Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śmietana  (Przeczytany 113487 razy)
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #20 : 06-02-2013, 21:33 »

Piątnica również jest homogenizowana.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #21 : 06-02-2013, 21:56 »

"Mleczna Dolina" z Piątnicy (w Biedronce) nie jest homogenizowana, ale niestety zawiera karagen.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #22 : 06-02-2013, 22:00 »

Asiu, to, że nie ma takiej informacji na opakowaniu nie znaczy, że nie jest homogenizowana. Z moich informacji wynika, że wszystkie śmietany produkowane przez Piątnicę są homogenizowane (może poza "kremówkami").
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #23 : 07-02-2013, 09:05 »

Ja kupuję śmietaną 18% firmy Pilos skład: śmietanka pasteryzowana, żywe kultury bakterii, ukwaszona. Nie powoduje grudek w zupie ani w sosach.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #24 : 07-02-2013, 09:08 »

Pilos to tylko nazwa handlowa, pod którą różne mleczarnie produkują dla Lidla. Wszystkie śmietany w Lidlu są homogenizowane. Nie dajcie się zwieść brakiem oznaczenia na opakowaniu. Śmietana nie poddana procesowi homogenizacji rozwarstwia się, tworzy się "kożuch" - jest niejednorodna.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #25 : 07-02-2013, 09:39 »

A to oszuści!!! Dzięki.
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 12:06 wysłane przez K'lara » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #26 : 07-02-2013, 11:09 »

Czyli nie ma żadnej dobrej niehomogenizowanej śmietany w sklepach? Nie ma co sie łudzić, trzeba znaleźć dobre źródło od chłopa.
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 16:03 wysłane przez Agata » Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #27 : 07-02-2013, 11:17 »

A śmietany 30% też wszystkie są homogenizowane? Na niektórych jest napisane, że homogenizowane, ale nie na wszystkich...
Zapisane
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #28 : 07-02-2013, 11:20 »

Wśród tych 30% mogą się zdarzyć takie, ale to najlepiej stwierdzić organoleptycznie. smile
Według informacji od producenta, śmietany "kremówki" Maluty nie są homogenizowane.  
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 12:07 wysłane przez K'lara » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #29 : 07-02-2013, 12:18 »

Nie ma, co sie łudzić; trzeba znaleźć dobre źródło od chłopa.
Warto się popytać, są rolnicy, których nie stać na spełnienie wymogów UE, a mają krowy i chętnie sprzedają ser i śmietanę. Ja mam takiego dostawcę i co tydzień mam dostawę do domu.
Nie zazdrośćcie mi bo pewnie długo tak nie będzie, dowiedziałam się, że młoda krowa kosztuje 6.000 zł.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #30 : 07-02-2013, 12:39 »

Cytat
Nie zazdrośćcie mi bo pewnie długo tak nie będzie, dowiedziałam się, że młoda krowa kosztuje 6.000 zł.
To trzeba hodować krowy.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #31 : 07-02-2013, 15:41 »

Cytat
Nie zazdrośćcie mi bo pewnie długo tak nie będzie, dowiedziałam się, że młoda krowa kosztuje 6.000 zł.
To trzeba hodować krowy.
Może ktoś zainteresowany przeczyta i skorzysta z rady.
Mnie na stare lata nie chce się już uczyć doić krowy. smile
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #32 : 07-02-2013, 15:50 »

Cytat
Nie zazdrośćcie mi bo pewnie długo tak nie będzie, dowiedziałam się, że młoda krowa kosztuje 6.000 zł.
To trzeba hodować krowy.
Może ktoś zainteresowany przeczyta i skorzysta z rady.
Mnie na stare lata nie chce się już uczyć doić krowy. smile
Nie doić tylko sprzedawać.
A na marginesie tej dyskusji to ciekawe jak się rozwinie świat. Czy za kilkadziesiąt lat ktokolwiek będzie miał krowę i normalną śmietanę.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #33 : 07-02-2013, 16:21 »

W dużych miastach faktycznie jest problem z pozyskiwaniem śmietany. Jednak na targowiskach można kupić wszystko od "chłopa". Stoją tam najczęściej starowinki, mają mleko prosto od krowy, śmietanę, masło i jaja. Trzeba się niestety troszkę rozejrzeć i ruszyć na poszukiwania.
Ja kupuję takie właśnie mleko. Z niego otrzymuję śmietanę a z niej masło. Zdarzyło mi się też kupić mleko, ale niestety odwirowane. Śmietana się z niego nie oddziela. Bardzo się wtedy zdziwiłem gdyż kupiłem go od starej kobiety, która miała tylko jedną krowę i w dodatku sprzedawała go u siebie w domu (głęboka wieś). Tak więc trzeba się poświęcić i poszukać troszeczkę.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #34 : 07-02-2013, 16:35 »

Savage7, nigdy nie będziemy mieli pewności, czy aby produkty od przysłowiowego chłopa są naprawdę naturalne. Uwierz mi, że znam przypadki od strony mojego ojca, gdzie znajomy kupował mleko ze sklepu i wlewał je w plastikowe butelki i sprzedawał je na rynku. To samo uczynił z jajkami. To jest bliski przykład z życia wzięty. Ja nawet "chłopom" nie wierzę!
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 17:21 wysłane przez Agata » Zapisane
Poulet
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2010
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #35 : 07-02-2013, 16:39 »

