Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprawozdanie z działalności fundacji  (Przeczytany 108264 razy)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #40 : 27-03-2013, 22:16 »

Chyba żartujecie z tymi ocenami Mistrza - to założyciel tego forum i dzięki Niemu ratujemy resztki swojego zdrowia i niech tak pozostanie.

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 28-03-2013, 07:18 »

1. człowiek ordynarny, grubiański, nieokrzesany, niekulturalny; grubianin, prostak, gbur, prymityw;
2. dawniej: człowiek, który należy do niższej warstwy społecznej, zwłaszcza taki, który nie posiada szlachectwa; chłop, wieśniak, włościanin, plebejusz
W rozwinięciu cham to prymityw niepotrafiący napisać jednego zdania bez błędów. Cham to także ten, co potrafi pisać poprawnie, ale ze względu na swoje nieokrzesanie, pisze niechlujnie, bo jest chamem.

Pasuje jak ulał do Studenta trzy po trzy i kilku innych chamów=prostaków.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #42 : 28-03-2013, 23:01 »

Cytat
Jestem wdzięczny Mistrzowi, ale nie zmienia to faktu, że w moich oczach jest chamem i z tego powodu nie będę przez jakiś czas wpłacał do Fundacji.
Haha też mi błazeńskie podejście. No tak, w końcu Mistrz to cała fundacja i wszyscy ludzie w nią zaangażowani oraz ludzie którym fundacja pomaga. Nie wiedziałem, że Mistrz jest wieloosobowy. Nie wspomożesz Nieboraczka (na przykład), bo założyciel fundacji Ci nie odpowiada. Gdzie tu logika?

Cytat
Coś ja ostatnio nie nadążam za niektórymi...
U mnie się to właśnie zaczęło.
Zapisane

Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #43 : 08-03-2016, 17:19 »

Dobrze wiecie, że od ponad miesiąca mamy zauważalne problemy ze stronami Biosłone. Problemy te, jeszcze niezauważalne, były dużo wcześniej, zgodnie z naszym powiedzeniem – choroba toczyła w najlepsze, nie manifestując jeszcze objawów.

Od dwóch miesięcy admin Jacek łatał, i to dosłownie, dziury powstałe na stronach. Jak wiecie, łatanie dziur wystarczy na chwilę i problemu nie rozwiąże. Myślę, że sami dostrzegliście, że trzeba to zrobić porządnie, tym bardziej, że wiedzy na stronie fundacji, portalu, forum i radia (o dziwo, odbierałem i odbieram dużo telefonów i maili z zapytaniem, kiedy będzie można słuchać – a myślałem, że moje monologi grają ot tak sobie) jest bardzo dużo.

Ponieważ Wasze wpłaty realizowane są na bieżąco (poniżej krótkie podsumowanie 2015 roku), powinniśmy uzbierać kolejną sumę pieniędzy, tak więc proszę o wsparcie, a każde zebrane pieniądze pozwolą na szybsze uruchomienie właściwie działających stron.

W styczniu 2015 otrzymaliśmy wpłatę z Instytutu Inicjatyw Pozarządowych z 1% podatku za 2014 rok w wysokości 7700 złotych, plus Wasze wpłaty ze stycznia 2015 w wysokości 1479 zł, co dało fundacji 9179 złotych w styczniu 2015.

A oto koszty fundacji za 2015:
1. Wysyłka broszur 3900 zł.
2. Druk i tłumaczenie broszur 7858 zł.
3. Opłata za domeny 250 zł.
4. Opłata za serwer 2800 zł.
Razem 14808 zł.

Przy Waszych wpłatach, w grudniu 2015 roku zostało 314 zł. Jednego miesiąca sięgnąłem do własnej kieszeni, żeby zapłacić za miesiąc użytkowania serwera Biosłone.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wspieranie fundacji. Wasze wpłaty pozwalają na lepsze funkcjonowanie fundacji, w tym stron Biosłone z ogromną wiedzą. Ponadto jest to doskonałe działanie symbiotyczne – wpłacę, wesprę, ale klikam na stronę i korzystam z bezcennej wiedzy prozdrowotnej. Z kolei fundacja mając środki nie ma problemów związanych z kosztami utrzymania stron. Jeżeli chcecie, żebyśmy wszyscy mogli korzystać bez problemów, to prosimy o dobrowolne wpłaty.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 19:58 wysłane przez Gloria » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #44 : 09-03-2016, 10:56 »

Nie wiem, może przydałoby się uaktualnić dane adresowe Fundacji Biosłone?
Sam miałem problem, jaki wpisać adres fundacji, dokonując przelewu. Dobrze, że zajrzałem do Przydatnika Zdrowia. A na forum wciąż wiszą dane adresowe Wolnicy Grabowskiej:

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23859.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23847.0
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #45 : 09-03-2016, 11:54 »

Adres Wolnicy należy wpisywać dokonując przelewu.

