Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 12:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polacy, Niemcy i reszta świata  (Przeczytany 46662 razy)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« : 09-12-2012, 22:39 »

Laokoon od 5.55 http://www.youtube.com/watch?v=6pLNTlg_tRI
Ale weźcie sobie ''Polaczki'' cały odcinek do serca.

Ireczku, mieszkańców danego kraju piszemy wielką literą. Na pewno o tym wiesz. smile //Agnieszka
« Ostatnia zmiana: 10-12-2012, 19:07 wysłane przez K'lara » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #1 : 10-12-2012, 09:31 »

Ale weźcie sobie ''Polaczki'' cały odcinek do serca.

Bardzo dobrze mówi:
http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=85696&data=infopakiet&_CheckSum=1004186390

Nie rozumiem jakim prawem obcy w naszym kraju mają korzystać z przywilejów i naszych pieniędzy.
Żadnych przywilejów dla mniejszości, czy to są Niemcy, Rumuni czy homosie.
« Ostatnia zmiana: 10-12-2012, 11:28 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #2 : 10-12-2012, 16:18 »

Mniejszości, żyją  w Polsce i pracują dla Polski, wiec maja prawo do przywilejów jak i pieniędzy państwowych. Słyszałeś o Waffe SS? Wysyłałeś CV?
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #3 : 10-12-2012, 17:21 »

Mniejszości, żyją  w Polsce i pracują dla Polski...
Ja żyję w Polsce i nie pracuję dla Polski. To Polska mnie okrada. Ale mam nadzieję, że dzięki życiu według zasad Biosłone, kiedyś to sobie odbiję.

Irek nie musisz na każdym kroku mówić nam, że Polacy to lemingi. Większość z nas tu na Biosłone dobrze o tym wie. Opowiedz nam trochę o "Niemiaszkach"/lemingach. Byłoby uczciwiej, nie uważasz?

Żadnych przywilejów dla mniejszości, czy to są Niemcy, Rumuni czy homosie.
Przegiąłeś stawiając dewiantów w jednej linii z narodowościami. Z tego co czytam, Rumunów znasz tylko z pozycji "na pandę". Oni tutaj są, bo lemingi dają im kasę. Jak z grzybem candida, kto go karmi, ten go ma. A tak dla przypomnienia: kaczyński też głosował za nowelizacją ustawy szczepionkowej. Z niego taki patriota, jak z koziej dupy trąba.
« Ostatnia zmiana: 10-12-2012, 17:32 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #4 : 10-12-2012, 18:58 »

Lemingi, to ci co niszczą. W Niemczech jest tego mniej. Znacznie mniej. Drażni mnie to, to i wypominam. Sama głupota jeszcze tak nie przeraza i jest sprawiedliwie podzielona miedzy narodami. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania czy zarzuty dotyczące Niemców, ale może nie w tym temacie, bo spamujemy kolejny raz. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #5 : 10-12-2012, 19:54 »

Lemingi, to ci co niszczą.
Lemingi to ci, co całe życie konsumują nowoczesną papkę, łykają suple i leki, z dolegliwościami biegają do konowałów, a na koniec dopada ich rak, zawał, wylew. Chcesz powiedzieć, że u was takich nie ma? Że Niemcy to kraj zdrowych ludzi? To może prześlesz nam linki do podobnych ruchów jak Biosłone, ale działających u was.
Irek my też czasami wystawiamy głowy za okno. I uważam, że nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów. Ja nie mam. Najgorszy kibel jaki w swoim życiu widziałem, był w kraju "cywilizowanym". Stanąłem, spojrzałem i nie wiedziałem czy lać... czy rzygać?

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania czy zarzuty dotyczące Niemców...
Nadajesz się na rzecznika jak nikt inny.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #6 : 10-12-2012, 20:13 »

Mniejszości, żyją  w Polsce i pracują dla Polski, wiec maja prawo do przywilejów 

Jakim prawem większość ma być okradana przez mniejszość? Co to za brednie?
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #7 : 10-12-2012, 21:46 »

Mniejszości, żyją  w Polsce i pracują dla Polski, wiec maja prawo do przywilejów jak i pieniędzy państwowych. Słyszałeś o Waffe SS? Wysyłałeś CV?

