Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Siemie lniane trujące?  (Przeczytany 14732 razy)
Ezerwuar
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.01.2012r
Wiadomości: 14

« : 21-11-2012, 15:06 »

Ostatnio trafiłem w necie na artykuł http://www.primanatura.pl/czy-siemie-lniane-jest-toksyczne/ i trochę się zaniepokoiłem. Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 21-11-2012, 19:30 wysłane przez Agata » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #1 : 21-11-2012, 15:41 »

"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną."
-Paracelsus

W ramach Biosłone wręcz zalecamy siemie lniane, np. jako składnik KB.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
brajan30
« Odpowiedz #2 : 21-11-2012, 16:20 »

Ostatnio trafiłem w necie na artykuł http://www.primanatura.pl/czy-siemie-lniane-jest-toksyczne/ i troche sie zaniepokoiłem. Co o tym sądzicie?
Nie ma się czym niepokoić, dawniej czytałem o tym samym, nawet w tym linku co podałeś jest wszystko ładnie wytłumaczone, jeżeli spożywasz dziennie 1-2 łyżki siemiania, to nic Ci nie grozi, (przeczytaj publikację doktora Różańskiego).
Ja dosyć często robię sobie zmodyfikowaną pastę Budwig z koktajlem błonnikowym, stosując raz siemię lniane, a raz olej lniany, pychota.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #3 : 21-11-2012, 16:23 »

Cytat
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną."
-Paracelsus
"Trucizna jest bronią kobiet."
-George R.R. Martin, Gra o tron

Bez sensu, nieprawdaż?
Pomijając to, że nie wiem dlaczego ktoś taki jak Paracelsus miałby stanowić jakikolwiek autorytet (na Biosłone najwidoczniej z pewnych przyczyn stanowi, skoro podaje się tu i ówdzie jego wypowiedzi jako uniwersalne mądrości), muszę zaprotestować przeciwko używaniu w kółko tego wyimku, który jest zwyczajnie nieprawidłowym tłumaczeniem z łaciny. Może to niuans, ale jednak drażniący. Jest bowiem różnica między wewnętrznie sprzecznym wyrażeniem "jest i nie jest" a oryginalnym "Wszystko jest trucizną, nic nie jest bez trucizny" (sine veneno) -- i to różnica nie tylko stylistyczna. Krótko mówiąc: wszystko jest zepsute, ale nie wszystko zabija. Ale też, wedle poglądów Paracelsa, wszystko jest z natury złe i z tego zła rodzić się może dobro. Czy tak sformułowana sentencja wciąż pasuje do poglądów Biosłonejskich, nie śmiem oceniać. Ale tyle tylko chciałem zasygnalizować.

Ezerwuarze, nie wiem czy przeczytałeś w całości podrzucony przez siebie artykuł, ponieważ wyraźnie piszą tam, że owa toksyczność przekłada się koniec końców na działanie w pewnych przypadkach korzystne dla organizmu. O Paracelsie zresztą również jest wzmianka.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2012, 16:29 wysłane przez Trubadur » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #4 : 21-11-2012, 18:58 »

muszę zaprotestować przeciwko używaniu w kółko tego wyimku, który jest zwyczajnie nieprawidłowym tłumaczeniem z łaciny.
To ja dorzucę jeszcze jedno powiedzenie/przysłowie, które jest często błędnie rozumiane/wypowiadane. "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki", a dokładniej tłumacząc "Niepodobna wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki". Wiele osób błędnie rozumuje to w ten sposób, że nie powinno się drugi raz zaczynać tego, co kiedyś nam nie wyszło. Heraklit z Efezu po prostu uważał, iż to rzeka, do której ponownie wchodzimy, nie jest już tą samą. "Panta rhei" - wszystko płynie.   
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Ezerwuar
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.01.2012r
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #5 : 22-11-2012, 17:25 »

To mnie trochę uspokoiliście bo pije KB i trochę się przestraszyłem, że próbując zyskać zdrowie nieświadomie się truję.
« Ostatnia zmiana: 22-11-2012, 17:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #6 : 22-11-2012, 18:30 »

Od dziecka słyszałam, nie jedz pestek z jabłek, gruszek bo trujące. Jadłam po kryjomu i żyję, a dziś obala się mity szkodliwości ziaren. Jak naukowcy się uprą to we wszystkim znajdą truciznę i będą straszyć.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #7 : 27-11-2012, 09:41 »

No jak byłam mała to słyszałam, że owoce bzu, pestki z jabłek są trujące. Też zastanawiałam się dlaczego nie umieram. Siemię w nadmiarze, podobnie jak inne pestki, nasiona mogą być trujące w nadmiarze. Ale nikt nie je tego w nadmiarze. Już coraz więcej rzeczy naturalnych będzie przedstawiane jako trujące. Tylko BIGFARMA będzie nam pomagać w zdrowiu.
Zapisane
Katarzyna i Jerzy
« Odpowiedz #8 : 26-06-2013, 10:42 »

Oczywiście siemię lniane nie jest toksyczne, natomiast nadużywane może stanowić element osłabiający wchłanianie innych leków przez jelita. Chodzi o nadmiar śluzu, który może stanowić barierę.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #9 : 26-06-2013, 18:52 »

Cytat
Oczywiście siemię lniane nie jest toksyczne, natomiast nadużywane może stanowić element osłabiający wchłanianie innych leków przez jelita. Chodzi o nadmiar śluzu, który może stanowić barierę.
Jakich leków? Ten śluz to nie klej tylko olej i jest normalnie trawiony.
« Ostatnia zmiana: 26-06-2013, 18:54 wysłane przez Baird » Zapisane

Prawda czyni wolnym
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!