Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sok z aloesu  (Przeczytany 155787 razy)
calis
« : 05-05-2007, 16:36 »

Chciałam was się zapytać, jaki kolor ma wasz aloes do mikstury. Bo ostatnio kupiłam sok i ten ma kolor taki brunatny, co mnie zaniepokoiło, bo zawsze był taki przezroczysty jak woda. Pachnie normalnie i oczywiście nie jest przeterminowany, ale z tym kolorem to podejrzana sprawa smile. A jak z waszymi?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2016, 22:54 wysłane przez Gloria » Zapisane
Negra
« Odpowiedz #1 : 05-05-2007, 18:13 »

Ja kupuje sok z aloesu z Laboratoriów Natury i on ma kolor bardzo jasny, lekko żółtawy,  jest przeźroczysty, co nie znaczy że z Twoim jest coś nie tak, chociaż dla mnie kolor brunatny dla takiego soku jest troszkę zaskakujący, ale nie jestem ekspertem
Zapisane
asik1
« Odpowiedz #2 : 06-05-2007, 12:04 »

Witam wszystkich,
jejciu jak dawno tu nie pisałam :oops:
Odnosnie aloesu to od poczatku picia mikstury kupuje aloes firmy pro aktiv,który jest jasiutki i ma slodki smak.Jedyny jego mankament to krótki 14-dniowy termin spozycia po otwarciu butelki.Ale jak pije go rodzina to akurat miesci sie w tym terminie.Ostatnio ogladałam aloes niemieckiej firmy z napisem bio,ale wygladał metnie i brazowawo,a sprzedawca nie nie umial wyjanic dlaczego tak własnie wyglada!Cena oczywiscie porazajaca :shock:
pozdrawiam wszystkich w ten deszczowy dzien.asik
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #3 : 08-05-2007, 11:46 »

Ja ciągle kupuję ten sam sok z aloesu z Lublina ,zawsze miał jasny kolor jak woda, wczoraj właśnie kupiłam z tej samej firmy i spostrzegłam przy mieszaniu z wodą że ma kolor starego złota (termin przydatności do 2008r) więc nie wiem co jest nie tak - jaki kolor właściwie powinien mieć. Żmijka może Ty coś lepiej wiesz na ten temat? Bo nie wiem czy go pić :roll:
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 08-05-2007, 12:00 »

Teoretycznie można napisać do producenta → http://www.laboratorianatury.pl/kontakt.php Teoretycznie, ponieważ już kilka razy pisałem do nich w celu wyjaśnienia pewnych kwestii, ale nigdy nie otrzymałem odpowiedzi. Chyba poza działem sprzedaży nie mają innych działów.
Osobiście od wielu lat stosuję sok z aloesu Natura-Styl z Częstochowy i jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Negra
« Odpowiedz #5 : 08-05-2007, 12:51 »

wlasnie dzwonilam do laboratoriów natury (bo jak  kupilam wczoraj aloes to sie tez okazal brunatny mimo ze wczesniej byl jasny i slomkowego koloru) i powiedzieli mi ze tak moze byc z aloesem, ze to zalezy od partii, i jest zdatny do picia

a czy ktos wie jaki jest okres tego aloesu Natura-styl po rozpoczeciu go?
Zapisane
Pawełek
« Odpowiedz #6 : 08-05-2007, 15:12 »

Raczej długi, u mnie spoczywa w lodówce od stycznia chyba i się trzyma, myślę że jeszcze postoi
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #7 : 08-05-2007, 16:06 »

Ja kupowałam z Lublina, był bardzo jasny, właściwie prawie bez koloru i bez konkretnego zapachu. Obecnie używam aloesu Natura - Styl, bo jest o 10 zł tańszy na litrze i Mistrz go poleca. Z tym ciemnym kolorem to naprawdę nie wiem. Zastanawiałam się, co ja bym zrobiła na waszym miejscu - no i dalej nie wiem...  Ale skoro producent potwierdza, że tak może być, to pewnie zawierzyłabym węchowi... jeśli z zapachem nie byłoby nic złego i jeśli byłby klarowny, bo taki być powinien, to pewnie piłabym... ale tak do końca nie jestem pewna co poradzić...
Zapisane
Negra
« Odpowiedz #8 : 08-05-2007, 16:22 »

w takim razie mam jeszcze jedno pytanie do Żmijki: czy moge czesc odlac tego aloesu Natura-styl (mam tylko litrowa butelke dlatego zawsze kupowalam Laboratoria bo tam jest aloes 500 ml) a potem wykorzystac reszte mimo otwarcia butelki (nawet ok miesiaca pozniej) z gory bardzo dziekuje za odp:)
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #9 : 08-05-2007, 22:31 »

