Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczy...  (Przeczytany 20488 razy)
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #20 : 21-01-2013, 20:40 »

Bardzo dziękuję Kamilu za namiary.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #21 : 21-01-2013, 21:14 »

Też sobie stosuję czasem 'palming' i staram się nie nosić okularów - głównie zakładam do samochodu. I też po półtora roku mi się wada (krótkowzroczność) zmniejszyła w jednym oku z 2 na 1,75 a w drugim z 1,25 na jeden. Tylko jako dziwnie astygmatyzm mi podskoczył z 0,75 na 1,25. Być może ta poprawa nastąpiła ze względu na stosowanie metod Biosłone a być może ze względu na ten 'palming' - staram się tak chociaż raz dziennie poleżeć z zamkniętymi oczami. Mam książkę Bates'a i muszę ją w końcu przeczytać.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #22 : 22-01-2013, 01:28 »

Ksiażki Bates'a nie kupiłem, w sumie nawet nie czytałem w PDF. Stosowałem tylko rady z tej strony, trochę głupio bo bez wiedzy zacząłem od razu stosować. Zresztą jeżeli chodzi mój wzrok to byłem narwany, jako że od zawsze chcę normalnie widzieć. smile
Po prostu przejechałem opinię, zadowoleni to i ja się wziąłem. I jestem zadowolony.
Zapisane

Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #23 : 23-01-2013, 09:14 »

Byłam u okulisty, nadal mam tracenie ostrości, okazało się, że wada mi zleciała i prawie już nie mam astygmatyzmu i noszę okulary złe, bo z cylindrami i za mocne... Teraz mi przepisano jedynie -1 i -1,25 bez cylindrów, a miałam 0,5 i 0,25 dioptrii więcej, żadnego palmingu nie stosuję, ale chyba zacznę. Dokładnie co miesiąc w okres jestem chora, albo coś większego przechodzę i nie ma znaczenia, czy piję MO czy odstawiam, nie mogę tego zahamować, chyba że totalnym złamaniem diety, ale wtedy też się źle czuję. Okulistka oczywiście bredzi, że to od złych okularów... Ale ja wiem, że znowu przechodzę oczyszczanie twarzoczaszki, tym razem bez gorączki, choć mam raczej niską temperaturę 35,5, taki dziwny łupież, ze schodzącą skórą tuż przy skórze twarzy, ale na włosach pod nią jest czerwona skóra, coś podobnego miałam kiedyś także na gardle, wiem, że to od grzybicy... A im więcej wypoczywam tym wcale nie jest lepiej, ale gorzej, w sensie objawy się nasilają. Najgorsze jest to, że to nie są objawy trwające 3 dni i koniec, to są przewlekłe objawy, które się ciągną długo i niestety trzeba to jakoś przetrzymać, chodząc normalnie do pracy. Smutny
A propos nerwicy, Sting, jasne, że tak, ale już mniej... Ale wszystko głównie przez społeczeństwo, w którym nie można chorować, jest się uznawanym za słabszego i przez brak wsparcia rodziny, czyli standard chyba tutaj.
Natomiast co do odżywiania: intuicyjnie w najgorszych objawach oczyszczania stosuję I etap diety, bo tylko on pozwala objawom się sukcesywnie zmniejszać, jak jem więcej węglowodanów czuję się gorzej, a lepiej przy dużej ilości tłuszczów. Kiedy objawy się zmniejszają wracam do większej dawki węglowodanów. Wiem też, że mleko nie pomaga, to bardziej na psychikę mi pomagało. smile
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 23:05 wysłane przez Agata » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #24 : 23-01-2013, 10:18 »

Dokładnie Kfiatka. Bądź świadoma, że podczas oczyszczania - neurotoksyny, jeśli takie u Ciebie są, mogą być wydalane. Dobrze znam ten stan, kiedy wpadam w nadreakcję. W innych okolicznościach taką sytuację stresową mogłabyś zwyczajnie olać.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 23:06 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #25 : 26-01-2013, 13:55 »

Ale te oczy to masakra, nigdy tak długo nie miałam takiej silnej reakcji... Ciągle tracę ostrość, a im bardziej trzymam dietę "antygrzybiczną" tym gorzej widzę i mam silniejszy łupież na głowie. Cały tydzień mam problemy ze wzrokiem, silnym łupieżem skóry głowy i lekko zatkanym nosem z rzadka, ale gęstą wydzielina po nocy... Czuje się co dzień jak pijana, ciężko wytrzymać, ale i tak nie mam wyjścia, bo nie przechodzi, nic nie pomaga, chyba tylko spanie i zamykanie oczu.


« Ostatnia zmiana: 26-01-2013, 14:07 wysłane przez Agata » Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #26 : 28-01-2013, 17:42 »

Objawy ze strony oczu zmalały, a pojawiła mi się taka mała narośl biała na języku i ból jelita grubego...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #27 : 28-01-2013, 17:55 »

Długo nie trwało. smile Być może zamorzyłaś głodem grzyba i zaczął się rozkładać. Trzeba go teraz powolutku usunąć z organizmu, po wcześniejszym zutylizowaniu. Normą jest w takich przypadkach podniesienie się poziomu toksyn we krwi i stąd być może Twoje objawy.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #28 : 21-01-2017, 15:02 »

Cytat
Na ból oczu czy tracenie ostrości i tego typu problemy bardzo dobrze działa palming, tutaj masz opisane wszystko:
http://www.jogaoczu.pl/relaksacja_oczu.php

Są dni w które siedzę przy komputerze nawet po 10 godzin. Jak mnie oczy zaczynają boleć, pobolewać, tracę ostrość to po prostu zakrywam oczy dłońmi w ten sposób i po 5 minutach odkrywam.

Swoją drogą jogaoczu pozwoliła mi bardzo ładnie zmniejszyć astygmatyzm i wadę wzroku (w ciągu 8 miesięcy z -2,25 oraz -2,00 zeszło mi do -1,20 oraz -1,00 tydzień temu robiłem badanie wzroku). Nie proponuje od razu stosowanie całego zestawu ćwiczeń, sam palming wystarczy na zmęczone oczy.
   
Próbuje na sobie ćwiczenia oczu od niedawna więc interesuje mnie ten temat.
Jak zmieniła się u Ciebie wada wzroku oraz jak oceniasz skuteczność palmingu na dzień dzisiejszy?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #29 : 21-01-2017, 15:05 »

Oceniam tak samo jak wcześniej, skutecznie odpręża oczy. Od lat nie stosuję już porad z powyższej strony, jednak palming na zawsze ze mną został. Po kilku godzinach przy komputerze nie ma nic bardziej odprężającego dla oczu. biggrin

Moja aktualna wada wzroku to zero na obu oczach. Pozostał tylko astygmatyzm, który się troszkę pogorszył.
Zapisane

BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #30 : 21-01-2017, 15:21 »

A czy w tym czasie nosiłeś też okulary na co dzień, czy od początku całkowicie je odrzuciłeś?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #31 : 21-01-2017, 15:27 »

Noszę okulary do komputera i do czytania, choć okuliści od początku mi mówią, że mam nosić na co dzień cały czas.

Skończę je nosić jak wyeliminuję wadę do zera. ;]
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!