Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 04:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ptaki  (Przeczytany 6162 razy)
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« : 22-11-2012, 02:02 »

Nawet nie zauważyłam kiedy to się stało. Może rok temu, może mniej. To chyba następowało stopniowo. W mojej okolicy zniknęły ptaki Smutny Mieszkam na peryferiach, same działki, ogrody, duży, zielony cmentarz, las, niedaleko jeziora i lasy. Zawsze rano budziły mnie ptaki. W niedzielę musiałam rano zamykać okno, żeby sobie dłużej pospać. A teraz - grobowa cisza Smutny
Nawet podczas ostatniego spaceru w lesie - cisza. Jakoś nie zwracałam wcześniej na to szczególnej uwagi, dopiero ostatnio mnie to uderzyło. Chociaż... od dawna zniknął problem upstrzonych samochodów (stoją pod drzewani). Dawniej codziennie przed wyjazdem trzeba było myć, od wielu miesięcy nie ma takiej potrzeby. Co się dzieje? Może to tylko lokalnie? Może tylko w mojej okolicy? Możecie poobserwować u siebie? Nawet wszędobylskich srok nie było w tym roku. Wróbli też nie a gromadziły się bardzo licznie na okolicznych drzewach. To na pewno nie jest kwestia braku pożywienia, bo owadów, owoców, różnych roślin i wody nie brakuje.
« Ostatnia zmiana: 22-11-2012, 08:33 wysłane przez Agata » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 22-11-2012, 07:07 »

Zmiany środowiskowe spowodowane przez człowieka. To bardzo dobry wskaźnik tego co dzieje się ze środowiskiem. Ich (i nie tylko) ilość jest odwrotnie proporcjonalna do tego, co (durny) człowiek nazywa wzrostem jakości życia / PKB / rozwojem gospodarczym...



Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #2 : 22-11-2012, 09:05 »

Nawet nie zauważyłam kiedy to się stało. Może rok temu, może mniej. To chyba następowało stopniowo. W mojej okolicy zniknęły ptaki Smutny Mieszkam na peryferiach, same działki, ogrody, duży, zielony cmentarz, las, niedaleko jeziora i lasy. Zawsze rano budziły mnie ptaki. W niedzielę musiałam rano zamykać okno, żeby sobie dłużej pospać. A teraz - grobowa cisza Smutny
Nawet podczas ostatniego spaceru w lesie - cisza. Jakoś nie zwracałam wcześniej na to szczególnej uwagi, dopiero ostatnio mnie to uderzyło. Chociaż... od dawna zniknął problem upstrzonych samochodów (stoją pod drzewani). Dawniej codziennie przed wyjazdem trzeba było myć, od wielu miesięcy nie ma takiej potrzeby. Co się dzieje? Może to tylko lokalnie? Może tylko w mojej okolicy? Możecie poobserwować u siebie? Nawet wszędobylskich srok nie było w tym roku. Wróbli też nie a gromadziły się bardzo licznie na okolicznych drzewach. To na pewno nie jest kwestia braku pożywienia, bo owadów, owoców, różnych roślin i wody nie brakuje.

Zosiu, ptaki przyleciały do mnie. smile W tym roku zauważyłam dużo więcej ptaków w moim ogrodzie i okolicy: sroczki, sójki, mnóstwo sikorek, słowik, pliszki, szpaki, wróble, bażanty, bociany.
Może masz w okolicy budowę? Zauważyłam, że jak w sąsiedztwie była budowa domów to i ptaków nie było.
Zapisane

Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #3 : 22-11-2012, 14:02 »

U mnie też po staremu, ptaków nie brakuje. A wczesną jesienią mam regularny, kilkudniowy atak szpaków, które zlatują się setkami i robią taki jazgot, że nawet zamknięcie okien nie pomoże (na szczęście nie w godzinach nocnych).
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #4 : 22-11-2012, 14:53 »

Dziękuję, uspokoiliście mnie trochę smile  Z drugiej strony, jesli w mojej okolicy nie ma prawie ptaków, to znaczy, że dzieje się tu coś niedobrego ze środowskiem:(
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #5 : 05-07-2013, 20:14 »

Kilka dni temu uratowaliśmy jaskółkę, która wypadła z gniazda. Jedyna z rodzeństwa ocalała. Utrzymać takie maleństwo, taki okruch życia jest ciężko, ale zmiany i jej rozwój są bardzo szybkie... Przy okazji studiów na temat diety doszły do nas takie słuchy:
http://icppc.pl/pl/ue/index.php?id=87

Także od rodziny zajmującej się hodowlą krów... Nóż się w kieszeni otwiera.
Zapisane

I'm going through changes
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #6 : 06-07-2013, 07:21 »

Ja codziennie przez sen słyszę świergotanie ptaszków jest bardzo wcześnie, bo zaczynają koncert już około 4 tej nad ranem. Mieszkam w okolicy gdzie jest dużo drzew. Sprawia mi to dużą radość.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!