Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 16:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piramida żywności  (Przeczytany 9301 razy)
RENETI
« : 01-12-2012, 16:21 »

Chciałam pogratulować akcji z ulotkami dotyczącymi szczepień.
Uważam, że podobne akcje informacyjne powinny dotyczyć jeszcze szkodliwości mleka pasteryzowanego, olejów rafinowanych itp. Społeczeństwo jest totalnie niepoinformowane. A na stronie Instytutu Żywności i Żywienia - piramida zdrowego odżywiania dla dzieci i młodzieży. http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl
Może warto byłoby się zwrócić z oficjalnym pytaniem, dlaczego propagują tak szkodliwe produkty, w końcu ogłupiają całe społeczeństwo. Oto kilka cytatów z powyższej strony:
- Produkty zbożowe powinny stanowić podstawowe źródło energii w diecie człowieka.
- Mleko i produkty mleczne powinny być stałym elementem codziennej diety
Mleko i przetwory mleczne są głównym źródłem wapnia w diecie, (...)Z uwagi na zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych w tłuszczu mlecznym należy wybierać mleko i jego przetwory o obniżonej zawartości tłuszczu.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #1 : 01-12-2012, 17:36 »

Świadomie takie szkodliwe informacje są rozpowszechniane. Jest to produkcja chorego, otyłego społeczeństwa, a biznes mleczno-zbożowo-farmaceutyczny się kręci. Najgorsze w tym wszystkim, że ciężko chorym ludziom też takie diety zalecają wraz z lekami, które nie działają korzystnie na ogłupiałego pajaca=pacjenta, a efektem tych zaleceń są coraz częściej występujące choroby autoagresji. Tej spirali nie da się już zatrzymać niestety.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #2 : 02-12-2012, 17:25 »

Wiem, że na portalu jest artykuł o mleku, ale jakoś nie mogłem doszukać się tam informacji: czy pasteryzowana śmietanka (nie homogenizowana, nie uht) jest tak samo szkodliwa jak mleko pasteryzowane, czy jednak takiej można używać?

np. coś takiego:
http://waszsklep.com.pl/smietana-12-bio-nowak-p-1459.html
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 02-12-2012, 21:22 »

Problem z nieprzyswajalnym wapniem i kazeiną pozostaje. Ja osobiście używam śmietanki 30% ze względu na sporą zawartość tłuszczu nie przejmując się specjalnie czy jest uht, czy pasteryzowana. Używam tylko do zup i sporadycznie do deserów albo twarożków.
Ale o co chodzi? Że to jest przykład godny naśladowania, czy też niegodny naśladowania? 
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Ewela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.12.2009
Skąd: z drogi do zdrowia
Wiadomości: 99

« Odpowiedz #4 : 04-12-2012, 12:22 »

Spożywanie produktów z oznakowaniem UHT jest zdecydowanie nie wskazane, dla tych którzy troszczą się o swoje zdrowie.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #5 : 04-12-2012, 13:48 »

Spożywanie produktów z oznakowaniem UHT jest zdecydowanie nie wskazane, dla tych którzy troszczą się o swoje zdrowie.

UHT jak najbardziej.
Ale ja pytałem o śmietankę pasteryzowaną, nie homogenizowaną, nie UHT.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 04-12-2012, 13:50 »

Śmietanka pasteryzowana może być.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Ewela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.12.2009
Skąd: z drogi do zdrowia
Wiadomości: 99

« Odpowiedz #7 : 19-01-2013, 18:59 »

Wyżej podaną piramidę, postawiłam na głowie. Od 13 lat spożywam 35g białka, 120g tłuszczu zwierzęcego w tym niewiele roślinnego, i do 50 g węglowodanów przede wszystkim z warzyw. Węglowodany ze zbóż zajmują śladowe ilości. Dzięki temu wyzbyłam się nie uleczalnej (wg medycyny)choroby i wielu drobnych dolegliwości.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #8 : 19-01-2013, 19:00 »

Lekko dziwna sprawa, że tak chętnie i obficie się chłopina rozpisała...
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #9 : 19-01-2013, 19:13 »

Lekko dziwna sprawa, że tak chętnie i obficie się chłopina rozpisała...
Pewnie mają gotowe szablony i tylko wystarczy skopiować, niewiele dodając od siebie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!