Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 02:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy da się jakoś dojść do równowagi w życiu?  (Przeczytany 30486 razy)
Lagopio
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 2013-01-22
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 16

« : 22-01-2013, 15:40 »

To pierwszy poważny mój wpis na tym forum. Mam oczywiście mnóstwo pytań, choć na dużą część z nich znalazłem odpowiedź tutaj lub wśród artykułów Pana Józefa, to jednak ilość wiedzy, która jest dostępna na tym portalu jest olbrzymia i trochę trudno mi się w tym odnaleźć. Tym bardziej, że częściowo ta wiedza pokrywa się z tym co już dowiedziałem się gdzie indziej, ale częściowo jest z tym sprzeczna, co dla mnie jest niemałym szokiem. Znalazłem Biosłone przypadkiem. Najbardziej w życiu dokucza mi lęk, nerwica, zmienność nastrojów, problemy ze skupieniem uwagi, depresja, ogólny brak chęci do życia i działania, trudności ze snem, częste infekcje górnych dróg oddechowych (właściwie ciągły nieżyt nosa). Ciągłe zmęczenie. Zawsze uprawiałem dużo sportu, ale w ostatnich miesiącach nie mam na to zbytnio siły ani ochoty. Na te wszystkie problemy natury "psychicznej" stosowałem już różne psychoterapie, a nawet brałem leki psychotropowe, ale żadna z tych metod nie dała trwałej poprawy, jak na razie, więc zacząłem w nie bardzo wątpić.

Miesiąc temu szukając informacji o pasożytach w internecie trafiłem na ośrodek Revitum (revitum.pl). Udałem się tam na badanie tzw. Test Obciążeń. Po jego wykonaniu, Pani powiedziała mi, że mam grzybicę ogólnoustrojową, pasożyty, nietolerancję glutenu, nieszczelne jelita, osłabiony układ nerwowy, niedotleniony pień mózgu i jeszcze parę innych rzeczy. Przypisała mi także kurację oczyszczającą organizm. Na pasożyty mam coś co się nazywa Colonpack (colonpack.pl) i składa się z 3 oddzielnych elementów: błonnika, ziołowej herbaty oczyszczającej oraz kapsułek z kompozycją różnych ziół, które mają ponoć usuwać pasożyty. Na grzybicę mam zaś Pau D'Arco. Ponadto mam przypisaną miksturę (Pani chyba nie wyjaśniła na co to ma być), która jak się okazuje jest niczym innym jak Miksturą Oczyszczającą, bo składa się z oleju kukurydzianego, citroseptu i soku z cytryny. Ja nie wiedząc w ogóle co to jest, po pierwsze zacząłem stosować ją z opóźnieniem (z braku składników), po drugie błędnie przyrządzoną (to akurat mój błąd). Dopiero wczoraj przeczytałem o MO na Biosłone i przygotowałem sobie na dziś porcję tak jak trzeba.

W związku z tym mam do Was pytanie. Czy jest sens stosować terapię, którą mi przypisali oraz, czy ktoś z Was zetknął się już testem obciążeń lub firmą Revitum? Poza tym chciałbym wiedzieć, czy Waszym zdaniem da się jakoś dojść do równowagi w życiu mając takie objawy od lat? Mnie najbardziej niepokoi myśl, że to może być nieodwracalne i, że muszę się nauczyć z tym żyć, do czego z resztą próbują mnie często przekonać rodzice.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 20:44 wysłane przez Rif » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 22-01-2013, 15:56 »

Cytat
czy ktoś z Was zetknął się już testem obciążeń lub firmą Revitum?
Miałem wątpliwą przyjemność zetknięcia się z podobnym testem. A nawet z dwoma, bo niedowierzając pierwszemu zrobiłem gdzie indziej drugi. Przykro mi, ale wyniki się nie pokrywały, więc niech spadają na drzewo.
Cytat
Ponadto mam przypisaną miksturę (Pani chyba nie wyjaśniła na co to ma być), która jak się okazuje jest niczym innym jak Miksturą Oczyszczającą, bo składa się z oleju kukurydzianego, citroseptu i soku z cytryny.
A to Kubusie, ciekawe!
Cytat
Czy jest sens stosować terapię, którą mi przypisali
Nie ma, lepiej oryginał.
Cytat
czy Waszym zdaniem da się jakoś dojść do równowagi w życiu mając takie objawy od lat?
Da się w ślimaczym tempie i nie przyśpieszaj przypadkiem.
Zapisane
Lagopio
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 2013-01-22
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #2 : 22-01-2013, 16:27 »