A Ty słyszałeś o mniejszości polskiej w Niemczech? Nie? Ciekawe dlaczego?
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #8 : 11-12-2012, 11:36 »

Nie rozumiecie definicji określenia mniejszość! W skrócie, mniejszość to ci, którzy zamieszkują dany teren od wieków, ale w skutek różnych wydarzeń, najczęściej politycznych znaleźli się mimo woli w innym kraju. Te kryteria spełniają Niemcy w Polsce ale nie Polacy w Niemczech. Zresztą ja nie zauważyłem wśród Polonii  a tym bardziej wśród Slazakow, których się w Polsce często mylnie uważa za Polonie, chęci do uzyskania praw mniejszości. To tylko walka polityczna w Polsce, jeszcze jeden temat żebyście się szybciej pozagryzali, obok Tupolewa np.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #9 : 11-12-2012, 16:12 »

Irek, mało w  takim razie wiesz na temat polskiej mniejszości w Niemczech. Była tam i jest historycznie. Spełnia te kryteria zupełnie tak samo jak mniejszość niemiecka  w Polsce. Przed drugą wojną światową polska mniejszość nie tylko była uznawana, miała również swoje organizacje, prawa a nawet majątek (miedzy innymi siedzibę w Berlinie). Bardzo wielu Polaków mieszkało w dawnych czasach w Niemczech, mieszkają i dziś. Niewielu z nich jest potomkami dawniej tam mieszkających, z oczywistych chyba względów (podobnie jak niewielu Niemców mieszkających w Polsce jest potomkami niegdyś tu mieszkającej mniejszości niemieckiej - względy podobne).
Obecnie mniejszość polska  w Niemczech jest znacznie liczniejsza niż niemiecka w Polsce. Nic o tym nie wiesz, bo pewnie jako Niemiec nie interesujesz się tym tematem. Odmawia się jednak starającym się od lat przedstawicielom tej mniejszości uznania i przywrócenia przedwojennych praw oraz zwrotu zagrabionego przez Hitlera majątku.
Ja nie mam nic przeciw mniejszości niemieckiej w Polsce, jednak w uznawaniu praw mniejszości powinna być między sąsiadami równowaga i wzajemność. Nie ma tego w tym przypadku i teraz jest doskonała okazja, aby o tym przypominać i domagać się niesłusznie odebranych przez hitlerowców praw.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #10 : 11-12-2012, 16:53 »

U Niemców najbardziej podoba mi się poczucie humoru. Szczytem finezji jest powidzieć "dupa" i zaśmiewać się z tego do rozpuku.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #11 : 11-12-2012, 17:52 »

Zosiu, takie bzdurki wypisujesz, ze mi się prawie nie chce odpisać. smile Ta przedwojenna mniejszość  Polska, to było cześć mieszkańców Sląska i Prus, którzy się poczuwali do Polskości, ale po wojnie znaleźli się w Polsce, wiec w sposób naturalny przestali być mniejszością. Zresztą, wielu już dawno wyjechało z powrotem do Niemiec. smile
Akurat na Opolszczyźnie, gdzie mniejszości jest najwięcej, to tylko i wyłącznie są Autochtoni, żyjący tu od wieków. Polska była tu tylko parę chwil prawie 1000 lat temu.
Tych potomków Polaków mieszkających w Niemczech od wieków faktycznie nie spotkałem. Dlatego, ze ich po prostu nie ma. To jest bujda co piszesz.
Polacy, którzy mieszkają w Niemczech, Ci co są najdłużej, przyjechali w latach 80-tych jest ich garstka.
Po roku 90-tym napłynęło wielu Slazakow, Ci jednak o  zakładanie mniejszości Polskiej w większości walczyć nie będą.
Ostatnia grupa to napływający od mniej więcej wstąpienia Polski do Unii i ostatnie lata, ale oni to najczęściej jeszcze nie potrafią mówić po niemiecku, po urzędach trzeba z nimi chodzić, to gdzie tu może coś powstać, zresztą nie ma takich podstaw, co mi przyznasz jeśli zrozumiesz definicje określenia mniejszość. smile

