnie. W imieniu tych moich bliskich, którzy (bezczelnie) bez zaproszenia, wtargnęli na ziemie zachodnie, szczególnie przepraszam wszystkie biedne niemieckie dzieci z panią eriką steinbach na czele.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2012, 06:42 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
m.war
« Odpowiedz #71 : 24-10-2012, 06:46 »

Dusiu przyłączam się do tych przeprosin. Niemcy tylko chcieli się przywitać, a nasi od razu zaczęli ich bić!
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #72 : 24-10-2012, 07:01 »

Jeszcze Żydów należałoby przeprosić.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #73 : 24-10-2012, 07:07 »

Jeszcze Żydów należałoby przeprosić.
Już wszystkie rządy to robią w imieniu 'nas'.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #74 : 24-10-2012, 10:24 »

Dusiu70 ale kogo Ty chcesz przeprosić? Przecież 99,9% tych co byli na wojnie już nie ma, a  Twoje  pretensje odnoszą się do dzisiejszych żyjących Niemców. Tym tokiem myślenia to jeśli jakiś Polak ukradnie w De Auto to ja wyśle policje do Ciebie, bo przecież Ty domagasz się zbiorowej odpowiedzialności. Co innego pamiętać a co innego pielęgnować nienawiść jak się to w Polsce często robi w PIS-ach itp.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
m.war
« Odpowiedz #75 : 24-10-2012, 11:35 »

Dusiu70 ale kogo Ty chcesz przeprosić? Przecież 99,9% tych co byli na wojnie już nie ma, a  Twoje  pretensje odnoszą się do dzisiejszych żyjących Niemców. Tym tokiem myślenia to jeśli jakiś Polak ukradnie w De Auto to ja wyśle policje do Ciebie, bo przecież Ty domagasz się zbiorowej odpowiedzialności. Co innego pamiętać a co innego pielęgnować nienawiść jak się to w Polsce często robi w PIS-ach itp.

Chodzi o pamięć historyczną, która jest zamydlana i teraz to Niemcy są poszkodowani i "wypędzeni". I skończ bajki o PIS-ach, w PL już to nie działa.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #76 : 24-10-2012, 11:45 »

Miliony Niemców zostało wypędzonych. To jest tak oczywiste jak to, ze obozy istniały na prawdę. Czego w Niemczech nikt się nie wypiera. Wiec byli wypędzeni i poszkodowani. Gdyby PIS był tylko bajka to nie było by jeszcze tak źle.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2012, 11:47 wysłane przez Irek » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #77 : 24-10-2012, 12:14 »

Co innego pamiętać a co innego pielęgnować nienawiść...
Właśnie chodzi mi tylko o pamięć. Pracowałem w DE i w DDR (na OHP-ie), a i obecnie moim szefem jest Niemiec. Nigdy nie czułem do nich nienawiści. Ale powinniśmy interweniować, kiedy zakłamuje się historię. Jeśli chodzi o PIS, to dla mnie taka sama sitwa jak cała reszta.
Miliony Niemców zostało wypędzonych.
Ooooch... jak mi przykro.
Żeby tylko znów Sobieski nie był potrzebny... msn-wink http://www.youtube.com/watch?v=HUqMsg9MitE
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #78 : 24-10-2012, 12:26 »

Tylko kto tę historię zakłamuje? Przykro być Ci nie musi, ale sprawiedliwe to to na pewno nie było.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2012, 12:34 wysłane przez Heniek » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #79 : 24-10-2012, 12:30 »

Tylko kto tę historię zakłamuje?

Wystarczy popatrzyć na nagłówki polskich gazet we wrześniu 1939 r.

Ekspres Poranny, 5 września 1939 roku.
Niemcy wzięci w dwa ognie
Porty niemieckie zbombardowane przez lotników angielskich
Kawaleria polska wkroczyła do Prus Wschodnich
Wojska francuskie rozpoczęły akcję na lądzie, morzu i w powietrzu



Ekspres Poranny, 6 września 1939 roku. Jak widać ofensywa wojsk polskich, francuskich postępuje.
Linia Zygfryda przerwana
Francuzi wkroczyli do Nadrenii
Nalot polskich bombowców na Berlin



Ilustrowany Kuryer Codzienny, 9 września 1939
Pierwsza linja Zygryda złamana na całej szerokości. Paniczny odwrót wojsk niemieckich.
Niemcy przerzucają masowo wojska z Polski na front zachodni.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2012, 12:43 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!