Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:19 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Ods³oniête nad¿erki?  (Przeczytany 20257 razy)
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« : 11-11-2012, 17:40 »

Zachodzi u mnie ostatnio szereg dokuczliwych objawów. Nie mam pojêcia co to jest i dlaczego jest, wiêc proszê sugestiê zawart± w temacie w±tku traktowaæ jako hipotezê.
Ju¿ przed moim zbios³onieniem odczuwa³em pewne dolegliwo¶ci jelitowe, w¶ród których najistotniejsze s± chyba: hemoroidy i co¶ w okolicy jelita ¶lepego/okrê¿nicy wstêpuj±cej(? w ka¿dym razie prawa dolna i ¶rodkowa strona brzucha).
Otó¿, z tego co wyczuwam i co mi siê wydaje, po dotarciu tre¶ci jelitowej gdzie¶ w miejsce przej¶cia jelita cienkiego w grube, zaczynaj± siê sensacje. Przede wszystkim (i jest to objaw, który towarzyszy³ mi ju¿ kiedy¶, ale jakby rzadziej) jelito w tym miejscu do¶æ intensywnie bulgocze (mo¿e to za mocno powiedziane, ale nie znajdujê lepszego okre¶lenia; w ka¿dym razie co¶ jakby fermentowa³o), po jakim¶ czasie puchnie (czêsto na tyle, ¿e jakby sie rozp³ywa i ciê¿ko je wyczuæ pod palcami) i zdarza siê, ¿e boli przy ucisku. Do tego dochodzi pogorszenie samopoczucia, jakby wzmo¿ona senno¶æ, a czasem te¿ chwilowe, niejako przyt³umione bóle g³owy, które równie szybko znikaj±, jak siê pojawiaj±, a co jaki¶ czas nawracaj±; s± to raczej krótkie impulsy ani¿eli regularny ból.
Objawy takie zauwa¿am po zdecydowanej wiêkszo¶ci posi³ków. Wydaje mi siê, ¿e im te s± obfitsze, tym dolegliwo¶ci wydatniejsze. Na przyk³ad po zjedzeniu jab³ka pobulgocze mi tylko trochê (ale proszê siê nie sugerowaæ tym przyk³adem, nie tylko po owocach i nie tylko po wêglowodanach tak siê zdarza), ale ju¿ po obfitym ¶niadaniu czy obiedzie czujê siê po prostu nienajlepiej, a ¿eby by³o ¶mieszniej bardzo szybko jakby ssa³o mnie w ¿o³±dku, choæ g³odnym byæ nie mam prawa. Oczywi¶cie kiedy ju¿ zamieszanie w jelitach ustaje, ca³y brzuch pozostaje wzdêty ponad miarê.
Jem wed³ug DP II, sporo surówek (marchew, seler, jab³ko, trochê sa³aty), miês (karczek wieprzowy, wo³owina), od wczoraj w³±czy³em te¿ kaszê jaglan± z boczkiem i s³onin±. Pijam koktajle, od jakiego¶ czasu wróci³em w nich do banana i miodu, czêsto z dodatkiem gruszki czy jab³ka. Jaj ostatnio unikam, bo chyba mnie uczulaj±, a i ¿o³±dek reaguje jakim¶ dziwnym, znowu, ssaniem. Aha, zauwa¿y³em te¿, ¿e pobolewa mnie jakby w okolicach w±troby (uprzedzaj±c pytanie, dodajê do KB ostropest). To chyba tyle.

I teraz najwa¿niejsze: czy mo¿na takie objawy wi±zaæ z ods³oniêciem siê nad¿erek? Czy przej¶ciowe pogorszenie z tym zwi±zane mo¿e objawiaæ siê w³a¶nie w ten sposób? Test, jak gdzie¶ pisa³em, dopiero co wyszed³ mi pozytywny, ale mam pewne w±tpliwo¶ci co do przyjêcia tej teorii, a przynajmniej nie bez pewnych zastrze¿eñ. Przede wszystkim jeszcze podczas i po DP I odnios³em wra¿enie, ¿e nie do koñca uda³o mi siê pozbyæ przerostu dro¿d¿aka (je¿eli przyj±æ, ¿e charakterystyczne bulgotanie-b±blowanie w jelitach, gazy, wzdêcia itp. s± w³a¶nie tego objawem). Nurtuje mnie jednak co innego: czy powinienem robiæ co¶ ze swoj± diet±, aby te objawy siê nie pojawia³y, czy raczej przeczekaæ i siê nie przejmowaæ? Nie wiem co prawda, co musia³bym je¶æ, aby nie by³o takich reakcji i abym jednocze¶nie mia³ na cokolwiek si³ê, ale mo¿e to, co siê wówczas dzieje w jelicie nie pozostaje bez wp³ywu na organizm i nale¿a³oby to wyeliminowaæ zanim wyleczy siê przyczynê?

