Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 16:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Somatyczna przyczyna chorób psychicznych  (Przeczytany 91373 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 26-03-2013, 08:33 »

To jest to, o czym z uporem maniaka powtarzamy: choroby psychiczne mają przyczynę somatyczną: http://www.youtube.com/watch?v=ur3Qqm36yso&list=PLEFF9BA43C8DD8C7F#t=180
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #1 : 27-03-2013, 12:07 »

Nie ma tylko nigdzie mowy o tym czy badani ludzie byli w tym samym czasie leczeni? A jeśli tak to jak i czym? Moje doświadczenie podsuwa mi przypuszczenie, że kiedy pacjentowi wystawia się diagnozę schizofrenia to natychmiast rozpoczyna się aplikacja leków w rosnącej z czasem ilości. Moim zdaniem ten fragment filmu jest tendencyjną próbą wspierania dogmatu psychiatrii "choroby psychiczne są wywołane nierównowagą chemiczną mózgu" który osobiście uważam za wyssany z palca chciwej graby wielkiej farmacji. Owa nierównowaga jest tak samo jak choroba tylko objawem i bardzo możliwe, że sztuczne przywracanie równowagi lekami doprowadza do stopniowego zaniku komórek mózgu. To co zbędne zostaje zredukowane smile.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 27-03-2013, 12:12 »

Nie znam takich leków, które powodowałyby wybiórczy zanik tkanki mózgowej. Natomiast mam dużo do czynienia z chorymi na schizofrenię.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #3 : 27-03-2013, 13:34 »

Proszę oto cytat z ulotki jednego z popularnych "leków"

"Olanzapina wykazuje także działanie przeciwmaniakalne i stabilizujące nastrój. W badaniach elektrofizjologicznych wykazano, że wybiórczo redukuje pobudzającą czynność neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego, mając jednocześnie niewielki wpływ na drogi w prążkowiu zaangażowane w czynności motoryczne".

Całkiem rozsądnym z punktu widzenia organizmu jako całości byłoby redukowanie nieużywanych neuronów (w tym przypadku dopaminergicznych), skoro nieużywany mięsień zanika to dlaczego nie miałby zanikać nieużywany neuron.

Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 27-03-2013, 13:37 »

W każdym razie schizofrenię można wyleczyć lecząc ciało, jeśli oczywiście zmiany nie są zbyt zaawansowane.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #5 : 27-03-2013, 13:56 »

Cytat
W każdym razie schizofrenię można wyleczyć lecząc ciało, jeśli oczywiście zmiany nie są zbyt zaawansowane.

Możliwe, na tym polu nie mam doświadczenia więc wierzę na słowo smile, sam zresztą doświadczyłem poprawy samopoczucia kiedy sam zacząłem dbać o zdrowie. A tak na marginesie to bardzo dobra wiadomość dla ludzi żyjących z taka diagnozą bo kma (klasyczna medycyna akademicka) zaleca faszerowanie zmulaczami do końca życia!
« Ostatnia zmiana: 27-03-2013, 15:20 wysłane przez Whena » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
xxlilithxx
« Odpowiedz #6 : 28-03-2013, 03:01 »

Czymże są zaburzenia, czy choroby psychiczne? Nieodpowiednim działaniem umysłu. Czym jest umysł? Przejawem procesów zachodzących w ośrodkowym układzie nerwowym, a może tylko w samym mózgu. Niemożliwym zatem jest "odłączenie" mózgu od psychiki. Mózg to zbiór tkanek, w obrębie którego przepływają informacje - impulsy nerwowe, określane za pomocą tzw. potencjałów czynnościowych. To nic innego jak wyładowania elektryczne w obrębie błony komórkowej neuronów. Odbywa się to za pomocą jonów. Głównie sodu i potasu. Za pomocą tych jonów utrzymuje się też nasza gospodarka energetyczna, jest to tzw. pompa sodowo - potasowa. Nawet ślady pamięciowe, czyli wszystko, co wiemy to nic innego jak synapsy, czyli zakończenia neuronalne wraz z przestrzenią pomiędzy nimi. Tak działa mózg - FIZYCZNIE, somatycznie, zatem choroby psychiczne muszą mieć przecież podłoże somatyczne w takim, bądź innym sensie. Dla mnie to wynik logiczny. Jest to wręcz oczywiste. Nauczanie akademickie niejako bagatelizuje podejście biologiczne, przynajmniej w przypadku psychologii. Wspomina się o tym tylko proforma. Tak samo jak wspomina się o podejściu ewolucjonistycznym tylko dlatego, że "jest".
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #7 : 28-03-2013, 09:58 »

Cytat
Nauczanie akademickie niejako bagatelizuje podejście biologiczne

W przypadku psychiatrii jest dokładnie odwrotnie smile.

