Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pocenie w kroku, pomiędzy nogami.  (Przeczytany 14854 razy)
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« : 23-04-2013, 18:27 »

Problem taki jak w tytule, gdy tylko robi się cieplej, mogę zmieniać bieliznę parę razy dziennie. Ogólnie nie mam problemu z nadmiernym poceniem, dokucza mi ono tylko w tym miejscu, majtki mam non stop wilgotne i podejrzewam, że przez to powraca mi zapalenie pęcherza. Może ktoś z was ma pomysł co z tym zrobić, bo ja już się boję lata.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 21:48 wysłane przez Rif » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1 : 23-04-2013, 19:09 »

Ludka czy nosisz bawełnianą bieliznę? Wszelkie sztuczne materiały mogą wzmagać Twoja dolegliwość.
Z pewnością noszenie spodni też może pogorszyć problem. To są tylko środki doraźne i zmniejszające ten problem, bo pewnie przyczyna jest inna. Masz jakiś pomysł - co może być przyczyną?
Zapisane
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #2 : 23-04-2013, 19:52 »

Oczywiście - bielizna bawełniana, w sobotę usiadłam na chwilę na balkonie w słońcu, po 5 minutach majtki były do wymiany, w pewnym momencie stwierdziłam, że może będzie lepiej bez nich - normalnie czułam jak pot ciurkiem spływa mi po udach. Nie mam pojęcia skąd to się bierze. Przeszkadza mi to okropnie, gdyby były jakieś antyperspiranty do intymnych okolic ciała, to pomimo tego, że wiem, że to żadne wyjście i tak bym zaryzykowała.
Zapisane
Bob
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.12.2012
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 59

Miłość jak ziewanie, kończy się spaniem.

« Odpowiedz #3 : 23-04-2013, 21:19 »


Problem taki jak w tytule, gdy tylko robi się cieplej, mogę zmieniać bieliznę parę razy dziennie. Ogólnie nie mam problemu z nadmiernym poceniem, dokucza mi ono tylko w tym miejscu, majtki mam non stop wilgotne i podejrzewam, że przez to powraca mi zapalenie pęcherza. Może ktoś z was ma pomysł co z tym zrobić, bo ja już się boję lata.
Cytat
Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych. Ze względu na przyczynę nadmiernej potliwości, można mówić o poceniu uogólnionym, asymetrycznym i smakowym.
Nadmierne pocenie uogólnione może pojawić się w wyniku zaburzeń termoregulacji lub być spowodowane czynnikami emocjonalnymi - człowiek poci się przebywając w wysokiej temperaturze (powyżej 31 st. C) lub w wyniku przegrzania organizmu podczas wysiłku fizycznego, jak też z powodu stresu, np. przed ważnym spotkaniem. W chwilach silnych emocji organizm może wyprodukować nawet pięć razy więcej potu niż w czasie upału, a jego zapach jest bardziej intensywny, ponieważ wydzielają się wtedy także hormony stresu (adrenalina i kortyzol)
Pocenie o podłożu psychicznym dotyczy najczęściej dłoni, stóp, pach, pachwin i twarzy, ale może także obejmować skórę całego ciała. Pojawia się napadowo pod wpływem nawet najmniejszych bodźców emocjonalnych albo utrzymuje się stale - wtedy zwykle jest silniejsze w okresie letnim. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, nierzadko rodzinnie. Rozpoczyna się zwykle w okresie pokwitania, ale może także dotyczyć dzieci. Jego nasilenie na ogół maleje po 25. roku życia.
Nadmierne pocenie asymetryczne wiąże się z zaburzeniami w ośrodkowym układzie nerwowym, a nadmierne pocenie smakowe (dotyczące nosa, czoła i warg) pojawia się po zjedzeniu potraw gorących lub pikantnych i może być fizjologiczne. Częściej jego przyczyną są jednak uszkodzenia układu nerwowego, w których wyniku powstają nieprawidłowe połączenia nerwowe - np. podczas żucia, zamiast odruchowego pobudzenia gruczołów ślinowych, pobudzane są gruczoły potowe.
http://www.forumdermatologiczne.pl/forum/vt,10,21,56164,0,dermatologia-grupa-dla-rodziny-i-pacjenta,from-advice

Zapisane

Nawet głupiec ma mądry organizm.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!