Gdyby dane adresowe Fundacji Biosłone dotyczące wpłat zostały zmienione, poinformowalibyśmy o tym.

Adres skierniewicki jest adresem korespondencyjnym, ale nie dotyczy przelewów. Przy wpłacie do banku najważniejszy jest przede wszystkim numer konta i pieniądze wpływają na ten numer. Resztę wypełniacie zgodnie z KRS.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #46 : 16-03-2016, 08:08 »

Ponieważ Wasze wpłaty realizowane są na bieżąco (poniżej krótkie podsumowanie 2015 roku), powinniśmy uzbierać kolejną sumę pieniędzy, tak więc proszę o wsparcie, a każde zebrane pieniądze pozwolą na szybsze uruchomienie właściwie działających stron.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wspieranie fundacji. Wasze wpłaty pozwalają na lepsze funkcjonowanie fundacji, w tym stron Biosłone z ogromną wiedzą. Ponadto jest to doskonałe działanie symbiotyczne – wpłacę, wesprę, ale klikam na stronę i korzystam z bezcennej wiedzy prozdrowotnej. Z kolei fundacja mając środki nie ma problemów związanych z kosztami utrzymania stron. Jeżeli chcecie, żebyśmy wszyscy mogli korzystać bez problemów, to prosimy o dobrowolne wpłaty.

Dziękuję za odzew wszystkim tym, którzy rozumieją obecną sytuację, którym zależy na korzystaniu z wiedzy i pomocy nam przy uruchomieniu stron na nowych aktualizacjach. Naszych kolejnych darczyńców widzicie już na pasku wpłat. Te kilka osób zasiliło fundację sumą 380 złotych w niespełna tydzień, co przy pozostałych 500 złotych na koncie, daje aktualnie 880 złotych.

Teraz przejdę do konkretów, bo nie jest moim celem pisanie byle pisać, proszenie Was o wpłaty, kiedy nie wiecie, ile trzeba uzbierać. To już wiem od wczoraj i koszty postawienia stron fundacji, portalu, forum, zostały oszacowane na 6000 zł – sześć tysięcy złotych.

Pozwolę sobie na ocenę wysokości tej sumy, bo być może dla kogoś suma ta jest wysoka, ale wiedzcie, że do 2013 roku działały aktualizacje modułów, natomiast po tym czasie wszystko zaczęło się sypać. Przed 2013 rokiem i po 2013 roku cały czas pracowały osoby przy utrzymywaniu tego wszystkiego tygodnie, jak nie miesiące, a najtrafniej trzeba napisać, każdego dnia coś kleiły, żeby to po prostu służyło.

Korzystający ze stron, pracy admina/ów nie widzieli. Nie musieli i w zasadzie nie muszą interesować się sprawami technicznymi. Wchodzą na dobrze działającą stronę, klikają, szukają, odnajdują i tyle. Praca tak naprawdę odbywała się każdego dnia, zwlaszcza po 2013 roku. Moment kulminacyjny, wreszcie widoczny dla wszystkich, to problemy z otwarciem stron, ponieważ nie dało się już więcej tego połatać – a łatano za darmo, na ile się dało. Teraz przyszedł moment, że trzeba to zrobić tak, żeby za chwilę znowu nie posypało się. Tak więc w skali tych kilku lat, suma nie wydaje się jakaś strasznie wysoka.

Aktuanie brakuje ponad 5000 zł – nie liczę opłat za serwer i ciężko włożonej pracy Poziomka, który jest na debecie od roku – więc czekamy na kolejnych chętnych do pomocy.

Dodam, ze smutkiem, że postawienie radia to oddzielna historia – nasłuchałem się mnóstwa rzeczy technicznych dotyczących RadiaBiosłone – ale i tak myślę, że najpierw powinna być podstawa dla czytających, a przy dobrej okazji, ożyje i radio.
« Ostatnia zmiana: 16-03-2016, 08:15 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #47 : 17-03-2016, 14:07 »

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wspieranie fundacji. Wasze wpłaty pozwalają na lepsze funkcjonowanie fundacji, w tym stron Biosłone z ogromną wiedzą. Ponadto jest to doskonałe działanie symbiotyczne – wpłacę, wesprę, ale klikam na stronę i korzystam z bezcennej wiedzy prozdrowotnej. Z kolei fundacja mając środki nie ma problemów związanych z kosztami utrzymania stron. Jeżeli chcecie, żebyśmy wszyscy mogli korzystać bez problemów, to prosimy o dobrowolne wpłaty.