E tam, gadanie. Samemu można sprawdzić, czy jajka są ze wsi czy ze sklepu, tak samo mleko czy śmietanę. Ja mleko kupuje od chłopa jeszcze ciepłe, zresztą czuć po zapachu, że to nie ze sklepu. A jajka mają różną wielkość i wygląd, no i w smaku czuć różnicę.
Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #36 : 07-02-2013, 16:50 »

A co powiecie o mleku z mlekomatu? Raz kupiłam i miałam grubą śmietanę na wierzchu. Jak to mleko jest przetrzymywane?
Kiedyś kupowałam mleko ze wsi, ale przypadkiem weszłam do obory podczas dojenia i wierzcie mi, już mi to mleko nie przeszło przez gardło. Sama pochodzę ze wsi, ale takich warunków jeszcze nie widziałam. No i te kiszonki zimą!
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #37 : 09-02-2013, 13:27 »

Poulet; ty chyba życia nie znasz.

Udało mi się zdobyć wiejską śmietanę i wiejski twaróg od polecanego, sprawdzonego chłopa. Wszystko smakuje i wygląda nieźle. Dowiedziałem się też, że śmietanę zagęszczają mąką i standardowym mlekiem ze sklepu. I jak tu wierzyć ludzią? Trzeba by było chyba dotrzeć do samego źródła, czyli do gospodarstwa i patrzeć gospodarzą na ręce. Albo po prostu odpuścić sobie temat mleka, śmietany i twarogu, bo to nie ma sensu. Albo co gorsza, kupić,w supermarkecie wyjdzie na to samo.

Twoje biadolenie zaczyna być męczące. //T.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 13:34 wysłane przez Travis » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #38 : 09-02-2013, 14:44 »

Cytat
A co powiecie o mleku z mlekomatu?

Osobiście nie piłam, ale moja znajoma w Łodzi kupiła kiedyś dla dzieci i było według niej zepsute.
Moja bratowa kupowała dla dziecka we Wrocławiu i nigdy nie było zepsute, ale mały po jakimś czasie zaczął wymiotować tym mlekiem. Nie wiem czy była to kwestia tego konkretnego mleka czy mleka w ogóle.
Tu jest ciekawy artykuł na temat mleka z mlekomatów: http://sykofanta.wordpress.com/2012/03/14/mlekomaty-czyli-jak-zarabiac-naturalnie/
Tu cytuje tylko fragmenty:
"Mleko z mlekomatów nie jest ani pasteryzowane, ani homogenizowane (bo musi być naturalne), ale za to jest "starannie filtrowane" (co jest przecież tak niewinne, że naturalności mleka na pewno nie szkodzi). Domyślam się, że owa filtracja ma służyć przedłużeniu trwałości mleka, a przysłówek "starannie" zastępuje w tym przypadku prefiks "ultra", który mógłby się źle kojarzyć."

"Ultrafiltracja jest stosowaną w przemyśle spożywczym nowoczesną (zwaną też: niekonwencjonalną) metodą utrwalania żywności poprzez przepuszczenie jej przez membranę o niezwykle małych otworach. Otwory te są na tyle duże, że umożliwiają przeniknięcie składnikom żywności, czyli cząsteczkom białek, cukrów, tłuszczów oraz witaminom i składnikom mineralnym, zatrzymują natomiast komórki bakteryjne."

"Zanim jednak je zakupimy, sprawdźmy, jak należy się z nim obchodzić (w końcu nie jest ono całkiem prosto od krowy i już jakiś czas spędziło w transporcie i w samym automacie, warto więc zadbać, by nam się nie zepsuło po drodze ze sklepu lub zaraz wieczorem w domu). Wchodzimy w zakładkę “Jak obchodzić się ze świeżym mlekiem?” i ze zdziwieniem czytamy:

Dlatego należy:
-kupując świeże mleko używać dokładnie wyczyszczonych pojemników
-po zakupie zapewnić jego transport do lodówki
-przed spożyciem mleka zalecana jest jego profilaktyczna obróbka cieplna („przegotowanie”). Mleka nie trzeba doprowadzać do wrzenia, wystarczy go przez ok. 15 s ogrzewać w temperaturze 72°C. Taka łagodna obróbka cieplna powoduje zniszczenie niemal wszystkich mikroorganizmów.

Czyli pasteryzowanego mleka nie kupujemy, ale samodzielnie pasteryzujemy mleko w domu! O_O I jeszcze trzeba będzie termometr kuchenny zakupić i garnek do gotowania mleka. Cudny interes!"

Znalazłam kilka stron z mlekomatami m.in:
www.mlekomaty.org
www.emlekomat.pl
Na tej drugiej stronie nie ma nic napisane o filtracji.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 15:04 wysłane przez Whena » Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #39 : 09-02-2013, 15:15 »

W takim razie zostaje mi tylko poszukać jakiegoś rolnika. Fajnie, że pofatygowałaś się i poszukałaś tych stron. Jestem Ci wdzięczna, bardzo smile
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 18:48 wysłane przez Whena » Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!