Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 11:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy czosnek jest szkodliwy? Wg dr Roberta Becka tak.  (Przeczytany 9007 razy)
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« : 24-02-2013, 14:49 »

http://www.relfe.com/health_benefits_of_garlic.html

Tłumaczenie artykułu o szkodliwości czosnku.
Źródło: Fragment wykładu Dr Roberta C Becka w czasie Whole Life Expo w marcu 1996, w Seattle (stan Waszyngton, USA).

"Substancją która decyduje o toksyczności czosnku jest jon wodorotlenkowy sulfonu, który podobnie jak dwumetylosulfotlenek (DMSO) jest trucizną dla wyższych form życia i dla komórek mózgowych. Odkrycia tego faktu dokonaliśmy w czasie prac nad encefalografami, gdy byłem właścicielem firmy produkującej sprzęt EEG. Odczyty fal mózgowych studentów były wykorzystywane do kalibracji urządzeń. Gdy wracali oni po lunchu ich encefalogramy wyglądały jak zapis pracy mózgu osoby w czasie śmierci klinicznej. Pytaliśmy: "Czy coś się wam stało?". Odpowiadali: "Byliśmy we włoskiej restauracji. Jedliśmy sałatkę z czosnkiem." Od tego czasu kazaliśmy im podpisywać oświadczenie, że nie będą spożywać czosnku przed zajęciami. Po co tracić czas i pieniądze?
Niektórzy z was prawdopodobnie posiadają licencję pilota, lub brali udział w lotach szkoleniowych. W latach 50-tych pracowałem w zespole badawczym Doca Hallana, w sekcji lotów testowych. Średnio raz w miesiącu przychodził do nas lekarz naszego zespołu przypominając: "Niech państwo nie próbują nawet dotykać czosnku na 72 h przed pilotowaniem naszych samolotów. Czosnek wydłuży wasz czas reakcji dwu lub nawet trzykrotnie." Wtedy nie zdawałem sobie sprawy dlaczego tak się dzieje. Dopiero 20 lat później w czasie projektów aparatury EEG odkryliśmy, że czosnek zakłóca synchroniczność fal mózgowych. Nawet sponsorowałem badania tego problemu w Stanford, będąc przekonany, że ich wynikiem będzie stwierdzenie, że czosnek jest trucizną. Proszę spróbować potrzeć swoją stopę ząbkiem czosnku. W niedługim czasie będzie można poczuć jego zapach wąchając swoje nadgarstki. Jon wodorotlenkowy sulfonu wnika do całego organizmu, przechodząc nawet przez spoidło wielkie mózgu. DMSO zachowuje się podobnie, ma też podobny zapach.
Ktokolwiek z Państwa zajmuje się naturalną uprawą warzyw, na pewno jest świadom faktu, że czosnek upora się ze wszystkimi owadami. Nie trzeba uciekać się do DDT. Większość populacji przez całe życie była i jest zapewniana o zaletach czosnku. Niestety ludzie ci żyją w tej samej ignorancji co nasze prababki, które na przełomie wieku XIX/XX nabywały siarczan morfiny, który podawany dzieciom działał jako pewny środek usypiający. Jeśli Wasi pacjenci uskarżają się na bóle głowy, mają problemy z koncentracją lub nie mogą skupić się w pracy przy komputerze w godzinach popołudniowych, proszę przeprowadzić następujący test: Najpierw należy zabronić im spożywania czosnku. Szybko zauważą pozytywne zmiany. Niech po trzech tygodniach powrócą do poprzedniej diety. Sami stwierdzą: "Nie zdawałem sobie sprawy, że to przez czosnek". Wszystko co tutaj powiedziałem dotyczy także bezzapachowych preparatów czosnkowych."



Doktor Beck:
http://www.emfsafe.com/beck.htm
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #1 : 24-02-2013, 15:11 »

Cytat
Czosnek wydłuży wasz czas reakcji dwu lub nawet trzykrotnie.
Niemożliwie niemożliwe. Każdy taki test może zrobić w domu i jestem przekonany, że nikomu nie wydłuży się czas reakcji aż dwukrotnie nie mówiąc, że trzykrotnie. To po alkoholu aż tak mi się nie wydłuża.
http://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime/ wystarczy kliknąć start i nacisnąć w momencie, kiedy pojawi się zielone światło. Zrobić kilkanaście razy test, zjeść czosnek i powtórzyć test (nawet kilka razy dziennie, jak i na drugi dzień).
Chyba przez cały okres mojej podstawówki (w sezonie jesienno-zimowym, zimą i przedwiośnie czyli w sezonie "chorobowym") rano wypijałem z rodziną po łyżce czosnku (profilaktycznie) i nasze reakcje (albo raczej czas reagowania) na wszystko były normalne, jak wszystkich rówieśników. Również do różnych potraw się czosnku dodawało dla smaku albo coś. Dopiero od trzech lat nie pije czosnku zimą i nie zauważyłem żadnej zmiany.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2013, 15:15 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!