Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO u niemowląt  (Przeczytany 10565 razy)
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« : 16-12-2012, 14:02 »

Mój synek ma 4,5 miesiąca. Karmiony wyłącznie piersią. Rozważam wprowadzenie MO i zastanawiam się jak to zrobić. Czy sprawdzić najpierw jak reaguje na każdy składnik z osobna (po kropelce przez jakiś czas), a dopiero później całość? Rozumiem, że lepszy będzie ocet jabłkowy niż cytryna? No i jak przygotować taką miksturkę dzień wcześniej? Bo 3 kropelki to zostaną na ściankach naczynia. Proszę o radę rodziców, którzy tak wcześnie wprowadzali MO.
Przepraszam, nie zauważyłam, że wątek MO u dzieci jest całkiem osobno. Znalazłam już o podawaniu na ceramicznych łyżeczkach.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 14:10 wysłane przez Poszukująca » Zapisane

Poszukująca
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #1 : 16-12-2012, 17:20 »

Poszukująca, proszę sprawdź najpierw co stanie się u Maluszka jak Ty spróbujesz trochę soku z cytryny. Zrób sobie wodę z kilkoma kroplami cytryny. Na aloes i olej raczej nie powinno być alergii (u mnie przynajmniej nie było i nie słyszałam, by ktoś wśród znajomych miał).
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 12:46 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #2 : 16-12-2012, 17:55 »

Ja podaję na łyżeczce. Zaczęłam od podawania oleju+Alocitu, po kilku dniach dodałam cytrynę. Wszystko przygotowuję na łyżeczce ceramicznej wieczorem. Ale zauważyłam, że jakby Alocitu jest rano mniej, dużo mniej. Chyba odparowuje nalany w tak małej ilości? Dlatego nalewam go troszkę więcej niż pozostałych składników i rano jest go tyle samo ile pozostałych składników.
Ale mały pije MO niechętnie. Jak widzi, że idę z łyżeczką to się krzywi. Mam nadzieję, że z czasem się po prostu do tej sytuacji przyzwyczai.

Jeśli boisz się o uczulenie zacznij od oleju i Alocitu, jeśli nic się maleństwu nie będzie działo to włącz cytrynę lub ocet.
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #3 : 16-12-2012, 19:09 »

Aha i jeszcze jak zachować zasadę "na czczo"? Wiadomo, że jak niemowlę się budzi to ciężko dać mu coś innego, no i po tym to już na pewno będzie musiał dostać jeść. Może lepiej nie zaraz po nocy, ale miedzy następnymi karmieniami. Ale chyba chodzi o to, żeby było po najdłuższej przerwie?
Zapisane

Poszukująca
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #4 : 16-12-2012, 19:48 »

Z portalu wiedzy ("Często zadawane pytania")
Cytat
Jak podawać Miksturę oczyszczającą małym dzieciom?
Małym dzieciom można podawać Miksturę oczyszczającą, gdy jeszcze śpią, np. godzinę przed obudzeniem.

Jeśli to jest niemożliwe, bo dziecko budzi się, nie może zasnąć i jest głodne, to można podać mu ją 40 minut po śniadaniu. Wprawdzie nie będzie to to samo co na czczo, ale zawsze coś.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #5 : 16-12-2012, 20:31 »

Dzięki, kiedyś to czytałam, teraz mi się kojarzy (-:
Zapisane

Poszukująca
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #6 : 17-12-2012, 08:41 »

Witam, ja od kilku dni podaję MO mojemu już 11 miesięcznemu synkowi. Codziennie rano zaraz jak się przebudzi dostaje równe 7,5 ml strzykawką, jaka jest załączona do leków dla dzieci (np. Nurofen).
Potem przeważnie sadzam go na nocniku, daję jakieś zabawki, a w międzyczasie sama szykuję siebie do pracy. Też myślałam, że będzie wielki krzyk o jedzenie przez te pół godziny, ale zauważyłam, że kiedy synek jest w centrum naszej porannej krzątaniny, do tego siostra go zabawia i zagaduje, wówczas zupełnie zapomina o tym, że jest głodny. Albo też ta mikstura tak działa, że nie czuje głodu. Wcześniej zawsze po przebudzeniu był krzyk i ciężko było na spokojnie zrobić mu mleko albo zmienić pieluszkę.

Skład mikstury dostaje bez zmian, nie zauważyłam, żeby źle reagował na sok z cytryny.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 12:32 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!