Niemedyczne forum zdrowia
18-10-2018, 00:46 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Radiobios這ne --> www.radiobioslone.pl

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Jak unikn望 軼igania przez Sanepid  (Przeczytany 14628 razy)
Angelikaa84

P貫: Kobieta
MO: 15-04-2010; 11.2012 - 08.2014 przerwa (ci捫a i karmienie piersi); wznowa: 22-08-2014
Wiadomo軼i: 172

« : 30-04-2013, 09:28 »

Zbli瘸 si czas mojego porodu, a to oczywi軼ie skupia moj uwag na obej軼iu standardowego szczepienia noworodka w szpitalu w pierwszych dobach 篡cia.

Oczywi軼ie napisz o鈍iadczenie o niewyra瞠niu zgody na zaszczepienia dzieci徠ka i wr璚z przy przyj璚iu, ale jest jeden "myk". Je郵i zdecyduj si na por鏚 w szpitalu, to ju wybra豉m jeden najsensowniejszy, a tam w鈔鏚 dokument闚 wymaganych do wzi璚ia ze sob do porodu w ich plac闚ce s: adres poradni dzieci璚ej, do kt鏎ej zg這szone zostanie dziecko oraz imi i nazwisko oraz telefon kontaktowy po這積ej 鈔odowiskowej celem um闚ienia wizyty patrona穎wej po porodzie. O ile rozumiem, 瞠 po這積 鈔odowiskow mog spokojnie poda i ona chyba nie powinna si wtr帷a do mojej decyzji odno郾ie nieszczepienia Male雟twa, o tyle nie chcia豉bym podawa adresu poradni dzieci璚ej jako 瞠 odradzali軼ie takie posuni璚ia, bo r闚nie przyspieszaj czas "dobrania si" Sanepidu do pup rodzic闚 nieszczepi帷ych swoje dzieci. Nie wiem za bardzo co mam w tej sytuacji zrobi. Kategorycznie odm闚i podania takiego adresu argumentuj帷 to jeszcze niepodj璚iem decyzji co do pediatry do jakiego chc zapisa dzieci徠ko? Oni chyba chc ten adres, 瞠by przes豉 tam dokumentacje medyczn nowo narodzonego cz這wieczka, prawda? A jak nie maj takiego adresu to co robi z tymi papierami? Gdzie chyba musz (maj taki odg鏎ny wym鏬?) pos豉 t dokumentacj? Orientujecie si mo瞠 w temacie? A mogliby mi j da, a ja dostarczy ewentualnie wybranej p騧niej (albo i nie wybranej msn-wink) plac闚ce?
Dzwoni豉m ju wst瘼nie w tej kwestii do szpitala i upieraj si jak os造 co do tego adresu przy przyj璚iu confused

« Ostatnia zmiana: 30-04-2013, 12:17 wys豉ne przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.520

« Odpowiedz #1 : 07-05-2013, 21:20 »

A po co unika 軼igania przez sanepid?

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Kwiatuszek
*

MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo軼i: 336

« Odpowiedz #2 : 07-05-2013, 22:22 »

Nie ma potrzeby unika sanepidu. Wi璚 nie ma znaczenia, czy podasz adres przychodni, do kt鏎ej b璠zie nale瞠 dziecko (i szpital tam wy郵e informacj o nieszczepieniu), czy nie podasz. Je瞠li nie podasz, to szpital t informacj wy郵e do sanepidu, a on skontaktuje si z Tob. Wi璚 niezale積ie od sytuacji, informacja ta trafi do najbli窺zego inspektoratu sanitarno-epidemiologicznego. Nie ma w tym nic strasznego. Sanepidu nie potrzeba si ba. Najlepiej uda si do tej plac闚ki i podpisa stosowne o鈍iadczenie.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2013, 22:54 wys豉ne przez Whena » Zapisane

Gdy brakuje 豉twych rozwi您a, przychodz rozwi您ania w豉軼iwe.
Live

MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 268

« Odpowiedz #3 : 22-05-2013, 13:11 »

My郵a豉m 瞠 mam to z g這wy: kiedy tam dostawa豉m z Sanepidu wezwania do stawienia si na szczepienia. Co im odpisywa豉m, powo造wa豉m si na jakie przepisy i wys豉豉m ksero wpisu z "ksi捫eczki zdrowia" Micha豉, 瞠: "zwolniony ze wszystkich szczepie ochronnych na czas do odwo豉nia" z listopada 2009r z piecz徠k lekarza prywatnego.
A tu wczoraj zn闚 przysz這. Przyznam, 瞠 robi mi si nieprzyjemnie gdy czytam, 瞠 si mnie WZYWA DO STAWIENIA I PODDANIA OBOWI╴KOWYM SZCZEPIENIOM, co maj zabezpieczy nie tylko moje dziecko ale i populacj. Straszenie i pr鏏a wzbudzenia poczucia winy.

