Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 01:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie w zasadzie retoryczne: czy nie dać się lekarzowi  (Przeczytany 4900 razy)
Oxana
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 11-2011
Wiadomości: 5

« : 03-12-2012, 21:42 »

Jakiś czas temu zaczęłam korzystać z lecznicy przyzakładowej (bo za darmo) --głównie po to by wyłudzić skierowania na badania (niepłatne)
Nadmienię, że mam klasyczne objawy kandydozy.
Zmieniłam dziś lekarza z takiego z jednocyfrowym IQ na innego, z dwucyfrowym.

Po tym jak poprzednik wysłał mnie na zmierzenie poziomu IgA (poniżej normy, a wysłał, bo dla niego to celiakia msn-wink, przyniosłam następnemu dodatni wynik PCR (wynik DNA z krwi dla kilku typów Candida), który oczywiście stwierdził, że w zasadzie nie wie jak do niego trafiłam bo powinnam nie żyć msn-wink

Zlecił posiew na Candida z kału, nu, dawaj, będzie robił antybiogram i leczył antybiotykiem (ja mu dam).

Ale to nie wszystko: usłyszał, że ja, i mój o 5 lat starszy brat (też kandida) byliśmy przeleczeni na gruźlicę w dzieciństwie na podstawie dużego odczynu po próbie tuberkulinowej. No to zlecił rtg płuc i chce w przyszłości robić QuantiFERON-TB, celem wykluczenia gruźlicy... jelit.

Oczywiście on uważa, że to albo gruźlica, albo Crohn, albo SIBO (zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego), oraz, że on jednak chciałby zrobić kolonoskopię w przyszłości bo miałam zapalenie jelita ponad rok do tyłu. Skończy się tak, że dostanie taki lub inny wynik z kału (pewnie negatywny, bo mnie akurat wychodzi ujemny zwykle) i będzie grzebać dalej.

Moje pytanie, wołanie o jakiś głos rozsądku: pozwolić mu i dać sobie zrobić kolonoskopię i wykluczyć jakieś dramaty (gruźlica, Crohn), czy dać sobie spokój?

W tzw. międzyczsie dieta i MO oczywiście jest.

« Ostatnia zmiana: 04-12-2012, 08:23 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #1 : 03-12-2012, 21:50 »

Pytania nieretoryczne: masz za dużo czasu? Chcesz tak bardzo ryzykować? Po co?
« Ostatnia zmiana: 03-12-2012, 22:55 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #2 : 03-12-2012, 22:11 »

Nie dawać sobie nic robić! Wkręcisz się jedynie w spiralę badań, diagnoz, zaleceń i nigdy nie wyjdziesz na prostą czyli nie weźmiesz zdrowia we własne ręce.

Kolonoskopia w rzadkich przypadkach, ale jednak może powodować dodatkowe problemy zdrowotne: przedziurkowanie ściany przewodu pokarmowego, krwawienie, które zwykle wymagają natychmiastowej operacji. Opisywane były także pojedyncze przypadki odruchowego zatrzymania akcji serca..

Czy jest to Tobie potrzebne? Zastanów się poważnie zanim zaczniesz korzystać z tych darmowych badań, bo mogą okazać się kosztowniejsze niż byś się spodziewała.
Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #3 : 03-12-2012, 22:40 »

Moje pytanie, wołanie o jakiś głos rozsądku: pozwolić mu i dać sobie zrobić kolonoskopię i wykluczyć jakieś dramaty (gruźlica, Crohn), czy dać sobie spokój?

W tzw. międzyczsie dieta i MO oczywiście jest.


To pytanie zamień na stwierdzenie: dążę do zdrowia za pomocą sprawdzonej i skutecznej metody.
Znalazłaś się na forum Biosłone i to jest dobry kierunek.
« Ostatnia zmiana: 03-12-2012, 22:45 wysłane przez Earthwindsun » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #4 : 03-12-2012, 23:42 »

Oxana jeśli posty Agnieszki i Domi nie przekonały Cię, to ja napiszę inaczej. Osoby mi znajome, które niestety zrobiły sobie kolonoskopie powiedziały mi że ból był taki, że najgorszemu wrogowi tego nie życzą. Dalej chcesz sobie to zrobić?
« Ostatnia zmiana: 03-12-2012, 23:45 wysłane przez Whena » Zapisane
Oxana
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 11-2011
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #5 : 04-12-2012, 18:12 »

@Agnieszka: właśnie nie bardzo z tym czasem, dlatego tak naprawdę to trzecie podejście w ciągu roku, pierwsze było, bo było właśnie ostre zapalenie jelita,

@Earthwindsun, Whena: ok, kolonoskopia nie,

@Domi5: ok, nie szukać, "leczenie" Crohna nie istnieje, więc naturalnie również odpada, tak samo jak grzyba, ale to oczywiste. Olać te starą gruźlicę i to RTG? Mistrz napisał 14-08-2008, 13:18:
"Kiedyś czytałem opracowanie amerykańskie, że ilość nowotworów piersi u kobiet wrosła o 85% po masowym naświetlaniu płuc w celu wykonania małoobrazkowych zdjęć rentgenowskich w programie "profilaktyki" gruźlicy, która to głupawka była modna także i u nas, a nawet obowiązkowa - zaraz po tym, jak wycofano ją w Stanach."

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrowienia

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!