Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alkohol a bakterie w jelicie cienkim  (Przeczytany 19188 razy)
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« : 11-11-2012, 13:33 »

http://kopalniawiedzy.pl/zespol-rozrostu-bakteryjnego-jelita-cienkiego-SIBO-alkohol-spozycie-umiarkowane-Scott-Gabbard,14581

Co o tym sądzicie?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 11-11-2012, 15:35 »

W moim przypadku to możliwe.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #2 : 11-11-2012, 18:11 »

Choć trochę to dziwne - przecież alkohol powinien powodować wyjałowienie, a nie rozrost bakterii...
« Ostatnia zmiana: 11-11-2012, 20:29 wysłane przez Agata » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #3 : 12-11-2012, 22:52 »

Ciekawe, ale u zdrowego człowieka mała ilość alkoholu chyba nie może siać takiego spustoszenia w jelitach.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #4 : 13-11-2012, 13:32 »

No co Wy! Przecież to kolejna bajeczka, wynikająca z fragmentarycznego podejścia do sprawy.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Kliper
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 2013.02.14
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #5 : 18-02-2013, 21:48 »

Witam trafiłem do was  szukając powód mojego chudnięcia i objawów ala jelito drażliwe(mimo że dużo jem) co ciekawe rzuciłem palenie i nic a powinienem przytyć, przerabiam 2  lata ten temat, i podejrzewać zacząłem  albo celiakę albo przyrost bakterii w jelicie cienkim, po prawej na dole stronie kolka i bulgotania ogólnie gazy na potęgę , od tygodnia jestem na diecie bez glutenowej i mo a bulgotanie dalej trwa , gazy że ojej tak więc zaczynam podejrzewać jednak zespól rozrostu bakteryjnego jelita. I powiem wam że zaczęło mi się to w okresie kiedy dzień w dzień po dobre parę piw na noc  i zero ruchu non stop przez 3 miesiące, pamiętam że zawsze po alkoholu były biegunki i dziś wypiłem 3 kielichy bimbru no i sruuu do toalety, to coś jednak oznacza, nadmienię że odkąd mo i dieta bez glutenu weszła w moje praktyki z chudłem całkiem jak patyk ale za to stolec się poprawił . Więc może jednak alkohol burzy moją równowagę trawienia i bakterio-mieszkaniówki ?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #6 : 18-02-2013, 22:09 »

Cytat
Witam, sritam
Spodobasz się Mistrzowi.

Wiem, że nie zawsze jest to możliwe już po pierwszym zwróceniu uwagi, ale pisz po polsku tj. stawiaj przecinki i kropki gdzie trzeba, nie rób podwójnych spacji, przecinki zawsze po słowie, a nie przed spacją, przed: znakami zapytania, wykrzyknikami, kropkami, przecinkami nie stawiaj spacji, poprawna gramatyka oraz używanie innych stwierdzeń niż "sruuuu do toalety" również byłoby pożądane.

Cytat
od tygodnia jestem na diecie bez glutenowej i mo a bulgotanie dalej trwa
Jeżeli przyszedłeś tutaj szukając magii, która Cie wyleczy to zejdź na ziemię i nie bujaj w obłokach więcej. Jeżeli dojdziesz do zdrowia w krótszym czasie niż 3 lata, to będę bił brawa i gratulował.
Ja dopiero 5 miesięcy po zmienie żywienia mogę powiedzieć, że czuję się lepiej, ale nie powiem, że czuje się wspaniale. I nie, nie znajdziesz tutaj wyjątków. Zdrowienie to bardzo powolny proces, a bycie pacjentem i podejście medyczne działa na zwalczaniu objawów przy pomocy leków bez ówczesnego zastanowienia się nad tym, co się robi, zdrowienie natomiast to proces bardzo powolny, w dodatku polegający na zdobywaniu wiedzy, dzięki której każdy mądry człowiek jest w stanie wziąć zdrowie w swoje ręce. Zacznij czytać portal wiedzy.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2013, 09:22 wysłane przez Mistrz » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #7 : 18-02-2013, 22:43 »

Witam, sritam i na wstępie głupio pytam trafiłem do was  szukając powód mojego chudnięcia i objawów ala jelito drażliwe(mimo że dużo jem) co ciekawe rzuciłem palenie i nic a powinienem przytyć, przerabiam 2  lata ten temat, i podejrzewać zacząłem  albo celiakę albo przyrost bakterii w jelicie cienkim, po prawej na dole stronie kolka i bulgotania ogólnie gazy na potęgę , od tygodnia jestem na diecie bez glutenowej i mo a bulgotanie dalej trwa , gazy że ojej tak więc zaczynam podejrzewać jednak zespól rozrostu bakteryjnego jelita. I powiem wam że zaczęło mi się to w okresie kiedy dzień w dzień po dobre parę piw na noc  i zero ruchu non stop przez 3 miesiące, pamiętam że zawsze po alkoholu były biegunki i dziś wypiłem 3 kielichy bimbru no i sruuu do toalety, to coś jednak oznacza, nadmienię że odkąd mo i dieta bez glutenu weszła w moje praktyki z chudłem całkiem jak patyk ale za to stolec się poprawił . Więc może jednak alkohol burzy moją równowagę trawienia i bakterio-mieszkaniówki ?
Wyjątkowy bełkot.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #8 : 18-02-2013, 22:54 »