Dziękuję za odzew wszystkim tym, którzy rozumieją obecną sytuację, którym zależy na korzystaniu z wiedzy i pomocy nam przy uruchomieniu stron na nowych aktualizacjach. Naszych kolejnych darczyńców widzicie już na pasku wpłat. Te kilka osób zasiliło fundację sumą 380 złotych w niespełna tydzień, co przy pozostałych 500 złotych na koncie, daje aktualnie 880 złotych.

Teraz przejdę do konkretów, bo nie jest moim celem pisanie byle pisać, proszenie Was o wpłaty, kiedy nie wiecie, ile trzeba uzbierać. To już wiem od wczoraj i koszty postawienia stron fundacji, portalu, forum, zostały oszacowane na 6000 zł – sześć tysięcy złotych.

Do sumy 880 złotych dodaję kolejne 1260 złotych, co daje 2140 złotych, tak więc musimy uzbierać jeszcze 3860 złotych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odbudowę nowych stron Biosłone – wpłaty są widoczne na pasku.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2016, 14:32 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #48 : 25-03-2016, 09:24 »

Przez kolejne dni uzbieraliśmy dzięki Wam 1116 złotych. W sumie na koncie jest 3256 zł, więc brakuje jeszcze 2744.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #49 : 29-03-2016, 21:04 »

Przez kolejne dni uzbieraliśmy dzięki Wam 1116 złotych. W sumie na koncie jest 3256 zł, więc brakuje jeszcze 2744.

Kolejne darowizny w wysokości 330 złotych wpłynęły na konto. W sumie jest 3586 złotych. Potrzeba jeszcze 2414 złotych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odbudowę nowych stron Biosłone – wpłaty są widoczne na pasku.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mario
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 15.09.2009
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #50 : 30-03-2016, 15:55 »

Cytat
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odbudowę nowych stron Biosłone – wpłaty są widoczne na pasku.
Mojej niestety nie widać, albo może już przestało być widać.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #51 : 30-03-2016, 17:02 »

Mojej też nie widziałem, ale podejrzewam, że dotarła. Dziś dodatkowo trochę poleciało z 1% podatku. Nieźle nam idzie, ludzie!

Nie wiem jak większość uczestników forum, ale ja przygodę z Biosłone zacząłem od artykułów na portalu, który okazał się niezastąpiony i zapewne taki też będzie dla wielu przyszłych Biosłonejczyków.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #52 : 30-03-2016, 19:41 »

Ja tez czekam na portal, bo mam 3 artykuły z nowej książki gotowe do wstawienia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #53 : 05-04-2016, 22:34 »

Przez kolejne dni uzbieraliśmy dzięki Wam 1116 złotych. W sumie na koncie jest 3256 zł, więc brakuje jeszcze 2744.

Kolejne darowizny w wysokości 330 złotych wpłynęły na konto. W sumie jest 3586 złotych. Potrzeba jeszcze 2414 złotych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odbudowę nowych stron Biosłone – wpłaty są widoczne na pasku.

Kolejne 570 złotych wpłynęło na konto fundacji. Mamy 4156 złotych. Pozostało 1844 złotych do uzbierania.

Od początku akcji zbierania pieniędzy na postawienie nowych stron Biosłone odnotowaliśmy 43 wpłaty od 41 osób. Dwie osoby wpłaciły dwukrotnie. Sumy wpłaconych pieniędzy są różne, ale za każdą wpłatę dziękujemy, tym bardziej, że wśród wspierających akcję są osoby, które od wielu lat regularnie wpłacają darowiznę na cele statutowe.

Cytat
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odbudowę nowych stron Biosłone – wpłaty są widoczne na pasku.
Mojej niestety nie widać, albo może już przestało być widać.

Mojej też nie widziałem, ale podejrzewam, że dotarła.

Wszystko skrupulatnie odnotowuję, więc jeżeli na pasku wpłat nie widać, naprawdę nie widzę powodu, żebym miał pominąć Wasze wpłaty. Przy okazji przypominam, że są osoby, które nie życzą sobie wypisywania ich nazwisk, dlatego na pasku pojawiają się imiona z pierwszą literą nazwiska.