Cytat
Miałem wątpliwą przyjemność zetknięcia się z podobnym testem. A nawet z dwoma, bo niedowierzając pierwszemu zrobiłem gdzie indziej drugi. Przykro mi, ale wyniki się nie pokrywały, więc niech spadają na drzewo.
Dobry pomysł, żeby sprawdzić, gdzie indziej, czy wyniki się pokryją (nie wpadłem na to). Jeśli u Ciebie się nie pokryły, to dla mnie wystarczający dowód, że to ściema. A kasy dość sporo na tą całą zabawę wydałem.

Cytat
Da się w ślimaczym tempie i nie przyśpieszaj przypadkiem.
Pytanie tylko co to znaczy ślimacze tempo. Ja już dość długo borykam się z tymi problemami, więc wytrzymam i więcej. Zależy mi tylko na tym, żeby coś co robię zaczęło mnie w końcu prowadzić w dobrym kierunku, no i żebym zauważył znaczące efekty np. na przestrzeni 1 roku. Choć wiem, że organizm to nie maszyna i każdy potrzebuje indywidualnego podejścia i inną ilość dni, żeby dojść do siebie.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 20:34 wysłane przez Rif » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #3 : 22-01-2013, 16:47 »

Ja myślę, że rok, który sobie przykładowo wyznaczyłeś to odpowiednia ilość czasu abyś zobaczył efekty. Nie zdziwiłbym się jednak gdyby i tego było mało. Dobrze napisałeś, że nie jesteśmy maszynami. Zacznij od książek, to najlepsza dla Ciebie inwestycja.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 20:32 wysłane przez Rif » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Lagopio
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 2013-01-22
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #4 : 22-01-2013, 17:14 »

Ale czy Wam podejście, które jest rekomendowane przez Biosłone pomogło wyjść z jakiś przewlekłych stanów chorobowych? Możecie napisać coś o tym więcej, albo wskazać miejsce, gdzie jest to już opisane?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #5 : 22-01-2013, 17:19 »

Tutaj jest tego sporo:
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=8.0
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #6 : 22-01-2013, 17:44 »

Najbardziej w życiu dokucza mi lęk, nerwica, zmienność nastrojów, problemy ze skupieniem uwagi, depresja, ogólny brak chęci do życia i działania, trudności ze snem, częste infekcje górnych dróg oddechowych (właściwie ciągły nieżyt nosa). Ciągłe zmęczenie.
Lagopio, zamiast na testy wydaj pieniądze na książki http://www.bioslone.pl/ksiazki, a różnicę możesz przekazać na Fundację Biosłone. Jeśli przeczytasz artykuł Grzybica jamy nosowej, to zrozumiesz dlaczego masz takie objawy (poniżej fragment.).
Jest też dobra wiadomość, nawracające infekcje świadczą, że masz mocny organizm i walczy on o zdrowie dla Ciebie. Jak przechodzisz te infekcje? Korzystasz z dobrodziejstwa infekcji, czy zwalczasz je antybiotykami? http://portal.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych

http://portal.bioslone.pl/grzybica-jamy-nosowej
Cytat
Neurotoksyny wydalane przez grzyba Candida albicans mogą zaburzyć wydzielanie serotoniny** i dopaminy*** wywołując huśtawkę nastrojów – od euforii do depresji. Wówczas pojawiają się stany lękowe, brak pewności siebie i asertywności, a także niska samoocena, konsekwencją czego są problemy z dostosowaniem się do społeczeństwa. Zatrucie mózgu metabolitami grzyba wywołuje stan psychiczny zwany męczliwością zamiarową (wystarczy tylko pomyśleć o zrobieniu czegoś, a już jest się zmęczonym). Wszystkie te czynniki wywołują poczucie winy i pretensje do samego siebie, tłumioną wewnętrzną złość oraz niewspółmierne w stosunku do powodu (często całkiem błahego) wybuchy złości, nad którymi chory nie potrafi zapanować, mimo szczerych chęci. Człowiek w tym stanie nie potrafi zapanować nad własną psychiką, więc szuka pomocy. Na początek zwykle trafia w ręce psychiatrów, którzy przepisują mu leki psychotropowe, szybko jednak dochodzi do wniosku, że to nie to, gdyż leki te jedynie ogłupiają, natomiast spodziewanej poprawy stanu psychicznego nie przynoszą.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #7 : 22-01-2013, 20:14 »

