Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 23:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kakao  (Przeczytany 9384 razy)
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« : 19-10-2012, 19:48 »

Mam pytanie, jak wytłumaczyć pewną kwestię. Jeszcze zanim poznałam MO i metody Biosłone, a także trochę po, piłam bardzo dużo kakao, uwielbiałam je (dwie łyżki kakao, dwie łyżki kawy zbożowej, woda i odrobina tłustego mleka), potrafiłam wypić i do 3, 4 kubków dziennie i miałam wówczas wrażenie, że odtyka mi nos, ułatwia trawienie, poprawia koncentrację, itp.
Później odstawiłam kakao w ramach bardziej restrykcyjnej diety, aby wprowadzać zioła oczyszczające drogi oddechowe, a także dlatego, że zauważyłam coś odwrotnego, czego nie potrafię wytłumaczyć i proszę o wsparcie w tym.smile
Obecnie moja reakcja już na dwa kubki kakao w ciągu dnia  jest dziwna. Faktycznie bardziej odtyka mi się nos, ale ogarnia mnie taki dziwny niepokój, jakby lekka nerwica, nie boli mnie brzuch, ale robi mi się niedobrze, ogólnie jakiś lęk mnie ogarnia... Niby nie mam rewolucji jelitowej po nim, ale coś jest nie tak, czego nie rozumiem. Nigdy nie miałam alergii, jak to można wytłumaczyć w ramach postępującego oczyszczania?
Z tego względu unikam picia kakao, pozwalam sobie tylko na gorzka czekoladę, 2, 3 kostki, po której nie obserwuję takich reakcji.
Tak samo, a nawet zdecydowanie gorzej reaguję na kawę w jakiejkolwiek postaci. Kiedyś byłam niemalże uzależniona od kawy. Odstawiłam całkowicie nawet 1 filiżankę kawy, kiedy w trakcie oczyszczania się zaobserwowałam bardzo silne reakcje, takie jak: odetkanie nosa, ale równoczesne osłabienie i nerwica - wiem, brzmi dziwnie, ale sama tego nie rozumiem...
Czy może chodzić o odsłonięcie nadżerek? Czy może mam jakieś wrzody?
« Ostatnia zmiana: 20-10-2012, 08:34 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1 : 19-10-2012, 20:09 »

Kakao jest używką i jak wszystkie używki nie powinno być spożywane w dużych ilościach ze względu na obciążenie nimi wątroby. Twoja wątroba ma dużo pracy w związku ze skutkami picia MO, więc już nie tolerujesz używek. Dochodzi do tego mleko, które również jest obciążeniem dla Twojego organizmu i powinnaś skończyć je pić w tak dużych ilościach. Jeszcze nie raz zdziwisz się z powodu skutecznego działania MO i KB.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #2 : 19-10-2012, 20:24 »

I dochodzi kawa zbożowa - gluten.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #3 : 20-10-2012, 11:26 »

Dzięki za wskazówki, w sumie nie wiedziałam, że kawa zbożowa ma gluten..
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #4 : 22-10-2012, 11:17 »

Kfiatka - a jakie pijesz to kakao? Ja kupuję całe ziarna. Te kupowane w sklepie, sproszkowane sobie odpuść - kiedyś oglądałem film, w którym pokazany był proces technologiczny - od ziarna do paczki w sklepie - i powiem, że nie nazwałbym tego kakaem.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #5 : 22-10-2012, 11:19 »

A gdzie kupujesz?
Zapisane

Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #6 : 23-10-2012, 12:37 »

Kupuję kakao firmy Surovital. Czasem na allegro, a czasem w jakimś sklepie internetowym, w zależności gdzie jest taniej.
Mają jeszcze w ofercie takie obrane i pokruszone ziarna, ale w mojej ocenie smakują już inaczej niż całe nieobierane ziarna, a więc jak zależy Ci na nieprzetworzonym w żaden sposób produkcie - kup w całych ziarnach.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #7 : 23-10-2012, 15:05 »

Klara, chodzi o to:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2635186468
Ja też je kupuję, są świetne. Bardzo dobrze się po nich czuję. Polecam!
« Ostatnia zmiana: 23-10-2012, 15:44 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!