Cytat
Wyjątkowy bełkot.
Potrafisz odpowiednio zmotywować człowieka. msn-wink
Zapisane

Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #9 : 19-02-2013, 00:05 »


Witam, sritam i na wstępie głupio pytam trafiłem do was  szukając powód mojego chudnięcia i objawów ala jelito drażliwe(mimo że dużo jem) co ciekawe rzuciłem palenie i nic a powinienem przytyć, przerabiam 2  lata ten temat, i podejrzewać zacząłem  albo celiakę albo przyrost bakterii w jelicie cienkim, po prawej na dole stronie kolka i bulgotania ogólnie gazy na potęgę , od tygodnia jestem na diecie bez glutenowej i mo a bulgotanie dalej trwa , gazy że ojej tak więc zaczynam podejrzewać jednak zespól rozrostu bakteryjnego jelita. I powiem wam że zaczęło mi się to w okresie kiedy dzień w dzień po dobre parę piw na noc  i zero ruchu non stop przez 3 miesiące, pamiętam że zawsze po alkoholu były biegunki i dziś wypiłem 3 kielichy bimbru no i sruuu do toalety, to coś jednak oznacza, nadmienię że odkąd mo i dieta bez glutenu weszła w moje praktyki z chudłem całkiem jak patyk ale za to stolec się poprawił . Więc może jednak alkohol burzy moją równowagę trawienia i bakterio-mieszkaniówki ?
Wyjątkowy bełkot.
Przecież pisał, ze walnął 3 kielichy bimbru. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #10 : 19-02-2013, 09:57 »

Cytat
I powiem wam że zaczęło mi się to w okresie kiedy dzień w dzień po dobre parę piw na noc  i zero ruchu non stop przez 3 miesiące, pamiętam że zawsze po alkoholu były biegunki i dziś wypiłem 3 kielichy bimbru no i sruuu do toalety

Mnie to wygląda na drożdżycę.
Drożdżaki uwielbiają alkohol (wiem to po sobie).
Ja bym bezwzględnie zaczął od DPI, a o alkoholu zapomniał na długie miesiące, jak nie na rok.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2013, 10:12 wysłane przez K'lara » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #11 : 19-02-2013, 11:16 »

Cytat
od tygodnia jestem na diecie bez glutenowej i mo
Cytat
dziś wypiłem 3 kielichy bimbru no i sruuu do toalety
Cytat
nadmienię że odkąd mo i dieta bez glutenu weszła w moje praktyki z chudłem całkiem jak patyk
A mnie wygąda na trolla.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 19-02-2013, 12:29 »

A mnie wygąda na trolla.

A mnie wygląda na kawalarza. Uśmiałam się, aż mnie brzuch boli... smile
Zapisane

Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #13 : 19-02-2013, 19:01 »

A mnie wygląda na kawalarza. Uśmiałam się, aż mnie brzuch boli... smile

Ja też. Zwłaszcza w zderzeniu z poważnym tonem wypowiedzi Kamila. Mistrzostwo świata.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2013, 19:14 wysłane przez K'lara » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #14 : 19-02-2013, 19:39 »

Wysokiej klasy kawalarz i dowcip nie gorszy, tylko czego mnie jakoś nie śmieszy?
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #15 : 19-02-2013, 19:43 »

Może inne poczucie humoru, ot co. biggrin
« Ostatnia zmiana: 20-02-2013, 09:21 wysłane przez K'lara » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #16 : 19-02-2013, 19:53 »

A to z cała pewnością.

Zapisane
Muchomorka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 29.12.2012
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #17 : 20-02-2013, 01:40 »

E tam, Kliper to przecież wahadłowiec kosmiczny. smile
Zapisane
Kliper
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 2013.02.14
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #18 : 20-02-2013, 10:56 »

- "pisz po polsku tj. stawiaj przecinki i kropki gdzie trzeba, nie rób podwójnych spacji, przecinki zawsze po słowie....."

- "A mnie wygąda na trolla."

- "Wyjątkowy bełkot"

NO, no ładne przywitanie co niektórych.

Trochę wolności i tolerancji by się przydało na tym forum. Pozdrawiam nawet tych co mają zgryźliwe podejście  .
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #19 : 20-02-2013, 11:08 »

Cytat
Trochę wolności i tolerancji by się przydało na tym forum.
Dla niechlujstwa, lekceważenia zasad, regulaminu i użytkowników, kaleczenia języka polskiego, niezrozumiałego przekazu czy dla czegoś innego?
A z tymi pozdrowieniami to epidemia normalnie jakaś. Co kto przyjdzie na forum i napisze głupi post to zaraz w następnym pozdrawia.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2013, 11:20 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!