Ze Scorupionem się zgodzę, ze w DE jest drętwiej, nudniej i poważniej, ale ma to i dobre strony, bo mniej jest urażonych żartami, które do nich nie dotarły, mniej błędów powstaje z rozkojarzenia itd. Wzorowe zachowanie to neutralność, czyli nuda. Smutny
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #12 : 11-12-2012, 20:43 »

Mniejszość Niemiecka informuje:
Informuje, ze jest na Forum Laokoon. Przysyła PW w którym się popisuje głupotą a sam ma pełną skrzynkę, wiec nie można mu odpowiedzieć nawet jeśli by kto chciał w co jednak wątpię, bo kto by gadał z taka pomylona istota.
Ende der aussage. smile
« Ostatnia zmiana: 12-12-2012, 13:27 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
scorupion
« Odpowiedz #13 : 11-12-2012, 22:18 »

Odpowiedz mu tutaj.
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #14 : 11-12-2012, 22:58 »

Onet.pl podchwycił od Was temat. Trochę sprawka Jarka, ale może trochę Irka?
Cytat
W Polsce istnieje 150-tysięczna mniejszość niemiecka. W Niemczech są tylko osoby posiadające niemieckie obywatelstwo, ale o polskim pochodzeniu albo przyznające się do języka, kultury lub tradycji polskiej. Słowem: w Niemczech nie istnieje mniejszość polska, choć żyją tam nawet 2 mln Polaków. To rzecz podstawowa.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polacy-w-niemczech-tu-mleko-sie-rozlalo,1,5328373,wiadomosc.html
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #15 : 11-12-2012, 23:53 »

Irku, to Ty piszesz "bzdurki". Zainteresuj się poważnie tematem, ograniczanie się do "faktów gazetowych" niewiele wnosi. Nie spotkałeś potomków Polaków mieszkających w Niemczech przed wojną i dlatego uznajesz, ze ich nie ma? To dość śmieszne podejście. Ja nie spotkałam nikogo z mniejszości niemieckiej w Polsce, ale to dla mnie nie dowód, na nieistnienie takiej mniejszości.
I nie mam tu na myśli ślązaków, którzy sami nie wiedzą kim są. Jedni z nich uwazają się za Polaków, inni za Niemców a jeszcze inni po prostu za Ślązaków - ani Niemców ani Polaków. Wielu przedstawia się różnie, w zalezności jak im wygodnie czy opłacalnie w danym momencie.
 Dawno temu, w czasach zaborów (wiesz o zaborach?), Polacy mieszkający w zaborze niemieckim bywali wcialani do niemieckiego wojska, zatrudniani w niemieckich firmach. Wielu z nich było dwujęzycznych od dzieciństwa, ponieważ w szkołach i urzedach obowiązywał język niemiecki. Bogatsi poróżowali po świecie i osiedlali się w różnych krajach, biedni wyruszali na obczyznę za chlebem. Bardzo wielu Polaków osiedlało się wtedy w Niemczech, delegowani prze pracodawców lub z własnego wyboru. Do dziś wiele jest rodzin, z których część mieszka w Polsce, część w Niemczech. W czasie drugiej wojny światowej sytuacja bardzo się zmieniła (jak pewnie wiesz) i Polacy przyznający się do polskości mieli niewiele szans na pozostanie i przeżycie w Niemczech. Wielu jednak pozostało. Ich język niemiecki nie budził wątpliwości i jakoś przeżyli. Wielu, którzy uciekli i przeżyli wojnę, wróciło do swoich domów po jej zakończeniu. Przez lata czesto nie przyznawali się do swojego pochodzenia, do polskosci. Czy można ich za to winić? Raczej nie. Żydzi również przez długi czas po wojnie nie przyznawali się do swojego pochodzenia.
Czy to znaczy, że ci ludzie i ich potomkowie nie istnieją? Przed wojną mieli swoje prawa, byli mniejszością. Hitler im to odebrał. A emigracja powojenna? Uciekali z Polski za chlebem lub za wolnoscią. Przez cały okres powojenny. W Niemczech żyje już trzcie pokolenie. To są Polacy urodzeni w Niemczech. Jeśli nie są mniejszością polską to kim Twoim zdaniem? Mają czesto podwójne obywatelstwo. Dzieci lub wnuki urodzone w Niemczech są Twoim zdaniem nadal emigrantami i nie mają prawa do polskości?
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #16 : 12-12-2012, 09:44 »

