Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 11:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naczynia krwionośne na twarzy w opłakanym stanie  (Przeczytany 45512 razy)
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #20 : 25-04-2013, 08:42 »

Już wcześniej pisałam, że w moim przypadku stan skóry nie jest spowodowany tylko i wyłącznie złym odżywianiem, ale również zabiegami. Boje się, że mój organizm sam tego nie zwalczy ponieważ skóra czerwieni się niemal od wszystkiego nie ma mowy o wyjściu na zewnątrz, nie mogę zjeść nic ciepłego. W dodatku skóra piecze i boli nos aż pulsuje. Wczoraj musiałam odbyć krótką podróż i nawet słońce przez szybę podrażniło mi skórę i cała twarz była czerwona i piekła. Na pewno nie będę wychodzić z domu przez jakiś czas ewentualnie wieczorem na chwilę, ale to może dopiero gdzieś za dwa tygodnie.
Wyeliminowałam gluten prawie już dwa tyg nie jem. Rozumiem, że jogurtów też nie jeść. Napisze swój przykładowy jadłospis:
Śniadanie- placki ziemniaczane (skład; ziemniaki-jajko, smażone na oliwie z oliwek)
Obiad- zupa pomidorowa (skład; gotowana na kościach wieprzowych, marchew, świeży pomidor i trochę śmietany)
Kolacja- KB
Jeżeli chodzi o problemy hormonalne tak jak napisałam wcześniej poprzez zdrowe odżywianie również mogę się ich pozbyć?
Czy mogę wprowadzić picie wody brzozowej?
« Ostatnia zmiana: 25-04-2013, 08:46 wysłane przez Szostani » Zapisane

msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 25-04-2013, 08:50 »

Napisze swój przykładowy jadłospis:
Śniadanie- placki ziemniaczane (skład; ziemniaki-jajko, smażone na oliwie z oliwek)
Obiad- zupa pomidorowa (skład; gotowana na kościach wieprzowych, marchew, świeży pomidor i trochę śmietany)
Kolacja- KB
Jeżeli chodzi o problemy hormonalne tak jak napisałam wcześniej poprzez zdrowe odżywianie również mogę się ich pozbyć?
Przez zdrowe odżywianie, owszem. Powyższe nie jest zdrowe, bynajmniej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #22 : 25-04-2013, 09:44 »

Szostani, podstawa to dobre myślenie. Po prostu trzeba mieć tą garść optymizmu w sobie, co podświadomie będzie Cie mobilizować. To, że do zawziętych pesymistów przychodzi pech nie jest przypadkiem. msn-wink
Faktycznie, zmień ten jadłospis. Czytałaś o ZZO albo DP?

A w jakim celu miałabyś pić tą wodę brzozową?

Cytat
Jeżeli chodzi o problemy hormonalne tak jak napisałam wcześniej poprzez zdrowe odżywianie również mogę się ich pozbyć?
Zdrowe odżywianie nie jest bynajmniej po to aby zniknęły wszystkie problemy z jakimi się zmagamy, a żeby dać naszemu organizmowi materiał do odbudowy zniszczonych miejsc w naszym organizmie, oraz żeby przestać zawalać go górami toksyn.

Może tutaj coś znajdziesz dla siebie?
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24748.0 <- przykładowy jadłospis biosłonejczyka.
Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #23 : 25-04-2013, 12:09 »

Szostani jeśli mogę dodać coś od siebie do Twojego jadłospisu, to po pierwsze jest on bardzo ubogi, bo jesz tylko śniadanie i zupę z dań podstawowych. Trochę głodzisz swój organizm takim jadłospisem.
To jak dla mnie zdecydowanie za mało, a jestem drobną kobietą. KB traktowałabym jako podwieczorek, albo 2 śniadanie, a nie osobny posiłek typu kolacja.
Szczególnie na razie odpuść sobie pomidory, bo są nic nie warte, a nawet gorzej, bo na pewno są pełne chemii i do tego jeszcze drogie. Poczekaj jak będą gruntowe.


Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #24 : 25-04-2013, 12:49 »

Chciałam was przeprosić, za wszystkie pytania, ale staram się unikać komputera i nie mogę dokładnie wszystkiego sprawdzić tak jak bym chciała. Sposób życia opisany na forum czyli dieta są zupełnie inne niż to co wcześniej jadłam więc jest mi ciężko wszystko od razu pojąć smile.
Jogurtów też nie będę jeść tak jak zalecacie, ale przez jaki czas zupełnie wyeliminować z diety nabiał?
Czy mogę zjeść na obiad np. pyzy z mięsem oczywiście bez mąki. Mam również pytanie co do kaszy gryczanej jasnej - czy jest zdrowa?
« Ostatnia zmiana: 25-04-2013, 13:16 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #25 : 25-04-2013, 12:59 »