Dodam jeszcze, ¿e od co najmniej tygodnia pijê MO z olejem lnianym. Lecz dolegliwo¶ci pojawi³y siê, jak mi siê zdajê, ju¿ nieco wcze¶niej.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 375

« Odpowiedz #1 : 11-11-2012, 19:26 »

Trubadur, wydaje mi siê, ¿e tak jak piszesz, objawy powoduje ods³oniêcie nad¿erek.
U mnie dolegliwo¶ci - wprawdzie nieco inne ni¿ Twoje, ale jednak ze strony uk³adu pokarmowego - nasili³y siê po wprowadzeniu MO po prawie trzy miesiêcznej przerwie. T³umaczy³am to sobie w³a¶nie ods³oniêciem nad¿erek i postanowi³am to przeczekaæ. Ju¿ jest zdecydowanie lepiej. Jad³am w zasadzie normalnie(oczywi¶cie zgodnie z ZZO), bo praktycznie po ka¿dym posi³ku, czu³am dyskomfort. A co¶ przecie¿ je¶æ trzeba.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #2 : 11-11-2012, 19:50 »

Ile zjadasz dziennie: jab³ek, kaszy, marchwi, selera (gotowane?). Ile banana, jab³ka, gruszki i miodu do koktajlu oraz ile koktajli dziennie.

Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #3 : 11-11-2012, 21:09 »

Gibonie, ju¿ odpowiadam. Jab³ko zwykle jedno; kaszy mo¿na nie liczyæ, bo jak pisa³em dopiero wczoraj w³±czy³em (z ugotowanej jednej szklanki starczy³o na wczorajszy obiad, obok miêsa i surówki, dzisiejsze ¶niadanie, obok surówki, oraz dzisiejszy obiad, obok miêsa i surówki); marchwi tyle, co w surówce (przygotowana z dwóch marchewek, po³ówki selera i jednego jab³ka spora miska starcza na jakie¶ dwa dni), ale w okresie DP I jad³em jej sporo jako substytut jab³ek, a tak¿e u¿ywa³em do koktajlu -- my¶lê, ¿e ³±cznie schodzi³y ze 2-3 dziennie; je¶li robiê koktajl owocowy, to staram siê, aby by³ gêsty (co by nasiona ³adnie siê wmiesza³y w zawiesinê), wiêc ostatnimi czasy dawa³em oko³o pó³ banana, ze æwieræ gruszki i/albo jab³ka (a mo¿e trochê mniej); miodu oko³o ³y¿eczki, a dziennie przez d³ugi czas jeden, od kilku dni staram siê wiêcej, bo tak mi poradzono, wiêc zwykle wychodz± dwa dziennie; od dwóch dni pija³em jeden dziennie, rano, na bazie buraka, bo akurat mi zosta³ z testu, a przy okazji chcia³em sprawdziæ czy jelita bêd± jako¶ inaczej reagowaæ. Nic siê nie zmieni³o.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 11-11-2012, 21:54 »

Koktajl powinien byæ rzadki.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #5 : 11-11-2012, 22:07 »

Sk±d to przekonanie? I co za nim, merytorycznie rzecz bior±c, stoi? Dlaczego ma byæ rzadki?
Wiem, ¿e pan S³onecki pisze, i¿ koktajl nale¿y piæ, a nie je¶æ. Nie wiem niestety gdzie le¿y granica, co to dok³adnie znaczy piæ, a nie je¶æ, no i nie wiem dlaczego piæ.
My¶lê, ¿e to istotna kwestia, nigdzie nie znalaz³em do tej pory odpowiedzi.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #6 : 12-11-2012, 09:06 »

Cytat
ostatnimi czasy dawa³em oko³o pó³ banana, ze æwieræ gruszki i/albo jab³ka (a mo¿e trochê mniej); miodu oko³o ³y¿eczki,

Owoce i miód w jednym koktajlu?

