Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 13:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dna moczanowa  (Przeczytany 13438 razy)
Gosia
« : 23-01-2008, 19:15 »

WIem co to jest dna moczanowa ale jak z niej wyjść niebardzo. Ale zacznę od początku. Nie mam objawów dny ale na dużym paluchu u prawej nogi mam taką ciemną plamę,,która jak jem coś niedozwolonego na wątrobe daje się odczuć tzn tak jakby drży i coś mnie tam ściśnie ale nie zawsze. W lewym uchu też mam jakąś taką grudkę tak jakby kryształki soli tam się osadziły. Ale o co mi chodzi. Na dnę nie sa zalecane mięsa, wątróbka, groch i wiele innych wiadomo bo puryny. Ale co robić w przypadku candidy? Jak tu kurcze nie jeść mięsa. Zauważłam że jak zjem czerwonego buraka to mój język robi się czyściutki i zostaje na bardzo długo taki aż nie zjem czegoś ciężkiego na wątrobę wtedy od razu robi się biały nalot a ja jestem senna. Nasuwa mi się taki wniosek może ta candida jest bo są problemy z wątrobą? MOże nie zwracać uwagi na dietę tylko jeść produkty które są porządane przy tego typu problemach. Nadmienię że MO piję bez mała 2 lata i trzymam sie bardzo ściśle diety. A pomaga mi picie wody z cytryną.
Może ktoś coś mi podpowie. Na temat puryn czytałam już na forum ale mam zupełny mętlik w głowie.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #1 : 23-01-2008, 19:23 »

Gosia na początek zrób badanie krwi na kwas moczowy. Myślę że nie masz dny.Ale sprawdź. Dna tak boli że czasami jest się unieruchomionym w łóżku.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Zibi
« Odpowiedz #2 : 23-01-2008, 20:29 »

Jeśli nawet ją masz, czy miałaś, to te stare depozyty soli kwasu moczanowego muszą jakoś opuścić twoje tkanki, czyli jak boli, to znaczy, że coś się zaczyna dziać w dobrym kierunku. Dlatego woda z cytryną, czy koktajle z błonnikiem (cytrynowe) - będą miały bardzo radykalny wpływ na wyjście z dny.
   Co do diety, to ja bym nie przesadzał z wystrzeganiem się mięsa. Ograniczyłbym trochę niektóre produkty, ale nie tak jak zaleca medycyna akademicka.
   Zwiększ może do 3x1 szklankę wody z cytryną; 1x - koktajl z cytryną; woda mineralna zasadowa - do ok. 2l dziennie oraz mieszanka ziołowa wspomagającą MO - w postaci mieszanki oczyszczającej drogi moczowe wg Mistrza, oraz "zapukaj" do Grażyny - odnośnie wspomożenia się homełopatią.
   Oczywiście, możesz sobie wykonać badania, o których mówi Helusia. Wydaje mi się, że po ataku dny, poziom kwasu moczowego powinien być podwyższony w krwi. Spróbuj też się zdiagnozować pod tym katem u urologa; wykonaj USG nerek i dróg moczowych, i inne badania, ale chyba po to, żeby wiedzieć co ewentualnie ograniczyć, a co odstawić z pożywienia, na czas choroby.
   Co drugi dzień - ugotuj sobie selera średniego, zjedz go i w ciągu dnia małymi porcjami - wypij wywar z niego.
   Możesz tez pić wywar z pietruszki - wg przepisu Dra Janusa, naprzemiennie z wywarem z selera.
   Zażywaj Slow Mag wg Mistrza.
   Wydaje mi się, że MO zaczyna robić u Ciebie gruntowne porządki, dopiero właśnie teraz.      
   Cierpliwości życzę!
« Ostatnia zmiana: 29-09-2011, 14:38 wysłane przez Zibi » Zapisane
124-ty
« Odpowiedz #3 : 23-01-2008, 23:12 »