Cytat
Czym jest umysł? Przejawem procesów zachodzących w ośrodkowym układzie nerwowym, a może tylko w samym mózgu.

Czy mózg sam w sobie jest niezależnym bytem sterującym kupą kości i mięśni zwanym ciałem, czy też Ktoś nim się posługuje miej lub bardziej świadomie? Jeśli nie to faktycznie choroby psychiczne można rozpatrywać jako dysfunkcje mózgu. Jeśli tak to może choroby psychiczne są wynikiem niewłaściwego używania mózgu.

 
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 28-03-2013, 10:10 »

A jak można właściwie używać coś, co nie funkcjonuje właściwie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #9 : 28-03-2013, 15:01 »

A jak można właściwie używać coś, co nie funkcjonuje właściwie?

Nie można albo co najmniej jest to utrudnione. Natomiast jeśli coś funkcjonuje prawidłowo ale jest źle używane to też może się zepsuć. Podsumowując, moim zdaniem przyczyną chorób psychicznych może być dysfunkcja mózgu jako organu natomiast do tej dysfunkcji może dojść zarówno w sposób fizyczny (zatrucie, niedobory, urazy itp.) jak i funkcjonalny (uleganie nadmiernej ilości stresu, przeciążenie emocjonalne itp). Piszę może bo to tylko moje przemyślenia.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
xxlilithxx
« Odpowiedz #10 : 28-03-2013, 16:05 »


Cytat
Nauczanie akademickie niejako bagatelizuje podejście biologiczne

W przypadku psychiatrii jest dokładnie odwrotnie smile.

Jeszcze bardziej w przypadku neurologii. Napisałam przecież, że chodzi mi o nauczanie psychologii.

Cytat
Podsumowując, moim zdaniem przyczyną chorób psychicznych może być dysfunkcja mózgu jako organu natomiast do tej dysfunkcji może dojść zarówno w sposób fizyczny (zatrucie, niedobory, urazy itp.) jak i funkcjonalny (uleganie nadmiernej ilości stresu, przeciążenie emocjonalne itp). Piszę może bo to tylko moje przemyślenia.

A czy stres i emocje nie mają aspektu fizycznego (somatycznego)? - Hormony? Układ limbiczny?

Cytat
Czy mózg sam w sobie jest niezależnym bytem sterującym kupą kości i mięśni zwanym ciałem, czy też Ktoś nim się posługuje miej lub bardziej świadomie? Jeśli nie to faktycznie choroby psychiczne można rozpatrywać jako dysfunkcje mózgu. Jeśli tak to może choroby psychiczne są wynikiem niewłaściwego używania mózgu.

Mózg nie jest niezależny, bo potrzebuje substancji dostarczanych przez "resztę organizmu". To tak jak wątroba miałaby być niezależnym bytem i stwierdzić: "a, to teraz oczyszczę sobie organizm". Współdziałanie jest proste. W receptorach powstają bodźce, płyną do mózgu, przetwarzają się w korze mózgowej i drogą neuronalną wysyłana jest informacja zwrotna.

Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #11 : 28-03-2013, 17:51 »

Szukać dystansu do swych problemów, wsparcia u przyjaciół, rodziny, Boga.
Profilaktycznie - dbać o stan psychiki, aby w tych trudnych sytuacjach się 'sprawdziła' jako mocna i dająca sobie radę. Dobrze się odżywiać. Uczyć się wypoczywać, relaksować się, rozładowywać napięcia. To procentuje zawsze i na każdym polu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #12 : 28-03-2013, 19:31 »