Domagaj si za鈍iadczenia od lekarza z POZ i do tego jeszcze udokumentowania przez lekarza specjalist, je郵i istniej jakie przeciwwskazania, a jak tylko ustan to te zaszczepi.

Naprawd 篡豉m w prze鈍iadczeniu, 瞠 nie ma sprawy, a teraz czuj si troch zagro穎na i mam problem. Co z tym zrobi?
« Ostatnia zmiana: 23-05-2013, 15:46 wys豉ne przez Whena » Zapisane
Bitwoman

MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomo軼i: 192

« Odpowiedz #4 : 23-05-2013, 09:57 »

Ja zaraz po tym, jak zdecydowa豉m nie szczepi dzieci wypisa豉m je z przychodni pod pretekstem wyjazdu za granic. Otrzyma豉m ksero karty szczepie a orygina trafi chyba do archiwum.
Zmiana przychodni na inn w Polsce oznacza豉by jedynie przes豉nie karty szczepie pod wskazany adres i nic by to nie zmieni這, je郵i chodzi o Sanepid.
Panie w przychodni zachowywa造 si zreszt tak jakby karty szczepie moich dzieci by造 ich w豉sno軼i.
Problem z pewno軼i powr鏂i jak c鏎ka p鎩dzie do szko造.
Do tego czasu powinnam mie spok鎩.

"By cz這wiekiem oznacza mie w徠pliwo軼i i mimo to i嗆 dalej swoj drog." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Marysie鎥a

MO: nie stosuj
Wiadomo軼i: 2

« Odpowiedz #5 : 14-09-2014, 22:44 »

Drodzy forumowicze.
Mam pytanie odno郾ie bilansu 6 latka. Piel璕niarka w szkole domaga si dostarczenia bilansu mojej c鏎ki. Zastanawiam si czy prawnie jestem zmuszona do tego aby dostarcza jej jakiekolwiek informacje na temat zdrowia mojego dziecka? Czy mog jej odm闚i? Bardzo prosz o pomoc.
Marysia
Zosia_
*

MO: nie stosuj ze wzgl璠u na reakcje
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.047

« Odpowiedz #6 : 15-09-2014, 01:08 »

Bilanse nie s obowi您kowe. A piel璕niarka nie ma prawa niczego si od Ciebie domaga. Ona Tobie 鈍iadczy us逝gi, nie Ty jej.
Szko豉 ma prawo do posiadania tylko tych informacji o zdrowiu dziecka, kt鏎e Ty sama zechcesz szkole udostepni. Nic wi璚ej. Domaga si nieczego nie mog.

Inna sprawa, 瞠 dobry bilans warto co jaki czas zrobi.
Melody

MO: 24-08-2008
NIA: Lipiec 2011 - listopad 2012
Sk康: Chrzan闚
Wiadomo軼i: 91

« Odpowiedz #7 : 16-09-2014, 13:17 »

Ja te odm闚i豉m bilansu w szkole, fluorowania z瑿闚 i innych bzdet闚... W og鏊e to piel璕niarka okaza豉 si bardzo przyjazna, porozmawia豉m z ni o tym, 瞠 篡jemy wed逝g zasad Bios這ne, przy okazji dowiedzia豉 si, co to takiego, dosta豉 broszurk o szczepieniach. Wyobra嬈ie sobie, 瞠 by豉m jedyn osob, kt鏎a nie zgodzi豉 si na fluoryzacj...Poza tym ustali豉m z ni, 瞠 najpierw ma si skontaktowa ze mn w razie potrzeby, no chyba, 瞠 trzeba np. opatrzy ran itp. W ka盥ym razie ma nie podawa 瘸dnych lek闚 bez porozumienia ze mn.
Mania