Szostani co do diety to przecież wszystko jest napisane w tych linkach, które Ci daliśmy.
Czy chcesz stosować dietę prozdrowotną czyli DP: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Czy Zasady zdrowego odżywiania: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania
W ZZO jest też narysowana nasza piramida zdrowia.
Myślę, że lepiej było by dla Ciebie, abyś przeszła na DP. Czyli przeczytaj sobie jakie są etapy DP. Pierwszy etap trwa 3 tygodnie i trzymasz się go restrykcyjnie i wtedy nie jesz nabiału poza tłusta śmietaną i masłem. Podstawą jak sama zobaczysz po produktach w nim zawartych jest mięso, jaja, warzywa i dobre tłuszcze. Jajecznicę możesz sobie zrobić na maśle, ale mięso najlepiej na smalcu.
W dziale kulinarnym jest dużo przepisów - skorzystaj z nich.
Przeczytałaś to co jest w linkach? Jeśli nie, to już wiadomo czemu tak się miotasz.

Kaszę gryczaną możesz jeść w DP I, ale pamiętaj aby zawsze mięso równoważyć surówką, a jak na początku szkodzą Ci surowe warzywa to jedz gotowane lub blanszowane.
Cytat
Etap pierwszy diety

Przede wszystkim w czasie trwania diety nie można jeść produktów, o których wiemy, że ewidentnie nam szkodzą, nawet jeśli figurują w wykazie produktów dozwolonych w którymś z jej etapów.
Osoby odczuwające niestrawności po zjedzeniu surowych warzyw powinny na początku jeść warzywa gotowane, następnie gotowane z blanszowanymi* (w dowolnej proporcji), następnie blanszowane z surowymi, a w końcu surowe.

Cytat
W etapie pierwszym nie można jeść:

    owoców,
    wszelkich produktów mącznych (ze względu na nietolerancję glutenu, zwykle towarzyszącą drożdżycy jelita grubego),
    ziemniaków.

Z warzyw nie można jeść: pomidorów, czerwonej rzodkwi, czerwonej cebuli i czerwonej papryki, długo gotowanej marchwi i długo gotowanych czerwonych buraków. Nie można jeść kukurydzy i grzybów (oprócz pieczarek). Ponadto należy wykluczyć cukier oraz miód.

Pyzy są z ziemniaków, więc na pewno w DP I nie wolno ich jeść. W DP II można jeść ziemniaki, ale tylko gotowane w mundurkach.

Cytat
Dermatolog tym razem bardzo kompetentny z wieloletnim doświadczeniem, przepisała leki, bo jednak w moim stanie to było konieczne (nie żadne antybiotyki), oraz dwie maści. Dermatolog powiedziała, żebym się nie martwiła, bo wszystko zniknie i żebym dobrze traktowała skórę, czyli nic na nią nie kłaść, dodatkowo zero słońca zmian temperatur odpowiednia dieta.

To co ty teraz dodatkowo łykasz i czym się smarujesz? Skoro Ci doradzamy to warto żebyś podała nazwy tych leków. Według dermatologa kiedy to wszystko ma zniknąć, po jakim czasie? Jak długo masz stosować te preparaty?

« Ostatnia zmiana: 25-04-2013, 13:18 wysłane przez Whena » Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #26 : 25-04-2013, 15:05 »

Dermatolog powiedziała, że leki mam brać przez miesiąc. Biorę venescin i vitaminum PP GSK oraz smaruję skórę maścią robioną w aptece i maścią na zaczerwienienia z iwostin.
Może teraz, jak biorę leki, stosować się do ogólnych zaleceń zdrowego żywienia, a potem, jak przestanę, oczyścić organizm i zastosować DP?
« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 15:07 wysłane przez Agata » Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #27 : 25-04-2013, 15:12 »

Cytat
Może teraz jak biorę leki stosować się do zaleceń ogólnych zaleceń zdrowego żywienia a potem jak przestane oczyścić organizm i zastosować DP?

Możesz tak zrobić, ale tak czy inaczej pamiętaj, aby nie jeść niczego co ewidentnie Ci szkodzi, czyli np. glutenu. Co do nabiału, o który pytałaś kilka razy, to:
Cytat
Trzeba zaznaczyć, że sery nie są najlepszym pożywieniem dla ludzi (zarówno chorych, jak i zdrowych), więc jako pokarm są dopuszczone tylko warunkowo – jeden raz w tygodniu.

Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone i bez dodatkowego syfu.
Co do Venescinu, to moja mama i teściowa kiedyś próbowały tego na pękające naczynka i żylaki i nic nie pomogło. Poza tym zawiera toksyczny talk i inne cuda.
Cytat
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, kalafonia, olej rycynowy, guma arabska, talk, sacharoza, indygotyna, żółcień chinolinowa.

