Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 02:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Postępowanie po złamaniu z przemieszczeniem  (Przeczytany 17859 razy)
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« : 29-12-2012, 13:47 »

Mam dylemat, może ktoś z Was miał podobnie? Będąc we Włoszech złamałam kość promieniową z przemieszczeniem (złamanie Collesa). Nastawiono mi rękę i mam założony gips. Było to 20 dni temu, opuchlizna i zasinienie palców zeszło. Natomiast ręka cały czas mnie boli, mam mrowienie palców, zwłaszcza małego i serdecznego. Zrobiłam wczoraj zdjęcie, z którego wynika, że kość jest niedokładnie złożona i zostało przesunięcie 4 mm. Waham się czy pójść do ortopedy (pewnie złoży mi na nowo, będzie ból i gips na następne 6 tygodni), czy sobie odpuścić i niech się zrasta jak jest. Jako ciekawostkę podam, że od czasu złamania nadgarstka zaczęły mnie boleć kolana przy chodzeniu. Może ktoś z Was ma pomysł co to za mechanizm działa?
« Ostatnia zmiana: 29-12-2012, 21:06 wysłane przez Agata » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 29-12-2012, 14:19 »

Coś uciska na nerw łokciowy. Krwiak, gips, owe przesunięcie, stąd mrowienia. Możliwe jest także jakieś uszkodzenie towarzyszące (więzadła) co powoduje dodatkowy ból.

Niekoniecznie musieli źle złożyć (choć to bardzo możliwe, znam ich) - często dochodzi do przemieszczenia. Rozumiem, że bez operacji się obeszło, drutów, płytek? Boli przy ruchach palców? Ręka jest sina, jak wygląda skóra?
« Ostatnia zmiana: 29-12-2012, 14:23 wysłane przez Gibbon » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2 : 29-12-2012, 15:34 »

Cytat
Jako ciekawostkę podam, że od czasu złamania nadgarstka zaczęły mnie boleć kolana przy chodzeniu. Może ktoś z Was ma pomysł co to za mechanizm działa?
Wapń - pierwiastek bardzo potrzebny w tej chwili do regeneracji kości - organizm pobiera z krwi, a następnie z pozostałych części układu ruchu. I stąd myślę te dolegliwości. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #3 : 29-12-2012, 17:34 »

Bardzo Wam dziękuję! Mam dalej zasiniony łokieć i mrowienie palców. Nie miałam operacji, tylko mi na żywca ciągnęli za palce i na moje krzyki lekarz mnie pocieszył, że każdy się tak drze. Smutny
Nie wiem czy pójść do lekarza to ustawiać (jak zapewne domniemacie, nie ufam lekarzom, ale może jedynie ci od wypadków robią coś pożytecznego...).
Pędzę szykować skorupki żeby uzupełniać wapń. smile
« Ostatnia zmiana: 29-12-2012, 21:07 wysłane przez Agata » Zapisane
Sine
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 28
MO: 03.12.2012
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #4 : 30-12-2012, 18:21 »

Ból kolan może także oznaczać problemy z nerkami bądź zespołem nadnerczy.

Przy złamaniach jest zalecane uzupełnianie większej gamy składników odpowiedzialnych za strukturę kostną, tj wapń, magnez, bor, witamina D3 oraz krzem.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #5 : 15-01-2013, 19:46 »

Byłam w gabinecie "terapii naturalnych" prowadzonym przez moja przyjaciółkę. Pracują tam bardzo doświadczone fizjoterapeutki. Dwie niezależnie stwierdziły po oględzinach moich palców i informacji, że boli mnie okropnie po 5 tyg. od złamania, że coś lekarze zepsuli przy nastawianiu i zakładaniu gipsu. Kobiety natychmiast uwolniły mnie od gipsu i stwierdziły, że mało brakowało do martwicy (stąd "drewniane palce" i ból). Ok. godziny masowały mi stopy, miejsca pod kolanami, barki, żeby przywrócić krążenie, na moich oczach gula na nadgarstku znikała. Poczułam wielką ulgę, a po powrocie do domu spalam 12 godzin. Teraz usztywniam nadgarstek, stosuję okłady z arniki i łykam Tramaheel.
Czuję dużą poprawę, chociaż ręka "nie działa", ale ból jest już do zniesienia. Mam nadzieję, że niedługo zacznę jej używać i opuchlizna zniknie. Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia?
« Ostatnia zmiana: 15-01-2013, 21:41 wysłane przez Agata » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #6 : 15-01-2013, 21:08 »

Cytat
łykam Tramaheel
Co to jest? Nie ma ulotki w internecie.
Cytat
Czuję dużą poprawę
Po tych tabletkach?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 15-01-2013, 21:10 »

Cytat
łykam Tramaheel

O ile dobrze pamiętam to lek homeopatyczny, brałem go po urazie stawu skokowego, nic nie pomógł.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #8 : 16-01-2013, 13:15 »

Przekręciłam nazwę: ma być Traumeel. Faktycznie homełopatyczny, nie wiem czy pomaga, pewnie nie.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2013, 13:24 wysłane przez Rif » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!