Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 14:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozpoczęcie metody NIA  (Przeczytany 419301 razy)
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #60 : 19-01-2013, 14:59 »

Cytat od: Domi5
Wygląda strasznie ta rana i myślę, że w tym miejscu opatrunek ciężko umocować i pewnie w ciągu dnia spada.
Wystarczy bezpośredni opatrunek (kapusta z kawałkiem papier z otworem) owinąć papierowym plastrem wokół łydki. Wtedy nawet podczas treningu czy ostrego marszu opatrunek nie przemieszcza się. Papierowy plaster jest "oddychający", więc nie podrażnia skóry łydki.
Co do wyglądu to tylko pozory, że jest to straszne. Moja ranka ustabilizowała się po miesięcznych przemianach. Teraz w ogóle jej nie odczuwam. Wręcz zapominam o niej w ciągu dnia. To przypomienie sobie następuje tylko podczas wymiany opatrunku i ciecierzycy.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2013, 14:48 wysłane przez Agata » Zapisane

Zmiany na lepsze.
brajan30
« Odpowiedz #61 : 19-01-2013, 19:12 »

Wygląda strasznie ta rana i myślę, że w tym miejscu opatrunek ciężko umocować i pewnie w ciągu dnia spada.
Nie, no nie przesadzaj, że rana strasznie wygląda, byś porównał inne rany przy metodzie NIA to sam byś stwierdził że ta wygląda „ładnie”, zresztą stosujący NIA sami mogą potwierdzić. Co do miejsca to uważam że jest to bardzo dobre miejsce i absolutnie nic nie spada. Przy pierwszym zabiegu NIA ranę miałem w tym samym miejscu przez 9 miesięcy i nic się nie zsuwało, teraz tak jak napisałem mam dwa miesiące i też nic się nie zsuwa ani przemieszcza. Czasami jak mi się chce idę sobie pobiegać i też się nic nie zsuwa. Najważniejsze to właściwe zrobienie opatrunku, ja używam bandaża elastycznego o szerokości 15 centymetrów takiego: http://www.doz.pl/apteka/p5173-Opaska_elastyczna_tkana_5_m_x_15_cm_z_zapinka_Paso_1_szt praktycznie do zabiegu NIA starczą dwa takie bandaże, po wzięciu prysznica, mokry schnie a drugi zakładam i tak na zmianę. Dodatkowo opatrunek zabezpieczam trzema zapinkami takimi: http://www.doz.pl/apteka/p22629-Zapinka_do_opasek_z_biala_gumka_1_szt
Takich zapinek radzę kupić więcej gdyż często się rozciągają i trzeba wymieniać.
Jak ktoś ma duże wycieki z rany to do opatrunku stosować nawet cztery ręczniczki papierowe złożone na pół, wówczas nadmiar wydzieliny będzie wsiąkał w ręczniczek.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #62 : 31-01-2013, 13:16 »

Moja mama chce założyć cieciorkę. Mam pytanie odnośnie miejsca założenia - powiecie gdzie to powinno mniej więcej być, że na lewej łydce w mięśniu to wiem, ale coś bliżej. Jeden Pan w internecie opisywał, Pan Zygmunt, że:
"Fakt trzeba wiedzieć gdzie tą ranę zrobic by nie bolało albo żeby zbyt nie krawawiła...

I tak trzeba zobaczyć gdzie się rozchodza żyły a od kolana idzie jedna grubsza i rozchodzi się w dwie, cos ala ten znak< i pomiędzy nimi robi się ranę, gorzej jest ominąc nerw który w pobliżu idzie, i tu trzeba potem kombinować jeśli się trafi blisko nerwu, i w tym celu przesuwa się cieciorkę albo w jedną albo w drugą stronę".

Co Wy na to?
Na to już była odpowiedź.//K'lara
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=9825.msg163231#msg163231
« Ostatnia zmiana: 31-01-2013, 14:37 wysłane przez K'lara » Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #63 : 31-01-2013, 13:47 »

Jeżeli są widoczne żyły to wiadomo, najlepiej ominąć je, jeśli chodzi o nerw to przed wyborem miejsca pougniatać i sprawdzić czy nie boli.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #64 : 31-01-2013, 21:00 »

Konsultowałam się z osobami w moich okolicach (okolice miejscowości: Bełchatów, Piotrków) i niestety ale Ci panowie wydali mi się mało kompetentni gdyż na moje pytanie czy założą cieciorkę mamie odpowiadali że nie, bo nie chcą brać odpowiedzialności. Jedyne mogą pokazać w którym miejscu to zrobić - ale resztę musimy zrobić sami. Jedna Pani (na dodatek pielęgniarka) z rozmowy wydała się super, nawet powiedziała że założy cieciorkę ale niestety za 2 miesiące bo teraz jest za granicą. Na dodatek mam z nią kontakt na FB - no ale to nie to samo. Ewentualnie zostaje mi jeszcze Łódź.
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #65 : 31-01-2013, 22:14 »