Cytat od: Reneti
jak radzić sobie w sytuacji silnego i stałego przeciążenia stresem, który jest nieunikniony w naszym życiu (śmierć bliskiego, rozwód, przemoc psychiczna, utrata pracy itp itd), żeby nie zwariować? Co stosować w takich wypadkach w ramach profilaktyki?
Mając osłabiony organizm wyzwania życia mogą nas przerosnąć. Doświadczałem depresji wiele lat. Oczywiście rozumiałem, że należy dbać o zdrowie. Ale robiłem to niewłaściwie. Prawdziwym przełomem w moim życiu dającym mi pozbycie się depresji było zastosowanie profilaktyki Biosłonejskiej. Opisałem to w swoim wątku: "Najtańsza i najskuteczniejsza metoda-same korzyści".
W tamtym czasie to forum było prawdziwym wsparciem (i oparciem) dla mnie. Teraz jestem wsparciem dla innych. Taka nastąpiła przemiana.
Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
xxlilithxx
« Odpowiedz #13 : 29-03-2013, 00:11 »

http://chomikuj.pl/chomik.xxx/Ewa_Pd/*db*9d_Artyku*c5*82y+z+Nexusa/Zdrowie/Schizofrenia+-+hipoteza+adrenochromowa,2041474942.pdf

Schizofrenia jest dla mnie zagadką.
« Ostatnia zmiana: 29-03-2013, 08:41 wysłane przez Rif » Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #14 : 29-03-2013, 05:16 »

Cytat od: Lilithxx
Schizofrenia jest dla mnie zagadką.
Tak w objawach jest zagadką. Ale w przyczynie nie jest zagadką.
Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #15 : 29-03-2013, 09:47 »

Cytat
A czy stres i emocje nie mają aspektu fizycznego (somatycznego)? - Hormony? Układ limbiczny?

Te układy reagują automatycznie bo tak zostały zaprogramowane. Programistami ludzkiego biokomputera są na początku rodzice, bliższa i dalsza rodzina, nauczyciele itd. Często nasze reakcje nawet nie są nasze smile. Mamy je wdrukowane, powtarzamy jak bezmyślne automaty te same zachowania jakie zaobserwowaliśmy w dzieciństwie u rodziców, zaczynamy tak samo narzekać, gderać i zwalać winę za wszystko złe co nas spotyka na nie wiadomo kogo. Do momentu kiedy tego nie zrozumiemy i nie podejmiemy świadomej pracy nad zmianami możemy twierdzić że to mózg, hormony i tym podobne chemiczne substancje są odpowiedzialne za stres, emocje i nasze zachowanie. Owszem tak bywa ale tak być nie musi.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Jacek73
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 01.02.13
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #16 : 29-03-2013, 11:01 »

Bardzo ważny temat. Po świętach rozwinę temat i przedstawię ćwiczenia. Dodałbym że zła kondycja psychiki wpływa również na choroby psychosomatyczne /choroby skóry, alergie itd. a nie tylko psychiczne./ A na szybko polecam ćwiczenia tu i teraz.

http://davidicke.pl/forum/krotkie-cwiczenia-powrotu-do-tu-i-teraz-t2428.html
http://michalpasterski.pl/2009/10/badz-tu-i-teraz/
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #17 : 29-03-2013, 14:03 »

Nic nie rozwijaj. Zroluj i schowaj głęboko.

Cytat
monika    
 Tytuł: Re: Krótkie ćwiczenia powrotu do TU i TERAZ
Post: 18 maja 2010, 23:37
   
Dzięki takim praktykom bardzo przyspieszam i potrzebuję trochę czasu na ustabilizowanie. Już zaciera mi się liniowość czasu :hi hi:
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #18 : 29-03-2013, 15:40 »

Cytat od: Lilithxx
Schizofrenia jest dla mnie zagadką.
Tak w objawach jest zagadką. Ale w przyczynie nie jest zagadką.
To znaczy?
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #19 : 29-03-2013, 15:40 »

Cytat
A czy stres i emocje nie mają aspektu fizycznego (somatycznego)? - Hormony? Układ limbiczny?

Te układy reagują automatycznie bo tak zostały zaprogramowane. Programistami ludzkiego biokomputera są na początku rodzice, bliższa i dalsza rodzina, nauczyciele itd. Często nasze reakcje nawet nie są nasze smile. Mamy je wdrukowane, powtarzamy jak bezmyślne automaty te same zachowania jakie zaobserwowaliśmy w dzieciństwie u rodziców, zaczynamy tak samo narzekać, gderać i zwalać winę za wszystko złe co nas spotyka na nie wiadomo kogo. Do momentu kiedy tego nie zrozumiemy i nie podejmiemy świadomej pracy nad zmianami możemy twierdzić że to mózg, hormony i tym podobne chemiczne substancje są odpowiedzialne za stres, emocje i nasze zachowanie. Owszem tak bywa ale tak być nie musi.

A w jaki sposób odbywa się owo programowanie? Tworzą się nowe struktury nerwowe.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!