Jeżeli mogę dodać coś od siebie to poleciłbym badanie irydologiczne ( oko ), kapitalnie w nim widać zanieczyszczenie kwasem moczowym ( żółte plamy ). Rosjanie, aby usunąć  kwas moczowy polecają spożywanie 1-2 łyżek żurawiny dziennie.
pozdrawiam.
Zapisane
Gosia
« Odpowiedz #4 : 24-01-2008, 08:20 »

Serdecznie wam wszystkim dziękuję za wskazówki na pewno skorzystam. Podnieśliście mnie na duchu. Dzięki!
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #5 : 08-12-2008, 22:10 »

Do Gosi:

Jeżeli pH w porannym moczu wynosiło (np. 4,5), to można uznać, że przez noc powstało dużo złogów.    
  
Natomiast, zaraz po posiłku, mocz staje się bardziej zasadowy - w związku tzw. falą zasadową. Podczas takiej fali, która trwa około godziny, można się pozbyć częściowo złogów, ale jeśli poziom pH zbytnio się obniżył w ciągu dnia, czyli wystąpiła duża kwasowość, to złogi mogą nie zdążyć się rozpuścić i mogą tworzyć się dalej, łącząc się w konglomeraty. Aby na noc zwiększyć zasadowość organizmu, należy ewentualnie wypić kubek maślanki na ciepło lub na zimno z tabletką (np. magnezu), z dodatkiem cynamonu. Poranny mocz - powinien mieć poziom ok. 6 pH.

Do innych naturalnych środków zaradczych w łagodzeniu podagry należy:
- w czasie ataku łagodząco - działa nacieranie stawu bolącego mieszanką utartego chrzanu z octem (1 łyżka chrzanu i 1 octu);
- oliwa z dziurawcem (100 g oliwy podgrzewamy w emaliowanym garnku z 10 g soku z dziurawca) - do czasu, jak się stworzy jednolita emulsja, i tak otrzymaną emulsją nacieramy bólne miejsca;
- gęste zsiadłe mleko - nakładamy na chory palec, aby zapobiec nadmiernemu łuszczeniu się skóry i swędzeniu;
- w czasie ataku, można by stosować głodówkę, a pić napar z liści poziomki (1 łyżka+1 szklanka wrzącej wody, po 15 min. przecedzona przez gęste sitko);
- jeśli nie możemy zastosować głodówki przez 3 dni, to dieta podczas ataku dny moczanowej powinna być pozbawiona mięsa i jego przetworów - powinna być jarsko-nabiałowa; nie należy jadać jarzyn (np. kapusty, szparagów, rabarbaru, szczawiu); nie pić kawy, kakao, czekolady, alkoholu.
  
Zalecane posiłki:
= potrawy z jajek, pieczywo (niepszenne), masło;
=zupy (np. pieczarkowa z masłem lub śmietaną, jarzynowa, rosoły z kury z kluskami lanymi z    
  żółtka);
=mięsne: cielęcina+ryby+wołowina- pieczeniówka lub polędwica, szponder (rosołowy), lub  
tzw. łata podana w dowolnej postaci, ale nie częściej niż 1 raz w tygodniu, w ilości ok. 100 g  
(w surowej masie wagi); wieprzowina w postaci żeberek, boczku, podgardla, słoniny  
gotowanej, z małą ilością soli; kaczka pieczona lub gotowana (100 g);  ryby: karp, okoń,  
świeży śledź, pstrąg tęczowy, makrela (ale świeża); krewetki, kraby (2 razy w tyg. po 150 g).
      
Można też przygotować wywar z pietruszki: 100 g zielonej pietruszki, łącznie z  
łodyżkami 2 zalać 3. szklankami wody, pogotować ok. 15 min.; po ostudzeniu przecedzić a
wywar uzupełnić sokiem z 1/2 cytryny.

Nie spożywać podrobów: nerek, wątroby, mózgu, płucek.
      
Oczywiście, w odpowiednim czasie - picie mieszanki ziołowej na drogi moczowe (system 6/3), a w przerwach - woda Jan lub Muszynianka.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2011, 18:31 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!