Konsultowałam się z osobami w moich okolicach (okolice miejscowości: Bełchatów, Piotrków) i niestety ale Ci panowie wydali mi się mało kompetentni gdyż na moje pytanie czy założą cieciorkę mamie odpowiadali że nie, bo nie chcą brać odpowiedzialności. Jedyne mogą pokazać w którym miejscu to zrobić - ale resztę musimy zrobić sami.
Wydaje mi się, że nie można tak pisać, że ktoś jest niekompetentny bo powiedział, że nie chce brać odpowiedzialności. Wg mnie kimkolwiek byli ci panowie postąpili słusznie, powiem nawet więcej, ja pomimo jakiegoś tam doświadczenia z NIA bym postąpił podobnie i to nie ma nic wspólnego z jakąś niekompetencją. Są dwa wyjścia, albo bierzemy sami odpowiedzialność za swoje zdrowie, albo oddajemy je w ręce lekarzy, ale lekarze też nie są tacy, że wezmą odpowiedzialność, gdyż przed operacją, czy chemioterapią, czy radioterapią każdy chory podpisuje zgodę i tym samym lekarz umywa ręce. I też można powiedzieć że jest on niekompetentny? Wszak trzeba rozróżnić dwie sprawy, pomoc, a odpowiedzialność, panowie pomoc okazali, natomiast odpowiedzialność każdy bierze za siebie.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 11:52 wysłane przez Agata » Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #66 : 31-01-2013, 22:38 »

Ok, może użyłam złego słowa. Ale dziwi mnie to że będąc rekomendowanym na stronie metody Ashkara nie chcieli założyć cieciorki, i nas odsyłali dalej. Jedynie ta Pani. Przecież ja dobrze o tym wiem że odpowiedzialność spoczywa na nas samych.
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #67 : 31-01-2013, 23:13 »

Ok, może użyłam złego słowa. Ale dziwi mnie to że będąc rekomendowanym na stronie metody Ashkara nie chcieli założyć cieciorki, i nas odsyłali dalej. Jedynie ta Pani. Przecież ja dobrze o tym wiem że odpowiedzialność spoczywa na nas samych.
No widzisz, to że ktoś jest rekomendowany na stronie Ashkara, to oznacza jedynie tyle że taki zabieg zrobił sobie, sam się na niego zdecydował, sam za siebie wziął odpowiedzialność i może jakoś doradzić, tak jak przywołani przez Ciebie panowie, i oni to zrobili.
Pielęgniarka zgodnie z prawem może robić zastrzyki, podawać jakieś leki itp. I to jest zdecydowana różnica. Wszak sam Ashkar w swojej książce na str. 10 pisze że też nie bierze odpowiedzialności za osoby stosujące NIA. Jest to standardowa notka prawna, mówiąca tyle że zgodnie z prawem źródłem proponowanego leczenia na terenie RP jest lekarz, a każdy kto wybiera inne metody robi to na własną odpowiedzialność. Więc założenie komuś opaski może być potraktowane ewentualnie przez sąd, jako podjęcie bezprawnych czynności leczniczych, nawet mimo zgody leczącego, ergo, podjecie się leczenia kogoś bez uprawnień. Wiesz nikt nikogo nie zna, ludzie są różni, a każdy każdego zawsze może podać do sądu z powództwa cywilnego, średnio dobry prawnik sprawę może wygrać.
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #68 : 01-02-2013, 10:43 »

Ja podałem Galapagos kilka dni wcześniej namiary do dr Wróbla, od którego sam się uczyłem metody NIA prawie cztery lata temu.
Wiadomo sporo ludzi ma obawy, pytania, chwile zwątpienia, jest to w pełni zrozumiałe i ewentualne spotkanie z takim fachowcem (lub rozmowa telefoniczna) może wiele wyjaśnić, zwłaszcza że dr Wróbel zakładał opaski setkom ludzi. Dr Wróbel jest też recenzentem książki Ashkara, więc o lepszego fachowca chyba trudniej, na tym klipie dr Wróbel wystepuje: http://www.youtube.com/watch?v=k14F8Czmdb0
« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 11:54 wysłane przez Agata » Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #69 : 01-02-2013, 12:01 »

