Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: AZS u czteroletniej Rozalki  (Przeczytany 54434 razy)
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #40 : 25-03-2013, 19:29 »

Anitka nie poddawaj się. Ja wiem, że na początku może być trudno bo sam przez to przechodzę. Na początku rzeczywiście jest to cios kiedy bliscy nie zgdzają się na nasze postanowienia twierdząc, że to my robimy źle. Próbują nas przekonać do swojej racji. Niestety oni nie posiadają wiedzy ani choroby, która by ich do tego zmusiła do wyedukowania się do zmiany nawyków żywieniowych jak i myśleniowych. Pamiętaj, że jesteś na dobrej drodze. Każdy kto ma atopie wie doskonale, że leczenie tej choroby lekami to walka z wiatrakami. Na szczęście Twoja córka jest młoda, więc objawy jej przejdą szybciej i nastąpi spokój. Ty jako mama pełnisz w tej chwili dobrą role dbając o jej zdrowie. Zamieniasz toksyczne jedzenie na łagodne wartości odżywcze, więc co w tym złego. Jedyne co powinnaś w tej chwili zmienić to przystopować z aloesem. Widocznie zaczęło się oczyszczanie, więc nie potrzebujemy teraz podwajać jego siły. Pamiętaj, że po takim oczyszczeniu córka poczuje sie o niebo lepiej. Im więcej wiesz wiedzy z Biosłone na temat oczyszczania tym większy spokój.
Zapisane

Pragmatism
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #41 : 26-03-2013, 15:00 »

Czy podałaś jej tamte witaminy oraz żelazo?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Anitka1384
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 08.02.2013
Skąd: Toruń-Kettering
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #42 : 31-03-2013, 22:24 »

Po konsultacji z lekarzem wprowadziliśmy witaminy i żelazo od trzech dni i już jest lepiej smile Odstawiliśmy na chwilę obecną alocit. Musimy chwilę odetchnąć. Za szybko wszystko się dzieje.

8 kwietnia lecimy do Polski. Mamy konsultację u pediatry - homeo. Zrobimy małe badania aby się upewnić czy wszystko dobrze. Tu w Anglii trochę podupadła na zdrowiu. Martwią mnie jej sińce pod oczami, brak koncentracji, straszna wybuchowość i płaczliwość. Myślę, że to nie pacjentyzm tylko moja troska o zdrowie malucha. Strasznie cierpi. Może ta zmiana też jej posłuży.
Trzymajcie kciuki za moją gwiazdę.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2013, 22:58 wysłane przez Anitka1384 » Zapisane
Anitka1384
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 08.02.2013
Skąd: Toruń-Kettering
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #43 : 04-04-2013, 11:39 »

U córeczki jakoś się kręci. Na razie zmiany są znośne. Nie drapie się tak, ale paskudnie wyglądają. Mam nadzieje, że to przetrwamy, bo już nie raz mam chwile załamania i rzuciłabym wszystko w chole***.

Jeszcze nigdy nie pisałam o swoim synku. Filip ma 2 lata. Ma nietolerancję laktozy. Wszystko było dobrze do czasu przed dwoma tygodniami. Nagle wysoka gorączka, spuchnięta buzia, w środku także i dziwna kupka. Miała w sobie pełno milimetrowych, dziwnych kropek. Oddzielone od stolca i ciężkie do usunięcia. Być może to jakieś pasożyty? Nie wiem. Antybiotyku nie podałam mimo że lekarz nalegał. Smarowałam dziąsła maścią na ząbkowanie i pił rumianek. Wyszliśmy z tego obronną ręką, ale ta kupka nie daje mi spokoju. Do dziś zastanawiam się co to było? Synek ma się dobrze. Już normalnie je i pije oraz myje ząbki co wcześniej z wiadomych względów było niemożliwe.

Zdarzyło się być może coś podobnego Waszym dzieciom?
« Ostatnia zmiana: 04-04-2013, 13:17 wysłane przez Whena » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #44 : 26-04-2013, 18:28 »

Słyszałaś o Exomega kremie na atopowe zapalenie skóry? Można kupić w większym Bootsie.
Zapisane

Pragmatism
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #45 : 26-04-2013, 18:38 »