Cytat
przez d³ugi czas jeden, od kilku dni staram siê wiêcej, bo tak mi poradzono,

S³u¿± Ci?
Cytat
je¶li robiê koktajl owocowy, to staram siê, aby by³ gêsty

Jak dobrze pamiêtaj to rzadszy dra¿ni³ gard³o? Teoretycznie to rzadszy powinien mniej dra¿niæ, jak widaæ - teoretycznie. Koktajl powinien byæ p³ynny. Zawiera du¿o b³onnika, który ch³onie wodê a tak¿e witaminy B1, B2, B3, B5, B6, które s± rozpuszczalne w wodzie.

Jeste¶ pewien, ¿e objawy nie splot³y siê z przej¶ciem na olej lniany?

Dodam, ¿e ja na pocz±tku mia³em podobnie. Im bardziej restrykcyjnie (mniej wêglowodanów) tym wiêksze objawy: przelewania, bulgoty itp.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2012, 10:37 wys³ane przez Gibbon » Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 510

« Odpowiedz #7 : 12-11-2012, 11:36 »

Cytat
ostatnimi czasy dawa³em oko³o pó³ banana, ze æwieræ gruszki i/albo jab³ka (a mo¿e trochê mniej); miodu oko³o ³y¿eczki,

Owoce i miód w jednym koktajlu?
A to ¼le? W opisie jest, ¿e KB mo¿na lekko dos³odziæ do smaku a warzywny zazwyczaj posoliæ dla smaku. Robisz na odwrót... ;-)
Zapisane

"Czerwone miêso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #8 : 12-11-2012, 11:48 »

Skoro ch³op ma ww. objawy, to w KB powinien raczej poprzestaæ na 1 owocowym dodatku, o miodzie nie wspominaj±c. Pó³ banana + pestki to ju¿ sporo cukru. Kawa³ek owocu albo trochê miodu. Poza tym jada marchew, seler, jab³ka, gruszki, kaszê.

Cytat
kaszy mo¿na nie liczyæ, bo jak pisa³em dopiero wczoraj w³±czy³em (z ugotowanej jednej szklanki starczy³o na wczorajszy obiad, obok miêsa i surówki, dzisiejsze ¶niadanie, obok surówki, oraz dzisiejszy obiad, obok miêsa i surówki)

Mówimy o szklance ju¿ ugotowanej kaszy czy surowej?
« Ostatnia zmiana: 12-11-2012, 11:56 wys³ane przez Gibbon » Zapisane
Robbxx
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomo¶ci: 63

« Odpowiedz #9 : 12-11-2012, 15:00 »

Trubadur, od tygodnia jeste¶ na oleju lnianym a MO pijesz od koñca kwietnia 2012 r. Byæ mo¿e tak jest OK, ale zauwa¿y³em, ¿e wiele osób na pocz±tku przygody z Bios³one bardzo chce przyspieszyæ zdrowienie i stosunkowo szybko przechodz± na koñcowy etap olejowy (oliwa z oliwek, kukurydziany i zaraz potem z pestek z winogron lub lniany). Sam te¿ przez pierwszy rok skaka³em po tych olejach, a¿ w koñcu do mnie dotar³o, ¿e to nie ma sensu. Po roku wróci³em do oleju z oliwek, wyleczy³em ¿o³±dek i po o¶miu miesi±cach dopiero przeszed³em na kukurydziany i mam zamiar zostaæ na nim jeszcze przez co najmniej pó³ roku. Zanim we¼miemy siê za jelita, musimy kompletnie wyleczyæ ¿o³±dek i w±trobê.  
« Ostatnia zmiana: 12-11-2012, 22:28 wys³ane przez Agata » Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #10 : 12-11-2012, 15:55 »

S³u¿± Ci?
Dobre pytanie -- chyba nie, ale i nie szkodz±.

Cytat
Jak dobrze pamiêtaj to rzadszy dra¿ni³ gard³o? Teoretycznie to rzadszy powinien mniej dra¿niæ, jak widaæ - teoretycznie. Koktajl powinien byæ p³ynny. Zawiera du¿o b³onnika, który ch³onie wodê a tak¿e witaminy B1, B2, B3, B5, B6, które s± rozpuszczalne w wodzie.
Tak, dra¿ni³. Nie wiem czy to akurat problem rzadko¶ci i gêsto¶ci, poniewa¿ gêsty koktajl z buraka równie¿ nieco drapa³. My¶lê, ¿e po prostu banan (gruszka w sumie te¿, ale s³abiej) nadaje zawiesinie specyficzn±, jednolit± konsystencjê, dziêki czemu nasiona jakby ginê³y gdzie¶ w ¶rodku zawiesiny (mo¿e s± jako¶ obklejane przez mi±¿sz?). Czy taki KB jest p³ynny -- my¶lê, ¿e tak. Dodajê zwykle oko³o 0,4 litra wody.