Ja podałem Galapagos kilka dni wcześniej namiary do dr Wróbla, od którego sam się uczyłem metody NIA prawie cztery lata temu.
Wiadomo sporo ludzi ma obawy, pytania, chwile zwątpienia, jest to w pełni zrozumiałe i ewentualne spotkanie z takim fachowcem (lub rozmowa telefoniczna) może wiele wyjaśnić, zwłaszcza że dr Wróbel zakładał opaski setkom ludzi. Dr Wróbel jest też recenzentem książki Ashkara, więc o lepszego fachowca chyba trudniej, na tym klipie dr Wróbel wystepuje: http://www.youtube.com/watch?v=k14F8Czmdb0
Wzruszający materiał. Dr Wróbel to prawdziwy lekarz. Ciekawe, że wśród takich ludzi wyraźnie daje się wyczuć pokorę i prostolinijność. Wprawdzie oglądałem ten materiał zanim zastosowałem NIA ale z przyjemnością oglądam go powtórnie.
Wczoraj byłem na spacerze nad morzem. Chciałem zobaczyć sztorm bo mocno wiało. Zrobiłem bardzo długi spacer i cały czas nie odczuwałem zmęczenia tylko lekkość organizmu. Naprawdę byłem zaskoczony tą wyraźną zmianą. Całe lata odczuwałem coraz większą ociężałość ciała, która nie była związana z wagą ciała.
Kilka dni temu zdałem sobie sprawę, że bark mi nie dokucza. Ramię mnie nadal boli ale tylko w skrajnych położeniach. Samo z siebie już nie boli. Powoli wraca mi siła w barkach. Ponadto znikają mi wyraźnie męty w oczach.
Liwia pozbyła się alergii z dnia na dzień. Czy to możliwe? Jak można to wytłumaczyć? Kiedy oglądałem pierwszy raz ten materiał intuicyjnie czułem, że ten człowiek (dr Wróbel) mówi prawdę.
Dzisiaj już mija 7 tygodni od zastosowania NIA. Od tamtej pory Liwia śpi bardzo dobrze. Wysypia się. Nie drapie się przez sen (a każdy kto ma partnera z AZS wie jakie to uciążliwe). Nie ma spadków energetycznych. Coraz częściej ma dobre myśli. Jak to się nazywa?
A tak tak, zapomniałem: Zdrowie
« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 12:19 wysłane przez Agata » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #70 : 01-02-2013, 12:08 »

Coraz bardziej mnie ta metoda zaczyna interesować. Muszę więcej poczytać. I kto wie...
może też się zdecyduję. Z tym, że sama takiej ranki sobie na pewno nie zrobię. confused
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #71 : 01-02-2013, 12:16 »

Dziękuję wszystkim za rady, dobre słowo. Ja wiem że w przypadku mojej mamy to szansa na poprawę, dużą. Też to czuję i mam nadzieję że się spełni. Dr Wróbel - wspaniały człowiek, szkoda tylko że tak daleko, a dalekie podróże nie sprzyjają mojej mamie w jej sytuacji.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #72 : 01-02-2013, 16:22 »

Cytat
Dr Wróbel - wspaniały człowiek
Jakiego dr Wróbla masz na myśli? Od Optymalniaków?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
brajan30
« Odpowiedz #73 : 01-02-2013, 17:19 »

Cytat
Dr Wróbel - wspaniały człowiek
Jakiego dr Wróbla masz na myśli? Od Optymalniaków?
Tak to jest ten dr Jan Wróbel z Opola, fakt zaczynał od "optymalnych" ale człowiek otwarty na wiedzę.
Pamiętam jego słowa z wykładów: "odkąd odszedłem na emeryturę zrzuciłem z siebie kajdany medycyny akademickiej i mogę wyleczyć, dawniej byłem też takim pseudolekarzem który leczył, i leczył, a wyleczyć nie mógł"
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #74 : 01-02-2013, 18:17 »

Założyłem czosnek, raz się żyje smile
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #75 : 01-02-2013, 19:39 »

Założyłem czosnek, raz się żyje smile
Co Cię do tego skłoniło? Czy po dwóch latach MO masz na tyle dokuczliwe dolegliwości, których się jeszcze nie pozbyłeś, że decydujesz się na bardziej radykalne kroki, czy po prostu zamierzasz przeprowadzić taki eksperyment?

Dobrze, że próbujemy nowych rozwiązań. Sam zaczynam się nad NIA poważniej zastanawiać, ot, w ramach eksperymentu na samym sobie.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #76 : 01-02-2013, 19:57 »

Organizm się oczyszcza jak szalony poprzez wyropienie i grypy, mam nadzieję skierować strumień toksyn do nogi.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
brajan30
« Odpowiedz #77 : 01-02-2013, 20:29 »

Organizm się oczyszcza jak szalony poprzez wyropienie i grypy, mam nadzieję skierować strumień toksyn do nogi.
Bądź przygotowany na opuchliznę stopy w okolicy kostki, zobaczysz to przy sznurowaniu buta.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #78 : 01-02-2013, 21:43 »

Moja mama jutro sama sobie zakłada czosnek, wreszcie sama do tego dojrzała. smile
« Ostatnia zmiana: 02-02-2013, 01:09 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #79 : 02-02-2013, 06:21 »

Pisz Galapagos jak najwięcej. Przyda się nam wszystkim.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!