Na forum jest wiele osób, którym zasady biosłonejskie pomogły wyjść z podobnych do Twoich objawów. Z niektórych, bardzo poważnych, już po kilku miesiącach. Na pewno powinieneś odstawić wszelkie leki psychotropowe. Zmniejszysz w ten sposób postępującą toksemię. I czytaj, czytaj, czytaj. Portal wiedzy na początek.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #8 : 22-01-2013, 20:20 »

Ale czy Wam podejście, które jest rekomendowane przez Biosłone pomogło wyjść z jakiś przewlekłych stanów chorobowych? Możecie napisać coś o tym więcej, albo wskazać miejsce, gdzie jest to już opisane?
Po dwóch latach na Biosłone, być może wcześniej, będziesz wdzięczny, że los skierował Cię tutaj.
Zapomnisz o lekarzach, badaniach i innych pseudo uzdrowicielach. W ciągu dwóch lat wyleczyłem już żołądek, oczyściłem wątrobę i jelita. Chroniczne zapalenie zatok i spojówek to dla mnie przeszłość. To tak w skrócie tylko. Sporo jest takich wątków na tym forum. Przeczytaj książki, czytaj forum i nic nie przyspieszaj. Wiem, że na początku to jest trudne, ale nauczysz się.  
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 20:38 wysłane przez Rif » Zapisane
Lagopio
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 2013-01-22
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #9 : 22-01-2013, 20:21 »

Cytat
Lagopio, zamiast na testy wydaj pieniądze na książki
A czy w tych książkach jest coś czego nie ma na tym portalu?

Cytat
Jak przechodzisz te infekcje? Korzystasz z dobrodziejstwa infekcji, czy zwalczasz je antybiotykami?
Fakt, że często zdarzało mi się leczyć infekcje, tak żeby jak najszybciej być zdrowym. A lekarze rzeczywiście w ostatnich czasach masowo zwariowali i na byle stan zapalny przypisują antybiotyk, ale ja się raczej wystrzegam leczenia w taki sposób, bo wiem, że antybiotyk to ostateczność i ogólnie bardzo wyniszczające dziadostwo.

Cytat
Jeśli przeczytasz artykuł Grzybica jamy nosowej, to zrozumiesz dlaczego masz takie objawy
Czytałem ten artykuł i dosyć mnie zaszokował. Od pewnego czasu wydaje mi się, że podłożem moich zaburzeń nerwicowych musi być coś nie tak z moim stanem zdrowia. Jestem ciekaw, czy jest na tym forum ktoś, kto stosował te zakrapianie nosa i pomogło mu to na problemy emocjonalne/psychiczne?

Cytat
Na pewno powinieneś odstawić wszelkie leki psychotropowe
Już odstawiłem - pół roku temu. Nie powiem, żebym się czuł po tym jakoś znacznie lepiej, ale gorzej raczej też nie.

Dość mocno mnie nurtuje pytanie, jak sobie radzić z tymi wszystkimi infekcjami, które mogą się pojawiać w trakcie oczyszczania organizmu. Chodzi mi o to, co robić, żeby móc normalnie funkcjonować, przede wszystkim pracować? Bo dość trudno jest regularnie chodzić na zwolnienie, a siedzieć w pracy z gorączką też nie jest zbyt dobrze.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 20:35 wysłane przez Rif » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #10 : 22-01-2013, 20:43 »

Cytat
Dość mocno mnie nurtuje pytanie, jak sobie radzić z tymi wszystkimi infekcjami, które mogą się pojawiać w trakcie oczyszczania organizmu. Chodzi mi o to, co robić, żeby móc normalnie funkcjonować, przede wszystkim pracować? Bo dość trudno jest regularnie chodzić na zwolnienie, a siedzieć w pracy z gorączką też nie jest zbyt dobrze.
Nie martw się na zapas i powoli startuj z oczyszczaniem, ale najpierw wiedza. Infekcji oczywiście nie leczymy. Mam za sobą kilkadziesiąt infekcji i tylko raz lub dwa wziąłem 2 dni wolnego.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #11 : 22-01-2013, 21:06 »