Z moich obserwacji wynika, ze nierozcieńczony aloes przechowuje się lepiej niż alocit. Dlatego właśnie tak robię jak piszesz : odlewam jakąś część, sporządzam alocit i używam. Pozostały aloes leży spokojnie na dnie lodówki i czeka na swoją kolej. w ten sposób zużywam cały litr a aloes do końca jest przejrzysty i nie budzi najmniejszych podejrzeń. Miesiąc w lodówce to żaden problem. Obejrzałam butlę - nie ma informacji, jak długo można przechowywać po otwarciu, jest tylko wymóg, że w lodówce, ale coś sobie przypominam ze starego forum, że ma on trwałość 2 m-ce po otwarciu, jeżeli jest przechowywany w lodówce, nierozcieńczony.  Ja zużywam ten litr nieco prędzej, bo MO piję wraz z mężem, no i jest to doskonały tonik do twarzy.
Mam nadzieję, że cokolwiek pomogłam, pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
Negra
« Odpowiedz #10 : 09-05-2007, 06:41 »

Bardzo dziekuje za pomoc, w takim razie zakupie teraz ten aloes smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 09-05-2007, 10:16 »

Z mojej praktycznej wiedzy wynika, że sok z aloesu firmy Natura-Styl po otwarciu butelki spokojnie wytrzymuje w lodówce 3 miesiące, czyli akurat okres, w którym go zużywa jedna osoba w profilaktyce zdrowia. W tej sytuacji najlepiej jest oczywiście wykonywać z niego alocit w porcjach, np. ¼ soku na porcję alocitu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #12 : 09-05-2007, 11:09 »

Dzięki za informacje, jak zużyję ten aloes z Lublina będę kupowała ten który poleca Mistrz :smile:
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #13 : 09-05-2007, 19:56 »

Zaraz zaraz............. to jak to jest ?

W lodówce trzymamy:
1. Sok z aloesu
2. Alocit

W szafce:
1. Oleje
2. Krople do nosa (z alocitu)

Ale tak naprawdę krople do nosa sa z alocitu to może je też przechowywać w lodówce ? Jak to jest - dopiszcie jak przechowujecie produkty.....
U mnie krople do nosa utrzymują sie ok 1,5 tygodnia potem pojawia się w nich jakas taka zawiesina - u Was tak samo?

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
asik1
« Odpowiedz #14 : 09-05-2007, 23:30 »

Czesc Marcin,
dobrze napisales ,aloes i alocit w lodowce,a krople i oleje w szafce.
Co kropli to zrob mala ilosc taka  jaka jest podana w ksiazce Mistrza.i zakraplaj jak potrzebujesz a nie rob zapasow ,bo wtedy kropelki sie popsuja.
Pozdrawiam cie asik :smile:
Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #15 : 02-06-2007, 21:06 »

Nigdzie nie moge kupić tego aloesu natura-styl jaki Mistrz poleca. Co Pan sądzi o tym:

http://www.naturella.com.pl/product_info.php/products_id/1200
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #16 : 02-06-2007, 21:15 »

Cytat od: "Einstein"
Nigdzie nie moge kupić tego aloesu natura-styl jaki Mistrz poleca

Jest tutaj  biggrin
Zapisane
Alicja
« Odpowiedz #17 : 04-06-2007, 14:49 »

Ja też z tej apteki zamawiam, bardzo przyzwoita obsługa, dobre ceny i szybko idzie paczka, polecam smile
Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #18 : 04-06-2007, 15:29 »

Ok zamówiłem z tej strony. Poprzednio zamawiałem z innej i nie doszło.

Kupiłem wcześniej jaki był: alter-medica. Niby też w szklanej ciemnej butli, 97% aloes, skład konserwantów ten sam ale...  ten laboratoria-natury ma węglowodanów 0,04. Ten alter-medica 1,2. No i zapach altera jakiś taki słodkawy. Czyżby dodawali tam cukier? Wywalić go?
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #19 : 05-06-2007, 21:47 »

Cytat
Wywalić go?

Coś ty Einstein, zaraz tam wywalić...
Jest wiele różnych kosmetycznych zastosowań, raczej jak ci nie pasuje to oddaj komuś, kto wie co z tym robić. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!