Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 17:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Swędzenie skóry w uszach  (Przeczytany 10059 razy)
Balagan
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2010
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 6

« : 02-03-2013, 00:35 »

Nie znalazłam wiele na temat swędzącej skóry w uszach, więc postanowiłam rozpocząć nowy wątek. Mój problem polega na tym, że od pół roku swędzą mnie uszy a dokładnie jedno bardziej od drugiego. Od 2.5 roku pływam systematycznie na basenie i ostatnio się bardzo wystraszyłam ponieważ uszy tak strasznie zaczęły mnie boleć gdy wlewała mi się woda do nich, że natychmiast musiałam wyjść. Jak tylko zaczęło mi się swędzenie to smarowałam alocitem a potem maścią z witaminą A. Potem zamiast maści z witaminą A smarowałam maścią tranową. Nic nie pomagało. Aż pewnego dnia zauważyłam, że przestaję słyszeć. Po trzech dniach nie słyszałam na jedno ucho w ogóle. Po tygodniu postanowiłam pójść do laryngologa. Ten powiedział mi, że mam silny stan zapalny i grzybiczny skóry w uchu i dlatego pojawił się świąt i duży obrzęk, dzięki któremu przestałam słyszeć. Jak mu powiedziałam, że pływam na basenie to powiedział mi, że to właśnie tam otrzymałam to w prezencie. Dostałam leki przeciwgrzybiczny i przeciwzapalny, które z braku pomysłów jak sobie z tym poradzić wzięłam. Po tym jak poczułam ulgę i mój stan się polepszył to postanowiłam pójść na basen. Po tygodniu znowu wrócił świąd i myślałam, że oszaleję. Poszłam ponownie do lekarza innego już i ten znowu stwierdził, że nie ma innego wyjścia jak smarowanie maścią Triderm i nie chodzenie na basen przez min. pół roku!! To jakiś koszmar! I właśnie teraz jestem w kropce bo nie wiem co mam zrobić. Ta maść jest też z antybiotykiem, którego nie chcę brać.. Co mi innego zostaje? Może ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że zaczęłam robić przerwy w piciu MO, żeby sprawdzić czy będzie jakaś poprawa ale nic z tego. Więc piję mniejsze dawki. Nie jem od roku w ogóle glutenu a koktajl piję rzadko.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 02-03-2013, 10:48 »

Cytat
Jak mu powiedziałam, że pływam na basenie to powiedział mi, że to właśnie tam otrzymałam to w prezencie.
Należy słuchać swojego organizmu. Masz wyraźny sygnał, nie chodzić! Nic nie wymyślisz.
Sama widzisz, że kręcisz się w kółko.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #2 : 02-03-2013, 11:14 »

Popieram Kozaczka. Moja mama jak była jeszcze młoda miała to samo, tylko że ją swędziała cała skóra i po długich, licznych badaniach wyszło jej uczulenie na chlor. Uparcie chodziła dalej, co się skończyło długoletnimi problemami skórnymi. Przestała chodzić na kilka dobrych lat, po czym zaczęła znowu i teraz jest ok.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!