Cytat
Dość mocno mnie nurtuje pytanie, jak sobie radzić z tymi wszystkimi infekcjami, które mogą się pojawiać w trakcie oczyszczania organizmu. Chodzi mi o to, co robić, żeby móc normalnie funkcjonować, przede wszystkim pracować? Bo dość trudno jest regularnie chodzić na zwolnienie, a siedzieć w pracy z gorączką też nie jest zbyt dobrze.
Ostatnio znajoma znajomych zaniemogła na jakieś straszne choróbsko typu zapalenie oskrzeli, potem tchawicy etc. Oczywiście kuracja antybiotykami. Usłyszawszy od znajomych o tym, co się z nią dzieje, jak zwykle nie wytrzymałem i począłem prawić kazanie na temat odchorowywania infekcji, prozdrowotnej roli chorób i tego typu biosłonejskich dyrdymałów. Usłyszałem na to słowa oburzenia wymieszanego z niedowierzaniem: a kto ma dzisiaj czas na odchorowywanie chorób! Pytam więc, ile nasza nieszczęsna chora jest już na zwolnieniu. Odpowiedź: piąty tydzień. biggrin
Wnioski pozostawiam czytającym.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 21:11 wysłane przez Rif » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #12 : 22-01-2013, 21:23 »

Cytat
i tego typu biosłonejskich dyrdymałów.
Trubadur - ja Ci dam dyrdymały!
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 21:26 wysłane przez Kozaczek » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #13 : 22-01-2013, 21:28 »

Lagopio:
Cytat
i przygotowałem sobie na dziś porcję tak jak trzeba.
Spokojnie, zacznij od połowy dawki MO i obserwuj swój organizm.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #14 : 22-01-2013, 21:32 »

Cytat
Trubadur - ja Ci dam dyrdymały!
Jejku...
Zapisane
Lagopio
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 2013-01-22
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #15 : 22-01-2013, 22:20 »

Czy ważne jest którego środka gojącego używa się do przygotowania MO na początku kuracji? Tzn. Aloes czy Citrosept?

Po dwóch latach na Biosłone, być może wcześniej, będziesz wdzięczny, że los skierował Cię tutaj.

Chciałbym, żeby tak było, ale do wszystkiego już podchodzę sceptycznie, bo wiele takich obietnic słyszałem i na większości się zawiodłem. Jeśli to zadziała, to będę cholernie miło zaskoczony. Choć przyznaję, że wszystkie artykuły Mistrza, które przeczytałem, robią na mnie wrażenie bardzo logicznych i rzeczowych. No i rzucają całkowicie nowe światło na pojmowanie przeze mnie zdrowia i chorób. Przeczytałem tego tyle, właściwie w jeden dzień, że mój światopogląd uległ małemu trzęsieniu ziemi. Trudno się dziwić, że ludzie reagują na taką wiedzę buntem i złością i bronią medycznego punktu widzenia. Bo to tak jakby powiedzieć wierzącym, że Boga nie ma lub, że wierzą w nieodpowiedniego Boga...
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #16 : 22-01-2013, 22:25 »

http://portal.Bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
Tutaj bardzo jasno jest napisane, poczytaj.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 22:48 wysłane przez Solan » Zapisane
Lagopio
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 2013-01-22
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #17 : 22-01-2013, 23:44 »

http://portal.Bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
Tutaj bardzo jasno jest napisane, poczytaj.

Dzięki! Przeczytałem, muszę zatem kupić sok z aloesu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #18 : 22-01-2013, 23:58 »

Cytat
A czy w tych książkach jest coś czego nie ma na tym portalu?
Nie zaszkodzi kupić i co i raz poczytać.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #19 : 23-01-2013, 13:39 »

Cytat
A czy w tych książkach jest coś czego nie ma na tym portalu?
Nie zaszkodzi kupić i co i raz poczytać.
Można też książki podrzucić Mamie do poczytania, jej zrozumienie i pomoc jest bezcenna.
A ponadto w książkach wiedza jest usystematyzowana i łatwiej wszystko ogarnąć.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!