Jeżeli są osoby, które chcą być widoczne, a rzeczywiście zauważyły brak swojego imienia i pierwszej litery nazwiska z wpłaconą sumą, proszę wyślijcie do mnie informację w pw i wpiszemy, co należy.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2016, 06:31 wysłane przez Gloria » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mario
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 15.09.2009
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #54 : 07-04-2016, 21:52 »

Cytat
Wszystko skrupulatnie odnotowuję, więc jeżeli na pasku wpłat nie widać, naprawdę nie widzę powodu, żebym miał pominąć Wasze wpłaty.
Było widać, tyle, że dopiero za jakiś czas. Ale spokojnie, najważniejsze, że wpłynęło.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #55 : 18-04-2016, 07:25 »

Kolejne 570 złotych wpłynęło na konto fundacji. Mamy 4156 złotych. Pozostało 1844 złotych do uzbierania.

Ostatnio wpłaciliście na konto fundacji 1198 złotych, co daje 5354 złote, brakuje tylko 646 złotych.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #56 : 29-04-2016, 21:07 »

Do 5354 złotych dodajemy kolejne Wasze wpłaty w wysokości 225 złotych. Mamy 5579 złotych.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #57 : 16-05-2016, 22:30 »

Otrzymaliśmy kilka kolejnych darowizn w wysokości 200 złotych, tak więc suma wszystkich wpłat wynosi 5779 złotych.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #58 : 16-06-2016, 22:35 »

Dziękujemy bardzo wszystkim za wpłaty na postawienie stron Biosłone. Uzbieraliśmy już 6068 złotych. W zasadzie w trzy miesiące, a zwłaszcza w marcu i w kwietniu było najwięcej wpłat, co zauważycie, czytając kilka postów wyżej w tym wątku.

Zanim uzbieraliśmy pieniądze, Jacek (admin) przez kilka tygodni przywracał i przywrócił do funkcjonowania wszystkie strony: portal, stronę fundacji, forum i radio. Z jego pomocą Kamil zrobił sporo przy stronie fundacji i portalu – przygotował je w całości na joomli i przerzucił wszystkie artykuły. Nadal robi wszystkie korekty.

Już na początku akcji zbierania pieniędzy napisałem, że potrzebowaliśmy 6000 złotych za tą całą pracę. Oczywiście zdajecie sobie sprawę, że administrowanie tego typu stron kosztuje dużo, dużo więcej. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby, które mają, bądź miały kiedykolwiek do czynienia ze stronami ale Jacek, nasz admin naprawił wszystko po prostu dla nas.

Kiedy doszło do rozmów w sprawie wystawienia faktury za całość, Jacek zaskoczył mnie i myślę Was wszystkich zaskoczy tym, co przeczytacie teraz.

– Nie chcę żadnych pieniędzy! Nic mi nie płaćcie! Na moje wielokrotne pytania – Dlaczego?, odpowiadał to samo – Po prostu nie i koniec.
– Ale czy tak na pewno będzie dobrze? – pytałem, bo przecież jest praca, jest i płaca i czytałem w kolejnych odpowiedziach mailowych – Tak jest dobrze, nie wystawię Wam żadnej faktury a pieniądze, które uzbieraliście, przekażcie po prostu na cele statutowe fundacji, bo są Wam potrzebne.

Więcej Jacka nie pytałem i nie pytam o wynagrodzenie i jak rozumiem, jest to jego piękny gest dla nas. Domyślam się, że przyczyn jest kilka, choćby sytuacja finansowa fundacji, zwłaszcza po słowach Jacka – A te debile leczą się, a ile kasy zostawiają cwaniakom i dalej chorują? No i dobrze im tak! Ludzie po prostu nie doceniają fundacji, a tutaj mają taką wiedzę, a tylko garstka potrafi to docenić.

Jacku, mam nadzieję, że ta nasza współpraca nigdy nie przepadnie i zawsze gdzieś tam będzie pomiędzy nami, bo dobry z Ciebie człowiek, a ja personalnie cały czas mam wyrzuty sumienia, że nie wystawiłeś faktury dla fundacji. Naprawdę piękny gest z Twojej strony, bo zrobiłeś tyle pracy, żebyśmy nie zniknęli z internetu. Wiemy doskonale, że było naprawdę kiepsko, nawet z próbą pomocy innych osób przy naprawieniu stron.

Znowu życzliwość Twoja, Kamila i tych kilkudziesięciu osób które wpłaciły pieniądze, sprawia, że na kilkanaście miesięcy, może na kilka lat i oby na kilka lat, nic nie popsuje się na stronach i wiedza w internecie będzie karmić chętnych do skorzystania z niej a będzie zadrą oszukującym cwaniakom.
« Ostatnia zmiana: 16-06-2016, 22:42 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #59 : 17-06-2016, 13:09 »

Tacy ludzie, jak Wy pracujący dla ludzi bezinteresownie i za darmo, zmieniają historię i dają nadzieję, że są ludzie przyzwoici, w świecie którym rządzi pieniądz! Dziękuję.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!