Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mój pomysł na śniadanie  (Przeczytany 7048 razy)
Dannio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2013
Wiadomości: 18

« : 22-04-2013, 15:18 »

Jestem na etapie dążenia do lepszego zdrowia, ponieważ moje, jak na moje oko, jest w stanie kiepskim. Jednak już po odstawieniu cukru widać rezultaty (o wiele mniejszy nalot na języku), ale przejdźmy do mojego pytania. Od zawsze jadłem rano płatki (sama chemia ze sklepu) i niestety bardzo mi tego brakuje, ale postanowiłem zrobić swoje własne płatki, które składałyby się załóżmy z pestek dyni, słonecznika i miodu. Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 07-04-2016, 07:03 wysłane przez Gloria » Zapisane
Bob
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.12.2012
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 59

Miłość jak ziewanie, kończy się spaniem.

« Odpowiedz #1 : 22-04-2013, 15:25 »

..ale postanowiłem zrobić swoje własne płatki! Które składały by się załóżmy z pestek dyni, słonecznika i miodu? Co o tym myślicie?
Jak będziesz je zalewał mlekiem ze sklepu - to lipa.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2013, 21:53 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Nawet głupiec ma mądry organizm.
Dannio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2013
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #2 : 22-04-2013, 15:33 »

Serio aż tak źle byłoby z tym mlekiem? Chyba że zaleje je czymś innym, ale za bardzo pomysłu nie mam czym smile. Rano staram się znaleźć jak najwięcej czasu na śniadanie, jednak nie zawsze mi to wychodzi, a takie płatki to 5 sekund roboty.

« Ostatnia zmiana: 07-04-2016, 07:04 wysłane przez Gloria » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #3 : 22-04-2013, 15:51 »

Dannio poczytaj może najpierw Podstawy wiedzy: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy
Tam jest też dział o mleku: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko

Na temat mleka było wiele razy na forum pisane. To ze sklepu UHT i pasteryzowane to już bardziej biały płyn, a nie mleko.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko/mleko-z-koncernow-mleczarskich
Zapisane
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #4 : 23-05-2013, 19:57 »

Dannio początkowo miałem ten sam problem. Jadłem przeważnie płatki owsiane dopóki nie dowiedziałem się o glutenie. Teraz ewentualnie jak mam ochotę na płatki to jem popping z amarantusa, płatki jaglane, albo płatki gryczane ze śmietaną do tego dodaję zmielone w młynku suszone owoce aronii lub świeżą jak akurat jest sezon, orzechy (uwielbiam brazylijskie), suszone płatki banana lub świeżego i wszystko polewam łyżką melasy. Palce lizać.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2013, 12:41 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 28-05-2013, 18:40 »

Cytat
suszone płatki banana lub świeżego i wszystko polewam łyżką melasy
Denver, a Mistrz powiedział:

"Melasa jest pozbawionym wody i błonnika 50% półproduktem w procesie produkcji zarówno cukru z buraków, jak i z trzciny cukrowej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Melasa#Rodzaje Pozostałe 50% to w większości witaminy i sole mineralne. Problem w tym, że melasa jest poddawana działaniu wysokiej temperatury, saturacji, nawapnianiu i kilku innym zabiegom chemicznym. Jeśli toto jest zdrowe, to czyż nie zdrowsze jest jadanie trzciny cukrowej albo buraka cukrowego"?

Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #6 : 28-05-2013, 19:20 »

A ja na śniadanko jajeczniczkę albo białą kiełbaskę na gorąco z ogóreczkiem albo jajeczko na miękko z tartą marchewką. Dannio albo się trochę "przymścisz" i powalczysz o zdrowie albo będziesz zawsze miał takie dylematy. Początki może są trudne, zalecenia trochę rygorystyczne, ale w końcu po coś to robimy.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #7 : 29-05-2013, 18:20 »

Kazaczku niby tak, ale weźmy pod uwagę, że jada się ją w małych ilościach tz. łyżka stołowa dziennie. Stosuję ją do polania musli. Fakt jest pozbawiona błonnika, ale przecież uzupełniam go poprzez codziennie stosowanie KB. Myślę, że melasa w tak śladowych ilościach nie zaszkodzi organizmowi tym bardziej, że nie jest ona jedynym produktem, jaki spożywam a zaledwie dodatkiem.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #8 : 30-05-2013, 17:44 »

Miód byłby lepszy jeśli chcesz dosłodzić koniecznie, ale już owoce suszone i banan są słodkie, więc może bez tego miodu też będzie dość słodkie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!