Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 13:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Infekcje/grzybice pochwy - tamponowanie  (Przeczytany 10905 razy)
Zone
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.12.2012
Wiadomości: 14

« : 04-01-2013, 23:47 »

Bardzo proszę o podanie instrukcji tamponowania pochwy w celu pozbycia się grzybicy lub infekcji bakteryjnej, ewentualnie prośba o wskazanie miejsca, gdzie mogę ją znaleźć.
Szukam i nie mogę znaleźć kompletnych wskazówek.

Moje wątpliwości:
1. czy rodzaj tamponu ma znaczenie (np. stopień chłonności)?
2. czy stosuje się gotowy roztwór kwasu bornego z apteki?
3. czy tamponowanie citroseptem - oznacza  tamponowanie np. roztworem z aloesu? co jest bardziej skuteczne - kwas borny, czy citrosept?
3. jak stosuje się tamponowanie - czy tampon nasącza się już po włożeniu, czy przed? jak to robicie?
4. jak długo tampon powinien pozostawać w pochwie?
5. jaki jest cykl kuracji? piszecie o przerwach w stosowaniu...


Z góry bardzo dziękuję za pomoc. W leczeniu infekcji pochwy, głównie grzybicy, jestem już weteranką - męczę się z tym dziadostwem, po maratonach antybiotykowych, praktycznie od dziecka.

Wzięłam już wszystkie możliwe leki, szczepionki i nic. Dodam, że leczę się średnio co dwa tygodnie. Wiem, że to bez sensu, ale dolegliwości uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie.

Po przeczytaniu Waszych wpisów wstąpiła we mnie nadzieja.

« Ostatnia zmiana: 04-01-2013, 23:49 wysłane przez Zone » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #1 : 05-01-2013, 00:00 »

Będąc na głównej stronie wpisujesz w wyszukiwarkę (okienko na samej górze po prawej stronie) hasła: `grzybica pochwy` albo `tamponowanie` i wyświetlą Ci się wszystkie wypowiedzi związane z tymi tematami.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #2 : 05-01-2013, 00:22 »

Instrukcja jest w książce. Bardzo dużo odpowiedzi na pytania, które zadałaś jest tu:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22691.0
Ze swojej strony dodam, że u mnie grzybice skończyły się po tym jak przestałam brać antybiotyki czyli w momencie rozpoczęcia picia MO w październiku 2009. Wcześniej miałam co chwilę ten problem. Od tamtej pory czyli ponad 3 lata nie miałam ani raz grzybicy pochwy, ani żadnej infekcji.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #3 : 05-01-2013, 00:29 »

1. czy rodzaj tamponu ma znaczenie (np. stopień chłonności)?
2. czy stosuje się gotowy roztwór kwasu bornego z apteki?
3. czy tamponowanie citroseptem - oznacza  tamponowanie np. roztworem z aloesu? co jest bardziej skuteczne - kwas borny, czy citrosept?
3. jak stosuje się tamponowanie - czy tampon nasącza się już po włożeniu, czy przed? jak to robicie?
4. jak długo tampon powinien pozostawać w pochwie?
5. jaki jest cykl kuracji? piszecie o przerwach w stosowaniu...

1. Na forum kobiety pisały jakie tampony której odpowiadają. Każda dobiera sobie wg siebie (czasem patrzą na cenę, czasem na wielkość, a najczęściej na wygodę). Najważniejsze jednak jest, żeby tampon nie był otoczony nieprzemakalną powłoką, bo środek gojący musi mieć styczność z ciałem, a nie tylko z tamponem. smile
2. Niektóre kobiety stosują/ stosowały, ale o tym musisz poczytać. Ja uważam, że sam alocit wystarczy.
3. Tamponuje się ALOCITEM, czyli jednym ze składników MO. Jak do mikstury używasz ALOcitu (czyli rozcieńczonego aloesu) to tamponujesz też ALOcitem, a jak aloCITu (wody z odpowiednią ilością citroseptu) to wtedy tamponujesz tą wersją. Choć wiele osób twierdzi, że wersja z aloesem jest skuteczniejsza i poprzestają tylko na niej.
4. Całą noc (wkładasz przed położeniem się, wyciągasz zaraz po wstaniu).
5. Cztery dni tamponujesz, trzy dni przerwy.

Pewnie trochę u Ciebie potrwa zanim nastąpi poprawa, bo stosowałaś szczepionki i leki. Możesz być porządnie zablokowana. Najważniejsze to odstawić gluten i wszelkie słodycze (albo od razu bez zastanawiania się wdrożyć DP).
Proponuję jednak ponowne przejrzenie forum, bo naprawdę to wszystko było wałkowane. Wpisywałaś w wyszukiwarkę "kwas borny"?
« Ostatnia zmiana: 05-01-2013, 11:08 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!