Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 18:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Slow-mag a objawy po nim.  (Przeczytany 4369 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« : 18-01-2013, 10:59 »

Przedwczoraj rozpocząłem kuracje slow magiem - 2 tabletki rano, 4 wieczorem. Na początek dobre wieści, jakoś odechciało mi się picia kawy. A tak to przynajmniej jedną na dwa dni wypijałem bo smaczna, a teraz wystarcza mi herbata. smile
A przechodząc do rzeczy, to: przedwczoraj wziąłem tabletki mniej więcej po godzinie z hakiem od kolacji i po pół godzinie miałem problemy ze złapaniem tchu oraz tętno ponad 120, słabo mi było, uczucie że zaraz zemdleje - całość trwała z 5-10 minut, po czym stwierdziłem że pójdę spać i zasnąłem z małymi problemami. Pomyślałem, że to zbieg okoliczności, albo coś. Wczoraj rano wziąłem dwie na pusty żołądek, nic mi nie było. Wieczorem wziąłem 4 tabletki dwie godziny po kolacji i po 5 minutach tętno ponad 120 oraz tak dziwnie się czułem (ciężko to opisać, coś jakbym tracił świadomość), lecz tym razem trwało to nie dłużej niż minutę. Dzisiaj wziąłem poranną dawkę o 10:00 - dwie tabletki i nic mi nie jest. Mam zamiar kontynuować kuracje magnezem, bo mam ewidentne objawy niedoboru. A więc zmniejszyć dawkę wieczorną do 3 tabletek, czy rozłożyć sobie ją na 2x po 2 tabletki załóżmy 22:00 dwie i 22:30-23:00 dwie?
Ktoś miał takie przeżycia ze slow magiem?
Zapisane

Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #1 : 18-01-2013, 15:58 »

Ja zaobserwowałam, że w czasie stosowania magnezu mam skurcze mięśni w nogach, a to też jest objaw niedoboru Mg.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #2 : 18-01-2013, 16:20 »

Ja miewałem codziennie poranne rozwolnienie. W sumie po części mi to pasowało, ze względu na problemy z zaparciami i hemoroidami, ale postanowiłem dać sobie spokój skoro organizm tak reaguje. Nie chciałem też zbyt długo wywoływać w ten sposób wypróżnień.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #3 : 18-01-2013, 21:32 »

Jednak rozwolnienia są na liście "możliwych działań niepożądanych", których najbardziej się spodziewałem, a skurcze mięśni w nogach, czy arytmia nie. Cóż, w takim razie wezmę 2x po dwie tabletki z pół godzinną przerwą, jutro opiszę reakcję.

A przez nadżerki nadmierna ilość witamin czy mikro/marko elementów nie jest przypadkiem "wchłaniana"?
Zapisane

Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #4 : 20-01-2013, 19:53 »

No więc podsumowując objawy ustąpiły po zmiejszeniu dawki do 3 tabletek na wieczór, czwartą tabletkę łykam po pół godziny od wzięcia wcześniejszych trzech tabletek.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!