Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 03:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zgaga i gazy  (Przeczytany 6364 razy)
kewa90
« : 18-01-2008, 23:54 »

Męczy mnie zgaga i gazy w I etapie diety kandidowca. Właśnie teraz kiedy raczej powinno się uspokajać a nie burzyć.
Nie wiem czy zsiadłe mleko jest dozwolone i czy przyniosłoby ulgę. Dawniej piłam go litrami i problemy ze zgagą były sporadyczne.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 08:10 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #1 : 19-01-2008, 12:48 »

krewa 90 - kojąco, rozgrzewająco, przeciwzapalnie i bakteriobójczo wpływa na śluzówkę przewodu pokarmowego cynamon. Przyprawa ta poprawia trawienie i chroni przed wzdęciami. Można ją dodawać do wielu potraw, a nawet posypać chleb z masłem, ale podam Ci szybki przepis. Łyżeczkę mielonego cynamonu zalać połową szklanki wrzątku, nakryć na 10 - 15 min.Wypić po posiłku. Życzę powodzenia.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #2 : 19-01-2008, 13:50 »

Możesz również stosować napar z majeranku. Napar z czubatej łyżeczki zalanej szklanką wrzątku.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
kewa90
« Odpowiedz #3 : 21-01-2008, 13:19 »

Dzieki Kochani na pewno sprobuję i uzbroję sie w cierpliwośćc:)
trzymajcie za mnie kciuki!
a jak myslicie -moze odrobina zsiadlego mleka? wiem ze to temat z pewnoscia poruszany milion razy - ale ja spotykam rozbieznosci-raz ze mozna mały jogurcik naturalny, innym razem że te ze sklepu sie nie nadaja tylko wiejskie zsiadłe mleko, a jeszcze gdzies przeczytalam ze produkty mleczne od krowy zupełnie odpadają zarowno mleko jak i te sfermentowane (nalezy je zastapic kozimi lub owczymi). jestem juz skołowaciała confused
mleka pić co prawda i tak nie mogłam ale jogurty i zsiadłe mlako stanowiły niemal 50% mojej dotychczasowej diety.
a je

[ Dodano: 21-01-2008, 13:27 ]
śli chodzi o probiotyki to do tej pory brałam lakcid i lacidofil.
do zibi: masz na myśli zapewne Helikobacter P.?Nie wiem czy ja mam ale biorac pod uwage moje dolegliwosci mysle ze i ta kolejna nieproszona sąsiadka u mnie zamieszkała. sprobuje zmiane probityku. jeszcze raz dziękuje smile
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #4 : 21-01-2008, 15:50 »

Myślę, że jak nie miałaś w tamtym żywieniu kłopotów z trawieniem produktów mlecznych, to może nie rezygnuj całkowicie z: serwatki, maślanki, kwaśnego mleka, ale pochodzących od "chłopa".
   Chodzi o to, że te ze sklepu, choćby były ze złota, to są one pasteryzowane, homogenizowane, UHT, i zawierają wapń nieorganiczny, który choremu zaszkodzi, a u zdrowego wchłonie się tylko w jakimś procencie, może ok. 10-20%...
« Ostatnia zmiana: 29-09-2011, 14:54 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!