Niemedyczne forum zdrowia
14-12-2017, 16:15 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Radiobios這ne --> www.radiobioslone.pl

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: P造n w uszach  (Przeczytany 4535 razy)
Margo1006
Pocz徠kuj帷y
*

MO: 10.10.2012
Wiadomo軼i: 2

« : 22-10-2012, 20:52 »

Jestem mam dw鎩ki maluch闚 (starsze 3 latka, m這dsze 14 miesi璚y). Od mniej wi璚ej po這wy maja zmagamy si z zalegaj帷ym w uszach p造nem. Wysi瘯 w uchu powoduje, 瞠 dzieci praktycznie non stop maj katar i kaszel. W lipcu/ sierpniu by這 ciut lepiej, tzn. katar by, ale mniej uci捫liwy i z przerwami, natomiast od wrze郾ia, kiedy c鏎cia posz豉 do przedszkola, katar i kaszel towarzysz nam nieprzerwanie.
Na pocz徠ku, kiedy wszystko si zacz窸o, dzieci by造 leczone r騜nymi syropkami i lekami przeciwalergicznymi. Po miesi帷u "kuracji", kiedy nie by這 poprawy, lekarz zaproponowa antybiotyk, kt鏎ego nie poda豉m. Straszy mnie, 瞠 je郵i to nie pomo瞠 czeka nas drena uszu. W okresie wakacyjnym nie podawa豉m dzieciom kompletnie nic. Czeka豉m a katar i kaszel sam ustanie, licz帷 po cichu, 瞠 mo瞠 uszy same si odetkaj. Niestety p造n utrzymuje si nadal. Dodam 瞠 dzieci nie narzekaj na b鏊 ucha, nigdy nie gor帷zkowa造, katar od pocz徠ku do ko鎍a infekcji ca造 czas jest prze廝oczysty, kaszel odrywaj帷y si, ale od wrze郾ia ca造 ten proces wygl康a tak, 瞠 bite 3 tygodnie choruj na 2-3 dni nast瘼uje "ozdrowienie", po czym zaczyna si kolejny katar z kaszlem i tak w k馧ko. C鏎cia od pocz徠ku roku zaliczy豉 4 dni obecno軼i w przedszkolu.
Od pi徠ku zakraplam nos i uszy alocitem. Na razie bez wi瘯szych efekt闚. Nadmieni, 瞠 p鏦i co MO dzieciaczki nie pij. Co jeszcze mog豉bym zrobi 瞠by w ko鎍u pozby si tego uporczywego p造nu w uszach? B璠 wdzi璚zna za wszelkie sugestie.

Wiem, 瞠 temat by wa趾owany wielokrotnie, jednak nigdzie nie doszuka豉m si jak post瘼owa z wysi瘯iem kiedy nie towarzyszy mu b鏊 ucha ani gor帷zka. Zapewne du穎 da這by wdro瞠nie MO ale o niej dowiedzia豉m si dwa tygodnie temu. Na razie testuj MO na sobie i m篹u, czytam ksi捫ki pana S這neckiego, artyku造 zamieszczone na stronie i forum. P鏦i nie zdob璠 kompendium wiedzy wstrzymam si z podawaniem MO dzieciom.
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 17:43 wys豉ne przez Agata » Zapisane
Margo1006
Pocz徠kuj帷y
*

MO: 10.10.2012
Wiadomo軼i: 2

« Odpowiedz #1 : 06-02-2013, 23:07 »

Postanowi豉m kontynuowa w徠ek bo dzieciaki od po這wy listopada pij MO + KB. W tym czasie zaliczy造 dwie konkretne infekcje. Obecnie s w trakcie kolejnego oczyszczania i w zwi您ku z tym pojawi這 si kilka pyta/w徠pliwo軼i ale mo瞠 zaczn od tego jak wygl康a豉 do chwili obecnej  nasza droga ku zdrowiu.
C鏎ka pije MO + KB. Glutenu niestety nie uda這 nam si wykluczy gdy w przedszkolu nie ma mo磧iwo軼i przynoszenia w豉snego prowiantu. Nie mam te mo磧iwo軼i 瞠by c鏎k przyprowadza do przedszkola po 郾iadaniu i odbiera przed podwieczorkiem. W domu glutenu nie jada wcale.
Syn jest w nieco lepszej sytuacji bo do przedszkola nie chodzi.
Z nabia逝 jedz od czasu do czasu twar鏬 lub 鄉ietan ale tylko z wiejskiego mleka.
Pierwsz infekcj zaliczyli na pocz徠ku grudnia. By豉 ona do嗆 dziwna bo trwa豉 4 dni za to w tym czasie c鏎ka wywali豉 z siebie niesamowite ilo軼i 郵uzu. Wymiotowa豉 kilkana軼ie razy w ci庵u doby. By豉m w szoku 瞠 takie ilo軼i tego paskudztwa w niej siedzia造. Po 4 dniach katar i wymioty znikn窸y jak r瘯 odj掖. Syn w tym czasie te chorowa jednak nie a tak spektakularnie.
Drug infekcj przechodzili na pocz徠ku stycznia. Tym razem z gor帷zk ale raczej tak do 39,5 st. C, katar by tym razem zielono-鄴速y. Od pocz徠ku kas豉li na mokro wi璚 w豉軼iwie nic kompletnie nie robi豉m. W sumie trwa這 to u nas ok. 10 dni. Po tym czasie c鏎ka wr鏂i豉 do przedszkola. Po 4 dniach od nowa kaszel, katar zielono-鄴速y. I tak trwamy w tym stanie prawie miesi帷.
Od paru dni zauwa篡豉m 瞠 c鏎ce bardzo pogorszy si s逝ch. Czasami 3-4 razy musz jej powt鏎zy zdanie 瞠by us造sza豉. Zauwa篡豉m te, 瞠 kiedy ogl康a bajk prosi o podg這郾ienie telewizora. Bardzo mnie to martwi. Ju par miesi璚y temu laryngolog straszy nas, 瞠 je瞠li do ko鎍a roku nie zdecydujemy si na zabieg (drena uszu+wyci璚ie trzeciego migda趾a) mo瞠 doj嗆 do trwa貫go uszkodzenia s逝chu. W pi徠ek idziemy kontrolnie na badanie s逝chu. Ju wiem jaka b璠zie wynik u c鏎ki. U syna wydaje mi si, 瞠 jest lepiej ale to pewnie w du瞠j mierze zas逝ga wykluczenia w 100% glutenu.
Przyznam szczerze, 瞠 jestem sko這wana.
Prosz o wskaz闚ki co jeszcze mog zrobi, 瞠by unikn望 zabiegu.
My郵a豉m o wprowadzeniu mieszanki na drogi oddechowe.
Zapomnia豉m doda, 瞠 przez d逝窺zy czas c鏎ka mia豉 zakrapiany nos i uszy alocitem. Obecnie zaniedba豉m t czynno嗆. Mo瞠 powinnam kontynuowa?
Czy uda nam si unikn望 operacji?

Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!