Cytat
Jeste¶ pewien, ¿e objawy nie splot³y siê z przej¶ciem na olej lniany?
Tak mi siê wydaje, bo objawy zaczê³y siê jeszcze na oliwie. Ale mo¿e co¶ w tym jest, ¿e teraz siê jeszcze trochê pogorszy³o. Co ciekawe, od zmiany oleju prawie codziennie rano siê wypró¿niam, co nie zawsze mi siê zdarza³o.

Cytat
Mówimy o szklance ju¿ ugotowanej kaszy czy surowej?
Surowej smile

Robxxie, olej lniany mo¿e byæ substytutem ju¿ na etapie oleju kukurydzianego i tak jest w moim przypadku. Na oliwie nie zauwa¿a³em w zasadzie ¿adnych szczególnych objawów, wiêc postanowi³em przej¶æ krok dalej. Ale za³o¿enie od pocz±tku by³o takie, ¿e jeszcze do oliwy wrócê, bo nie wierzê, ¿e wszystko jest wyleczone. Z drugiej strony, proszê mnie poprawiæ je¶li siê mylê, ale to nie jest chyba tak, ¿e zmieniaj±c olej na docieraj±cy dalej przestajemy leczyæ to, co le¿y wy¿ej. Byæ mo¿e tylko nacisk na leczenie ¿o³±dka i okolic inaczej siê rozk³ada.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Sk±d: Sk±towni
Wiadomo¶ci: 937

« Odpowiedz #11 : 12-11-2012, 15:59 »

Koktajl powinien byæ rzadki.
Sk±d to przekonanie? I co za nim, merytorycznie rzecz bior±c, stoi? Dlaczego ma byæ rzadki?
Wiem, ¿e pan S³onecki pisze, i¿ koktajl nale¿y piæ, a nie je¶æ. Nie wiem niestety gdzie le¿y granica, co to dok³adnie znaczy piæ, a nie je¶æ, no i nie wiem dlaczego piæ.
My¶lê, ¿e to istotna kwestia, nigdzie nie znalaz³em do tej pory odpowiedzi.
Trubadur ja pijê koktajl w najprostszej (moim zdaniem) formie. Zmielone nasiona zalewam wod±, wymieszam i wypijam. Na pocz±tku podczas picia, musia³em dolewaæ wody, aby rozcieñczyæ. Teraz ju¿ nie dolewam, tylko po kilku ³ykach mieszam, aby 'unie¶æ", to co osiad³o na dnie i ponownie... ³yk.
Je¿eli chodzi o odpowied¼ na twoje pytanie, to s±dzê, ¿e Ty razem z b³onnikiem przenosisz te owoce (ich nadmiar) do jelita grubego i karmisz w ten sposób swojego grzyba. Oczywi¶cie pewno¶ci nie mam, ale tak wnioskujê po przeczytaniu tego artyku³u.
Cytat
A dlaczego IG produktów z m±ki oczyszczonej wzrasta? A no w³a¶nie! Wzrasta dlatego, ¿e skrobia jest szybko trawiona i w postaci jednocukrów trafia do krwiobiegu. A co siê dzieje z t± skrobi±, gdy po³±czymy j± z otrêbami? Zniknie w jaki¶ cudowny sposób? W naturze takie rzeczy siê nie zdarzaj±, a jedynie chyba w laboratoriach "naukowych". Otó¿ skrobia zintegrowana z b³onnikiem ma tê cechê, ¿e jest trudno dostêpna dla enzymów trawiennych, gdy¿ w obecno¶ci  w przewodzie pokarmowym glutenu zbija siê w kluchê, przez co jako niestrawiona jest transportowana do jelita grubego. Tym podstêpem rzeczywi¶cie otrzymujemy fajny wynik IG produktu m±cznego, ale za to dostarczamy po¿ywkê dro¿d¿akom zasiedlaj±cym ¶rodowisko jelita grubego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jab%C5%82ko
Cytat
¦wie¿e jab³ka s± ¼ród³em wêglowodanów w tym b³onnika. Jak wiele innych owoców, spo¿ywane na surowo jab³ka maj± nisk± warto¶æ na indeksie glikemicznym (fruktoza i inne cukry uwalniaj± siê powoli z b³onnika, przez co zawarto¶æ cukru we krwi konsumenta ro¶nie wolno, bez nag³ych odchyleñ)...
Oczywi¶cie o karmieniu dro¿d¿aków ani s³owa.
Zapisane