Nie wiem czy te preparaty, które poleciła Ci Nieboraczek nie byłyby lepsze od tego Venescinu i maści z Iwostinu. Szukałam kiedyś czy te kosmetyki z Iwostinu mają coś naprawdę bez syfiastej chemii i niestety nic nie znalazłam. Smutny Dlatego przerzuciłam się na olejki.
Czy to z Iwostinu to jest Capilin - Krem redukujący zaczerwienienia? Jeśli tak to ma niezły skład, jeszcze gorszy niż krem z Biodermy.
Zawiera parabeny (i inne chemikalia):
Cytat
Parabeny (nipaginy, estry kwasu p-hydroksybenzoesowego) spełniają większość wymogów stawianych konserwantom. Są tanie, posiadają szerokie spektrum działania i są biodegradowalne. Nie kumulują się w organizmie i w stosunkowo prosty sposób, poprzez sprzęganie z substratami endogennymi, są wydalane z organizmu. Poważniejsze konsekwencje ma stosowanie parabenów na skórę. Pomimo, że są to związki toksyczne stosowane są powszechnie jako konserwanty kosmetyków oraz leków. Często osoby je używające nie mają świadomości jakie zagrożenie te substancje niosą.
Udowodnione negatywne działanie parabenów to m.in. alergie, objawiające się podrażnieniem skóry (pokrzywka, zaczerwienienie, wyprysk, świąd), a przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić dermatozy.
 
http://www.parabeny.pl/
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21233

Tutaj masz listę szkodliwych składników używanych w kosmetykach:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
Tak więc przed zakupieniem kolejnego kremu, albo samozapłonu warto się z taką listą zapoznać, szczególnie, gdy ma się już problemy ze skórą.

« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 12:18 wysłane przez Whena » Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #28 : 26-04-2013, 07:33 »

Nie jem nic przetworzonego, żadnego nabiału, jogurtów, glutenu, chleba. Jajka wiejskie od babci. Niedługo też rodzice kupią świniaka więc mięso będzie też pewne. Dla mojego organizmu na pewno to jest szok (pozytywny) porównując poprzednią dietę (kawa, jogurty, owoce i bułki).
« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 08:52 wysłane przez Rif » Zapisane

msn-wink
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #29 : 26-04-2013, 16:30 »

Cytat
Dla mojego organizmu na pewno to jest szok (pozytywny) porównując poprzednią dietę (kawa, jogurty, owoce i bułki).
Szostani:
- dobrą kawkę zawsze możesz wypić,
- jogurt możesz sama zrobić,
- owoc trzeba zjeść,
- bułkę sobie daruj.
Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #30 : 27-04-2013, 09:17 »

Tak, ale nie jadłam przez ten czas praktycznie nic normalnego, zero jajek, zupy, orzechów, kaszy, chyba ze 3 lata nie jadłam. Jajka może raz na miesiąc albo w ogóle. Mięsa to tylko kurczak. Załapałam już jak się odżywiać bardzo pomogła mi piramida żywieniowa, zamówiłam też książkę. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 27-04-2013, 11:51 wysłane przez Whena » Zapisane

msn-wink
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #31 : 28-04-2013, 06:35 »

Na prawidłowym odżywianiu uzupełnisz niedobory i naczynia się odbudują.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #32 : 29-04-2013, 08:10 »

Mam nadzieje, dopiero teraz się obudziłam, jaką krzywdę wyrządzałam swojemu organizmowi takim odżywianiem. Przez ostatnie dni zjadłam więcej jajek niż przez cały rok. Ludzie którzy twierdzą że dieta bezglutenowa jest nudna chyba sami nie jedzą nic innego. Dopiero teraz jak zaczęłam się odżywiać zgodnie ze swoją naturą mój jadłospis jest bardziej urozmaicony. W ogóle nie mam ochoty na bułki i jogurty.
Podjęłam decyzję, że będę odżywiać się zgodnie z ZZO ponieważ mój organizm był skrajnie niedożywiony i od lat na monotonnej diecie.
Mam pytanie w moim przypadku z jakim olejem pić MO?
Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #33 : 29-04-2013, 11:51 »

Najlepiej od początku, czyli oliwa z oliwek.
Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #34 : 29-04-2013, 14:50 »

Piłam z oleju z pestek winogron, ale od jutra zacznę pić z oliwy z oliwek. Po zmianie diety czuje się o wiele lepiej pomimo, że piłam 4 kawy dziennie nie brakuje mi jej, w ogóle za nią nie tęsknie smile .
« Ostatnia zmiana: 29-04-2013, 15:02 wysłane przez Whena » Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #35 : 29-04-2013, 15:03 »

Olej z pestek winogron możesz wykorzystać jako dodatek do kąpieli: http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/kapiel-z-dodatkiem-oleju
Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #36 : 04-05-2013, 16:11 »

Piję KB raz dziennie. Czy to wystarczająca ilość?
« Ostatnia zmiana: 04-05-2013, 16:32 wysłane przez Agata » Zapisane

msn-wink
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #37 : 04-05-2013, 16:12 »

Wystarczająca.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!