Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 13:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bóle głowy a niskie ciśnienie rozkurczowe  (Przeczytany 6452 razy)
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« : 21-11-2012, 11:21 »

Od wakacji męczę się z bólami, pulsowaniem i zawrotami głowy. Pojawiają się najczęściej w godzinach porannych i trwają kilka godzin. Ból dotyczy w zasadzie całej głowy - jest wędrujący, czasem pojawiają się pojedyncze kłucia. Zawsze kiedy pojawiają się bóle mam ciśnienie ok 100/ 55. Dodatkowo kawa zawsze obniża rozkurczowe ciśnienie. Jeśli nie wypiję kawy, natychmiast pojawia się ból głowy "z braku kawy". Piję już tylko dwie słabe kawy rano i kilka słabych zielonych herbat w ciągu dnia (lub w ogóle). W okresie upałów bóle były prawie codziennie, od końca września do wczoraj bóle nie pojawiały się. Neurolog we wrześniu widząc KTG sprzed 10 lat kategorycznie stwierdził, że nie widzi nic niepokojącego i wysłał mnie do psychiatry. smile
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł od czego te bóle głowy są? Nie mam już siły walczyć z kolejnym neurologiem żeby ponowił KTG czy USG tętnic szyjnych zamiast wysyłać do psychiatry z powodu depresji, która była wpisana na "wyniku konsultacji" sprzed 10 lat.
10 lat temu miałam uraz kręgów szyjnych (stłuczka samochodowa) i kilka miesięcy później pojawiły się zawroty głowy, szumy uszne, zaburzenia koncentracji, uczucie "ucisku w głowie"- coś w rodzaju jakby "przepełnienia" i sporadycznie bóle głowy. Wówczas miałam KTG, EEG z prawidłowymi wynikami.
« Ostatnia zmiana: 12-01-2016, 17:03 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #1 : 21-11-2012, 13:00 »

Cytat
mam ciśnienie ok 100/ 55.
Córka miała bardzo niskie ciśnienie, piła przez 8 miesięcy MO z alocitem na bazie aloesu, potem przez 3 miesiące z aloesem. Ciśnienie wróciło do normy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!