(20)Gdzie jest m±dry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czy¿ Bóg nie obróci³ w g³upstwo m±dro¶ci ¶wiata? (21) Skoro bowiem ¶wiat przez m±dro¶æ swoj± nie pozna³ Boga w jego Bo¿ej m±dro¶ci, przeto upodoba³o siê Bogu zbawiæ wierz±cych przez g³upie zwiastowanie. (1Kor)
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #12 : 12-11-2012, 18:00 »

Ze szklanki surowej kaszy to nawet na dwa dni sporo. Moim zdaniem zbyt wiele. Rozumiem, ¿e nie chcesz schudn±æ nadmiernie? Przy 0,4 l. wody i podanych proporcjach owoców koktajl raczej nie móg³ byæ zbyt gêsty, chyba ¿e z ilo¶ci± pestek przesadzasz?

Owoce ³±czy³e¶ z miodem w koktajlu? Masz du¿± ochotê na s³odkie?

Co do wyboru oleju to nale¿y siê kierowaæ potencjalnymi objawami ze strony uk³adu pokarmowego.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #13 : 22-11-2012, 16:08 »

Gdzie¶ pod lini± barków, byæ mo¿e w okolicach oskrzeli, zaczê³o siê wczoraj wieczorem co¶ dziaæ: czu³em, ¿e zalega tam wydzielina, mia³em trudno¶ci z oddychaniem, a przy próbie odkrztuszenia odnosi³em wra¿enie, ¿e siê uduszê. Rano niewiele siê zmieni³o, co¶ ci±gle przeszkadza³o i raz po raz odksztusza³em (ale z w³asnej woli, kaszlu nie by³o) lepk±, ciemn± (niekiedy br±zow±) wydzielinê. Ju¿ siê cieszy³em na jak±¶ (pierwsz± od niepamiêtnych czasów) infekcjê, rozwa¿a³em czy s³usznie bêdzie wypiæ herbatê z miodem, przeczyta³em te¿ kilka tematów, m.in. o zapaleniu oskrzeli, ale nagle po jednym z odksztuszeñ poczu³em ulgê i wygl±da na to, ¿e ¿adnej infekcji nie bêdzie (a je¿eli, to jaki¶ przewlek³y stan zapalny, niestety). Mierzy³em te¿ temperaturê, ale poza 36,8 nijak nie chcia³a dotrzeæ.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #14 : 23-11-2012, 09:04 »


Objawy takie zauwa¿am po zdecydowanej wiêkszo¶ci posi³ków. Wydaje mi siê, ¿e im te s± obfitsze, tym dolegliwo¶ci wydatniejsze. Na przyk³ad po zjedzeniu jab³ka pobulgocze mi tylko trochê (ale proszê siê nie sugerowaæ tym przyk³adem, nie tylko po owocach i nie tylko po wêglowodanach tak siê zdarza), ale ju¿ po obfitym ¶niadaniu czy obiedzie czujê siê po prostu nienajlepiej, a ¿eby by³o ¶mieszniej bardzo szybko jakby ssa³o mnie w ¿o³±dku, choæ g³odnym byæ nie mam prawa. Oczywi¶cie kiedy ju¿ zamieszanie w jelitach ustaje, ca³y brzuch pozostaje wzdêty ponad miarê.
Jem wed³ug DP II, sporo surówek (marchew, seler, jab³ko, trochê sa³aty), miês (karczek wieprzowy, wo³owina), od wczoraj w³±czy³em te¿ kaszê jaglan± z boczkiem i s³onin±. Pijam koktajle, od jakiego¶ czasu wróci³em w nich do banana i miodu, czêsto z dodatkiem gruszki czy jab³ka. Jaj ostatnio unikam, bo chyba mnie uczulaj±, a i ¿o³±dek reaguje jakim¶ dziwnym, znowu, ssaniem. Aha, zauwa¿y³em te¿, ¿e pobolewa mnie jakby w okolicach w±troby (uprzedzaj±c pytanie, dodajê do KB ostropest). To chyba tyle.