MO: od 2011 r.
Wiadomo軼i: 80

« Odpowiedz #8 : 16-09-2014, 14:01 »

No w豉郾ie mam ten sam problem, te ode mnie w szkole chc kart o bilansie dziecka, a ja oczywi軼ie nic takiego nie mam. I co mam jej powiedzie, 瞠 nie zrobi豉m bilansu bo uwa瘸豉m to za zb璠ne i tyle ? Te nie wyrazi豉m zgody na fluorowanie z瑿闚, ale podejrzewam, 瞠 jedna z matek te nie wyrazi豉 bo co m闚i豉 o prywatnym wykonywaniu fluoryzacji. Raczej nie b璠 zaczyna豉 z nimi dyskusji na temat zasad Bios這ne, bo w徠pi w ich zrozumienie. Poza tym Marysia wa篡 najmniej ze wszystkich dzieci w klasie (15 kg przy wzro軼ie 110 cm - 6 lat), wi璚 pomy郵, 瞠 w og鏊e jestem jak捷 wyrodn matk, kt鏎a g這dzi dziecko i jeszcze telewizje sprowadz.
Angelikaa84

MO: 15-04-2010; 11.2012 - 08.2014 przerwa (ci捫a i karmienie piersi); wznowa: 22-08-2014

« Odpowiedz #9 : 12-02-2015, 00:46 »

D逝go mia豉m spok鎩 ze strony Sanepidu je郵i chodzi o brak szczepie u mojej 19-miesi璚znej c鏎ki, ale niestety dzi dosta豉m takie oto pismo - wezwanie do z這瞠nia osobi軼ie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wyja郾ie w sprawie uchylania si od realizacji obowi您kowych szczepie u dziecka o takiej tre軼i:

Rozumiem, 瞠 skoro ju odebra豉m list polecony i podpisa豉m listonoszowi imieniem i nazwiskiem odbi鏎 nie powinnam ignorowa takiego wezwania, tym bardziej, 瞠 na odwrocie napisano i: "Nie zastosowanie si do wezwania, spowoduje, 瞠 strona zostanie ukarana grzywn zgodnie z art.88 KPA.".

Czy kto z Was dosta ju takie wezwanie? Rozumiem, 瞠 ka膨 mi tam podpisa jakie o鈍iadczenie, 瞠 nie zgadzam si na szczepienie dziecka? Czy powinnam podpisa je? Czy najlepiej wzi望 ze sob ju gotowe o鈍iadczenie, a je郵i tak to o jakiej najlepiej tre軼i? M闚i, 瞠 si nie zgadza w og鏊e na szczepienia czy 瞠 nie teraz? A z t gru幢ic to faktycznie istnieje taki przymus szczepie z konsekwencja na這瞠nia grzywny w razie niezaszczepienia (inna ustawa to reguluje)? Ja przyznaj, 瞠 moje dziecko nie dosta這 瘸dnej szczepionki, w tym na gru幢ic i jak na razie ma si dobrze i rozwija cudownie, nad sw鎩 wiek, wi璚 co najmniej do 3 roku 篡cia absolutnie nie chc szczepi. Tym niemniej zacz窸y si cyrki z tym Sanepidem, a ja nie do ko鎍a wiem jak si z nimi obchodzi (co m闚i/pisa, a czego lepiej nie), aby si nie mieli do czego doczepi. Na 瘸dne odroczenie ze strony pediatry na podstawie jakiej rzekomej dolegliwo軼i nie mog liczy, bo nie mam znajomego lekarza, a dziecko "zdrowe jak ryba".

I jeszcze to dla mnie przynajmniej infantylne "Sprawa pilna z a trzema wykrzyknikami" na ko鎍u pisma, wi璚 ju teraz jutro mam biec w te p璠y i wyja郾ia... Akurat.
« Ostatnia zmiana: 12-02-2015, 13:19 wys豉ne przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*

« Odpowiedz #10 : 12-02-2015, 01:55 »

Za nieosobiste stawienie si 瘸dna sankcja nie grozi, tote ja bym tam nie szed, tylko napisa list polecony z pytaniem, na jakiej podstawie sanepid chce zdrowe dziecko przymusowo podda zabiegom medycznym.

