Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 08:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczy  (Przeczytany 5111 razy)
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« : 05-04-2013, 21:20 »

Od dawna mam objawy ze strony oczu i zatok, teraz już mniejsze, mam zwyrodnienia na siatkówce wzmacniane laserem i małą wadę wzroku krótkowzroczność (trochę ponad -1) oraz niewielki astygmatyzm, byłam u okulisty, który zrobił szczegółowe badania i tak:
- astygmatyzm bez zmian, ale na prawym oku, które jest sprawniejsze, wada wzroku się trochę zmniejszyła
- natomiast zdaniem doktora moje "uciekanie obrazu" i częste łzawienie oczu występuje na skutek syndromu suchego oka i słabego nawilżenia, mam zaczerwienioną dolną cześć powieki, gdzie podobno znajdują się gruczoły produkujące subst. nawilżającą, na pytanie od czego to mam, okulista odpowiedział oczywiście: geny i że prawdopodobnie już na zawsze tak będę miała... zalecił kropelki i drogi płyn nawilżający, kiedy spytałam co mnie czeka, jak w ogóle nie będę tego nawilżała, to powiedział, że w najgorszym wypadku jakieś plamy mi się mogą robić na oku chyba...

I teraz zastanawiam się czy to jest objaw oczyszczania czy jakiegoś defektu, który powinnam faktycznie nawilżać? I czy to rzeczywiście jest groźne? Nie miałam tego podczas wcześniejszego badania aż w takim zakresie, mam wrażenie, że oczyszczanie zatok i oczu to pobudziło, martwią mnie te oczy, bo to jednak chory i uszkodzony już u mnie narząd...

Dodatkowo na moje pytanie stwierdził, iż przez ten syndrom suchego oka, moje oczy nigdy nie będą się nadawały na korekcję laserem, aby całkowicie wyeliminować wadę, kiedyś się nad tym zastanawiałam...
« Ostatnia zmiana: 06-04-2013, 08:38 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #1 : 06-04-2013, 07:55 »

Co sądzicie o składzie kropli, jakie mi przepisał okulista na nawilżanie?

Nawilżające krople do oczu są sterylnym produktem zawierającym glikol propylenowy, guar hydroksypropylowy, olej mineralny, dimirystoilofosfatydyloglicerol, Stearynian polioksylu 40, Trójstearynian sorbitanu, kwas borowy, sorbitol, edetynian dwusodowy i środek konserwujący POLYQUAD Ž 0,001%.

Czy lepiej olać ich stosowanie?
« Ostatnia zmiana: 06-04-2013, 08:35 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2 : 06-04-2013, 08:00 »

Wszystko zależy od Twoich faktycznych objawów. Jeśli nie dają Ci żyć, to zakraplaj. Ja bym spróbowała jednak tego nie robić i przecierać oczy ALOcitem. Jak u Ciebie z zakraplaniem nosa kropelkami z Alocitu? 
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #3 : 06-04-2013, 08:09 »

Zakraplam od dawna, ok. 3, 4 miesiące z przerwami i właśnie od tego mam objawy według mnie takie:). Chyba jednak spróbuję po prostu oleju lnianego na brzegi powiek i herbatki ze świetlikiem lekarskim? Herbatka mi pomagała na uczucie pieczenia, ale łzawienie i uciekanie obrazku to chyba oczyszczanie i pewnie muszę je przejść... mam nadzieję.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2013, 08:36 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #4 : 06-04-2013, 08:37 »

Świetny pomysł. Dobry jest też żel ze świetlikiem. Jestem przekonana, że Twoje objawy wynikają z oczyszczania i remontu tych struktur i narządów.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #5 : 06-04-2013, 08:52 »

To od razu spytam w tym wątku o coś jeszcze innego: od dawna mam też bardzo nasilony łupież na skórze głowy, sypki, odchodzące białe płaty, skóra bardzo sucha, staram się sobie pomóc nawilżając skórę głowy tak jak zalecano, ale nie zawsze to pomaga, nieraz mnie tak swędzi, że po prostu idę umyć głowę i wychodzi, że myję czasami niemal codziennie: czy mycie codzienne głowy nie przesusza jej bardziej?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!