Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:27 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Jak zacz±æ zdrowe od¿ywianie?  (Przeczytany 3363 razy)
Anikka
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1

« : 19-01-2013, 13:42 »

Od paru dni zastanawiam siê nad zmian± od¿ywiania, poniewa¿ mêcz± mnie dolegliwo¶ci... Zacznê mo¿e od bólów brzucha, gdzie wi±¿± siê z tym czêste wzdêcia i gazy. Moje od¿ywianie jest (jak podejrzewam) "normalne" - jem wszystko na co mam ochotê. Natomiast niemal po ka¿dym posi³ku mêcz± mnie wzdêcia, gazy b±d¼ w³a¶nie bóle brzucha (najrzadziej ale pojawiaj± siê). Ograniczy³am ilo¶æ produktów, przez które moim zdaniem mog³abym mieæ te dolegliwo¶ci, ale nie bardzo chce to skutkowaæ... Wypró¿niam siê codziennie, ale to te¿ nie zawsze pomaga. Wiêc gdzie tkwi problem?
Kolejnym nieszczêsnym problemem jest odbijanie siê po posi³ku i nie tylko. Jest to mêcz±ce i nie wiem dlaczego tak siê dzieje... Czy za szybko jem?
Dodam jeszcze, ¿e mam problemy radzenia sobie ze stresem, mêcz± mnie pewne my¶li ¿yciowe... Równie¿ stresuj±ce s± ww. dolegliwo¶ci, szczególnie w towarzystwie, imprezie rodzinnej, gdzie ka¿dy mówi "czêstuj siê" a Ty zaraz siê obawiasz, ¿e po jedzeniu musisz co chwilê odchodziæ od sto³u i skupiam siê na tym jak zachowuje siê mój ¿o³±dek a nie na rozmowie.

I tutaj moje pytanie: jak zacz±æ zdrowe od¿ywianie by pozbyæ siê objawów i bezstresowo funkcjonowaæ?
A to pytanie bierze siê z obaw schudniêcia, poniewa¿ wa¿ê 52kg przy wzro¶cie 170cm. Wygl±dam chudo i nie u¶miecha mi siê wygl±daæ jak ko¶ciotrup... Nie chcê te¿ faszerowaæ siê lekami, chocia¿ badania pewnie jakie¶ mog³abym zrobiæ?

Proszê o jakie¶ wskazówki.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 22:04 wys³ane przez Agata » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #1 : 19-01-2013, 14:17 »

Czytaj.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 369

« Odpowiedz #2 : 21-01-2013, 11:28 »

Anikka, czy przeczyta³a¶ ksi±¿ki, zw³aszcza rozdzia³y o od¿ywianiu?
Nie wiem jak wygl±da Twój jad³ospis, ale powiem Ci tylko tyle, ¿e zanim zacz±³em stosowaæ "m±dro¶ci" Bios³one mia³em podobne problemy z ¿o³±dkiem, tzn. po wielu posi³kach mia³em zgagê i ci±gle mi siê odbija³o. Ale by³y to ¶miecie, a nie posi³ki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!