Moim zdaniem ¼le siê od¿ywiasz, za du¿o wêglowodanów, za ma³o t³uszczu.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #15 : 23-11-2012, 18:01 »

T³uszczu dodajê sporo. W zasadzie zarówno ¶niadanie, jak i obiad, a czasami te¿ kolacjê przyrz±dzam na patelni, zazwyczaj na ma¶le klarowanym, i zawsze to, co siê roztopi³o zlewam na talerz z gotowym posi³kiem. Czêsto dodajê te¿ skwarki w smalcu, a ka¿d± surówkê podajê z olejem lnianym. A, no i zupy ostatnio jadam czê¶ciej, te¿ t³uste bo z dodatkiem sporej ilo¶ci wêdzonek, boczku itd.
Wêglowodanów za¶ ostatnio spo¿ywam mniej, poniewa¿ od ponad tygodnia nie pijê ju¿ w ogóle KB.

W miksturze wróci³em do oliwy, ale sensacje jelitowe utrzymuj± siê. Mniej mo¿e ostatnio przelewania, pojawi³y siê za to wzdêcia (w najbardziej newralgicznym u mnie punkcie, tj. prawej stronie ¶ród-/podbrzusza) po³±czone z bólem. Co ciekawe, kiedy naciskam na ow± praw± stronê, zaczyna mnie boleæ ¿o³±dek i boli tak d³ugo, jak d³ugo trwa ucisk. Ale dzisiaj mia³em ciê¿k± przeprawê, która trwa³a d³u¿ej, oko³o dwóch godzin. Po obiedzie nagle zrobi³em siê senny i zmêczony, a do tego to k³ucie w ¿o³±dku i pêcznienie jelit. Objawy pasowa³yby do ods³oniêcia nad¿erek, ale z tego co pamiêtam zdarza³y siê ju¿ w poprzednich latach.

Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz. Otó¿ mimo, ¿e, jak wspomnia³em, odstawi³em KB ju¿ jaki¶ czas temu, w stolcu wci±¿ pojawiaj± siê ³upinki ze zmielonych ziaren. Dzi¶ jeden taki, charakterystyczny element dostrzeg³em na papierze i szczerze powiedziawszy mocno siê zdziwi³em.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2012, 18:06 wys³ane przez Trubadur » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.414

« Odpowiedz #16 : 24-11-2012, 07:48 »

£upinki w przewodzie pokarmowym nie rozpuszczaj± siê i to normalne, poniewa¿ pe³ni± funkcjê zbieracza patologicznego ¶luzu w jelitach m.in..
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #17 : 24-11-2012, 08:36 »

Cytat
Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz. Otó¿ mimo, ¿e, jak wspomnia³em, odstawi³em KB ju¿ jaki¶ czas temu, w stolcu wci±¿ pojawiaj± siê ³upinki ze zmielonych ziaren. Dzi¶ jeden taki, charakterystyczny element dostrzeg³em na papierze i szczerze powiedziawszy mocno siê zdziwi³em.
Trubadur, dziwi Ciê to, ¿e w jelicie grubym co¶ d³ugo przebywa? A o kosmkach jelitowych s³ysza³e¶?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #18 : 24-11-2012, 11:01 »

Tak, s±dzi³em, ¿e a¿ tak d³ugo tam nie zalegaj±. Ale to by³o tylko na marginesie, bardziej martwi mnie ogólny stan jelit. Dzi¶ stolec by³ jasno¿ó³ty, o jednolitej, ale jakby papkowatej konsystencji i znów cuchn±cy. No i pe³en tych jasnych drobinek, sam ju¿ nie wiem czy to ³upinki czy po prostu niestrawione resztki pokarmowe, bo a¿ tak siê nie przygl±da³em. Natomiast zastanawiam siê czy kolor i konstystencja mog³y byæ spowodowane grochówk± (te¿ raczej ¿ó³taw±). Wiatrów po niej nie mam, raczej jest tak, ¿e na pocz±tku co¶ zaczyna lekko bulgotaæ we wspomnianym ju¿ wielokrotnie miejscu (prawe podbrzusze, jelito ¶lepe, okrê¿nica wstêpuj±ca?), czasem zdarz± siê niemal¿e jednorazowe gazy i to wszystko, potem jest OK.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #19 : 24-11-2012, 11:30 »

A nie zmieni³e¶ ostatnio oleju w MO? Takie sensacje czêsto zdarzaj± siê w³a¶nie przy zmianie oleju, a z tego co zauwa¿y³am (obserwuj±c siebie i czytaj±c innych), tak najczê¶ciej dzieje siê przy oleju kukurydzianym.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!