Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PFO a migreny z aurą, TIA  (Przeczytany 2608 razy)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« : 18-03-2013, 10:54 »

Mam problem z którym borykam się od lat. Jeden z wielu problemów zdrowotnych.
Mam migreny, które czasem są poprzedzone aurą. Aura zaczyna się od zaniku w polu widzenia, potem dołącza się zygzak, drętwienie rąk, nóg, podniebienia, języka, problem z wymową i pamięcią.
Prawdopodobnie przyczyną jest PFO, czyli przetrwały otwór owalny w sercu. Ta aura jest bardzo niebezpieczna, gdyż może w konsekwencji doprowadzić do udaru dokonanego. Na razie jest to TIA. Jednak ostatnio trwało wyjątkowo długo coś ok. 4 godzin i mam wrażenie, że zupełnie do siebie nie doszłam. Mam też problem zbyt dużej ilości płytek (zawsze na górnej granicy).
Czy ktoś ma podobny problem i może mi coś doradzić?
Kilka lat temu lekarze proponowali załatać tą dziurkę, ale się nie zgodziłam. Dostałam też aspirynę do codziennego stosowania, aby rozrzedzać krew, aby nie doszło do zatoru, ale też nie zażywam.
Boję się, bo ostatnia aura, była zupełnie inna i mam wrażenie, że coś po niej mi pozostało.
Może do tego przyczyniać się, szybki spadek cukru w organizmie i niedoczynność tarczycy.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2013, 18:10 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!