Oj, Zocha! Piszesz, ze Slazacy nie wiedza kim są, a w następnym zdaniu piszesz, ze są Polakami, lub Niemcami lub Slazakami.
Jeszcze raz Cie zapewniam, ze nie ma w Niemczech żadnej Polskiej mniejszości! Ani grupy ludzi, która mogła by być za taka uznana. Oczywiście, ze ludzie zawsze wędrowali, gdzie ich los poniósł, ale Ci o których piszesz, dawno się zgermanizowali i o Polsce słyszeli tylko tyle, żeby tam nie jeździć samochodem, bo go można stracić. smile
Tak się upierasz przy swoim, ze chciałbym Cie prosić o konkretne przykłady ludzi o których piszesz. Przecież musi być po nich  jakiś ślad, który potwierdzi Twoja teorie, ze jednak istnieją.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #17 : 12-12-2012, 14:54 »

Oj, Zocha! Piszesz, ze Slazacy nie wiedza kim są, a w następnym zdaniu piszesz, ze są Polakami, lub Niemcami lub Slazakami.

To wynika z ich postawy. Tak właśnie się prezentują. To nie jest moja wina msn-wink

Zapewniam Cię, ze w Niemczech mieszka całkiem spora grupa Polaków, która spełnia kryteria mniejszości. Znam wielu takich, bo to między innymi historia mojej rodziny. Nie wstydzą się polskości (na przykład nie zmienili nazwisk), wielu czasem odwiedza Polskę, pielęgnuje korzenie. Z pewnością są w dużym stopniu zgermanizowani, mają niemieckie obywatelstwo, posługują się doskonale językiem niemieckim. Może ich nie znasz, bo nie kradną samochodów, nie domagają się zasiłków, nie zaliczają się do "wypędzonych", żyją sobie spokojnie, pracują, wychowują dzieci, wnuki, robią kariery w różnych dziedzinach. Zwykli, spokojni obywatele, bez kompleksów. To jednak nie znaczy, że ich nie ma.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #18 : 12-12-2012, 20:49 »

Oj, Zocha! Piszesz, ze Slazacy nie wiedza kim są, a w następnym zdaniu piszesz, ze są Polakami, lub Niemcami lub Slazakami.

To wynika z ich postawy. Tak właśnie się prezentują. To nie jest moja wina msn-wink

To wybór, i tak ma być, jeśli ktoś nie chce być Polakiem czy Chińczykiem to nie należy mu wmawiać ze nim jest, nawet jeśli by nim był, według jakichś tam kryteriów.

Do reszty odpowiedzi się nie odniosę, bo to sama papka.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #19 : 12-12-2012, 20:50 »

I nie mam tu na myśli ślązaków, którzy sami nie wiedzą kim są. Jedni z nich uwazają się za Polaków, inni za Niemców a jeszcze inni po prostu za Ślązaków - ani Niemców ani Polaków. Wielu przedstawia się różnie, w zalezności jak im wygodnie czy opłacalnie w danym momencie.
Zosiu, myślę, że Twoja wypowiedź jest obraźliwa. Zarzucasz Irkowi, że posługuje się gazetową wiedzą, ale to co Ty zaprezentowałaś, ma źródło w najgorszego autoramentu dziennikarstwie. To nie Ślązacy (, tak jak np. Pomorzanie) są winni temu, że Śląsk zawsze był łakomym kąskiem. I rozgościli się tu i Francuzi i Prusacy, i Niemcy, i tak na przemian. I zapewniam Cię, że doskonale wiedzą, kim są. Co sugerujesz tym, że postępują zgodnie z tym, kto więcej zapłaci. Zgłębiłaś temat, czy tylko powtarzasz zasłyszane od lat powtarzane bzdury. Obrażasz Ślązaków. Znasz ich? Znasz historię Śląska?
  
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!