Sting rozumiem, że polecasz to:
http://www.boots.com/en/A-derma-Exomega-Emollient-cream-200ml_1121936/
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10597
Czytałeś skład?
Cytat
Skład: kompleks pełnego wyciągu z owsa i kwasów tłuszczowych Omega 6 - 3,6%, gliceryna - 5%, witamina E - 0,5%, podłoże OW.
aqua, paraffinum liquidum, glycerin, PEG-12, cyclomethicone, avena sativa, oenothera biennis, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, myreth-3 myristate, polyacrylamide, benzoic acid, BHT, C 13-14 isoparaffin, chlorphenesin, laureth-7, phenoxyethanol, trisodium EDTA.
Tutaj warto przeczytać opinię: http://www.bangla.pl/opinie/p3075/a-derma-exomega-creme-emolliente-krem-zmiekczajacy-do-twarzy-ciala
Cytat
KREM Z KONSERWANTAMI !!!!!!
opinia napisana 2 miesiące temu
ciekawe że kosmetyk ma napisane 0% paraben i konserwantów a tu mamy ukryty BHT (butylowany hydroksytoluen) to związek organiczny, który dość często występuje w składach kremów. Jest to konserwant i przeciwutleniacz preparatów zawierających tłuszcze (roślinne i zwierzęce) oraz -Disodium EDTA (disodium ethylenediaminetetraacetic acid) jest składnikiem często występującym w produktach do higieny osobistej, w żywności i napojach, środkach czystości i kosmetykach. Jest substancją chelatującą, ma duże powinowactwo do wolnych jonów metali a wiążąc wolne rodniki i zanieczyszczenia, zwiększa skuteczność działania detergentów (zatem pozwala kosmetykom lepiej oczyszczać) bez zbędnych zaburzeń chemicznych.
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
BTH= Przeciwutleniacz. Powoduje swędzące wysypki na skórze i rumień. Stosowany jako konserwant i przeciwutleniacz w kosmetykach od 1947 roku. U niektórych osób powoduje alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.
phenoxyethanol=Substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze.
http://ekocentryczka.blogspot.com/2012/01/co-to-sa-parabeny-i-dlaczego-ich-unikac.html
Cytat
Kolejnum konserwantem jest polyacrylamide, jego działanie rakotwórcze zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Dziwne, że jeszcze nie wycofano go z produkcji kosmetyków. Lepiej nie sięgać po produkty mające go z składzie, szczególnie na początku listy. Kumuluje się w organizmie i niesie za sobą sporo zagrożeń. Jego połączenie z formaldehydem daje silne działanie toksyczne.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 18:44 wysłane przez Whena » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #46 : 26-04-2013, 19:55 »

To chamstwo. Zapewniali, że taki bezpieczny. Nie używam go codziennie, bo robię sam kremy, ale tylko dla odmiany, więc wycofuję polecany krem, choć sprawdza się powierzchownie.
A to pech, dzisiaj kupiłem nową dużą tubkę. Kosztowało mnie to 11 funtów.
Whena, w takim razie jakie firmy polecasz?
« Ostatnia zmiana: 27-04-2013, 09:06 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #47 : 26-04-2013, 20:44 »

Sting nie używam żadnych kremów, czyli tych do problemów z AZS też. Jednak gdy poleciłeś ten produkt, to zrobiłam mały "research" w necie i sam widzisz co znalazłam. Pisałam w wątku u Szostani ostatnio, że do skóry twarzy i cała używam ostatnio tylko olejków naturalnych.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 22:26 wysłane przez Whena » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #48 : 26-04-2013, 22:22 »

No ja też. Głównie masło shea, nierafinowany olej kokosowy, jojoba. Płynna wit E. Olej lniany dobrej jakości jako baza do peelingów. Tylko po pewnym czasie moja skóra ma dosyć i chce zmiany. Zwykle po umyciu daję aloes potem olej i krem. Wystarcza na kilka godzin. Cera mi szybko wysycha i robi się jak skorupka. Tylko peeling albo szmatka muślinowa to ściąga.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 22:26 wysłane przez Whena » Zapisane

Pragmatism
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #49 : 26-04-2013, 22:35 »

1. Na śniadanie jajecznica na smalcu z kiełbasą i szczypiorkiem.
2. Obiad zazwyczaj podobny. Cielęcina i warzywa na pół gotowane ponieważ innych nie zje. Brokuły, kalafior, groszek etc.
3. KB
4. Kolacja: pieczony indyk i sałatka warzywna bądź z kapustą kiszoną.
5.Ostatni posiłek około 17stej.
6. Śpi spokojnie całą noc.

Anitka, czy jadłospis córeczki dalej jest podobny, brakuje mi tu kaszy jaglanej i gryczanej. Może cielęcinę zastąpić indykiem, wątróbką. Jeżeli nie jest uczulona na żółtko to dobry jest kogel-mogel zamiast witamin i żelaza. Odstawiłabym szczypiorek i ostatni posiłek na ok. godz. 19-tą. Może napisz jakie warzywa jej teraz podajesz?
« Ostatnia zmiana: 27-04-2013, 05:31 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #50 : 28-04-2013, 06:59 »

Cytat
Może cielęcinę zastąpić indykiem, wątróbką.
Chyba odwrotnie?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!