Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 02:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO aloes citrosept  (Przeczytany 6602 razy)
Paleszcz
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12/2011
Wiadomości: 5

« : 25-01-2013, 12:48 »

Zmiana aloesu na citrosept w bardzo wielu przypadkach jest niemożliwa ze względu, głównie, na kłopoty z nadciśnieniem.

Z drugiej strony, także na podstawie własnych obserwacji, aloesu nie należy stosować w nieskończoność.
Nie bez przyczyny Mistrz zaleca zmiany.

Zatem, czym zastąpić aloes?
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 20:55 wysłane przez Agata » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1 : 25-01-2013, 12:53 »

Było już o tym wiele razy na forum: http://portal.bioslone.pl/ocet-jablkowy

"Ocet jabłkowy może zastąpić dwa składniki mikstury oczyszczającej: alocit i sok z cytryny (wówczas octu jabłkowego powinno być dwa razy więcej od oleju). Ten wariant można zastosować doraźnie na początku wdrażania mikstury oczyszczającej u osób niemogących stosować soku z cytryny z powodu uczulenia na owoce cytrusowe.

Ocet jabłkowy jako zamiennik alocitu i soku z cytryny jest zalecany do mikstury oczyszczającej stosowanej profilaktycznie, czyli po dokładnym oczyszczeniu wszystkich odcinków przewodu pokarmowego z nagromadzonych w nim złogów."

Nadaje się też dla osób uczulonych na cytrynę.
Zapisane
Paleszcz
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12/2011
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #2 : 26-01-2013, 19:23 »

Było już o tym wiele razy na forum: http://portal.Bioslone.pl/ocet-jablkowy

"Ocet jabłkowy może zastąpić dwa składniki mikstury oczyszczającej: alocit i sok z cytryny (wówczas octu jabłkowego powinno być dwa razy więcej od oleju). Ten wariant można zastosować doraźnie na początku wdrażania mikstury oczyszczającej u osób niemogących stosować soku z cytryny z powodu uczulenia na owoce cytrusowe.

Ocet jabłkowy jako zamiennik alocitu i soku z cytryny jest zalecany do mikstury oczyszczającej stosowanej profilaktycznie, czyli po dokładnym oczyszczeniu wszystkich odcinków przewodu pokarmowego z nagromadzonych w nim złogów."

Nadaje się też dla osób uczulonych na cytrynę.


Tak też zrobiłem, po ok. 10 miesiącach aloesowych, ale odnoszę wrażenie, że ma "słabsze"
działanie.
Wcześniej, po 6 miesiącach zastosowałem citrosept, niestety tak skoczyło ciśnienie,
że nie dało się wytrwać przy citrosepcie.
Mam niezbyt wysokie nadciśnienie, po 6 miesiącach z aloesem dolegliwość praktycznie ustąpiła
i przestałem łykać stosowne proszki (chyba rewelacja) ale citrosept zniweczył wszystko.
Fakt, że na ulotce citroseptowej jest wyraźnie napisane, że nadciśnienie to przeciwskazanie.
Stąd pytanie czy można zastąpić aloes. To, że trzeba zmieniać substancję aktywną jest bezdyskusyjne.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #3 : 26-01-2013, 21:40 »

Mój mąż też po aloCicie ma nadciśnienie. Wobec tego przez trzy miesiące do MO używam Alocitu, przez następne trzy miesiące ocet jabłkowy. Nie przejmowałabym się słabszym działaniem OJ, wszak nie stosujemy go bez przerwy.
« Ostatnia zmiana: 02-02-2013, 23:50 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!