K豉nia si sympatyczny dr Mengele.

Angelikaa84

« Odpowiedz #11 : 12-02-2015, 10:01 »

Ale Mistrzu sprawdzi豉m ten art.88 Kodeksu Post瘼owania Administracyjnego i brzmi faktycznie tak:

Art. 88.
1. Kto, b璠帷 obowi您any do osobistego stawienia si (art. 51), mimo prawid這wego wezwania nie stawi si bez uzasadnionej przyczyny jako 鈍iadek lub bieg造 albo bezzasadnie odm闚i z這瞠nia zeznania, wydania opinii, okazania przedmiotu ogl璠zin albo udzia逝 w innej czynno軼i urz璠owej, mo瞠 by ukarany przez organ przeprowadzaj帷y dow鏚 grzywn do 50 z, a w razie ponownego niezastosowania si do wezwania — grzywn do 200 z. Na postanowienie o ukaraniu grzywn s逝篡 za瘸lenie.
Mistrz
*

« Odpowiedz #12 : 12-02-2015, 10:07 »

A czy Pani jest wezwana jako 鈍iadek lub bieg造?

Angelikaa84

« Odpowiedz #13 : 12-02-2015, 10:21 »

Trudno powiedzie Panie J霩efie jak oni mnie tam traktuj. Na odwrocie wezwania pisz:
"Strona lub 鈍iadek wezwana do osobistego stawiennictwa lub z這瞠nia wyja郾ie albo do udzia逝 w czynno軼i urz璠owej jest zobowi您ana do zastosowania si do niniejszego wezwania".

I dopiero ni瞠j akapit ze straszeniem art. 88 KPA.

Oraz jeszcze ni瞠j:
"Ukaranie grzywn nie wyklucza mo磧iwo軼i zastosowania 鈔odk闚 przymusu przewidzianych w przepisach szczeg鏊nych."

A wi璚 traktuj mnie jako stron lub 鈍iadka...? Nie mog mnie tak traktowa je郵i nie toczy si wobec mnie jaka rozprawa s康owa?
Mistrz
*

« Odpowiedz #14 : 12-02-2015, 11:39 »

Co oni pisz to jedno, a co pisze ustawodawca, to drugie, a ustawodawca wyra幡ie pisze, 瞠 gro嬌a grzywny dotyczy 鈍iadka lub bieg貫go.

Opiotr

MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomo軼i: 494

« Odpowiedz #15 : 12-02-2015, 11:50 »

Co oni pisz to jedno, a co pisze ustawodawca, to drugie, a ustawodawca wyra幡ie pisze, 瞠 gro嬌a grzywny dotyczy 鈍iadka lub bieg貫go.
Jest dalszy ci庵: "albo bezzasadnie odm闚i z這瞠nia zeznania, wydania opinii, okazania przedmiotu ogl璠zin albo udzia逝 w innej czynno軼i urz璠owej"

"Czerwone mi瘰o Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Mistrz
*

« Odpowiedz #16 : 12-02-2015, 12:09 »

Panie Opiotrze! Pan cz瘰to pieprzy g逝poty od rzeczy! My nie dyskutujemy o tym, czy "bezzasadnie odm闚i z這瞠nia zeznania, wydania opinii, okazania przedmiotu ogl璠zin albo udzia逝 w innej czynno軼i urz璠owej", tylko osobistym stawiennictwie.

Zosia_
*

Wiedza:

« Odpowiedz #17 : 12-02-2015, 23:42 »

Odpisz im, 瞠 niestety w podanych godzinach nie jeste w stanie stawi sie w PIS, jednak z przyjemno軼i z這篡sz wyja郾einia w  formie pisemnej. Prosisz te o wyja郾ienie, czy w Twojej sprawie toczy si jakies post瘼owanie a je郵i tak, chcia豉by wiedzie co to za post瘼owanie, czego dotyczy oraz bra w nim czynny udzia.
W kwestii obowi您kowych szczepie ochronnych, najprawdopodobniej sk陰dajacy donos wprowadzi PIS w b陰d, gdy nie jeste osob uchylaj帷 si od szczepie, zamierzasz wykona je w terminach okre郵onych prawem.
Zwracasz te uwag, 瞠 w pismie PIS b喚dnie zacytowano te嗆 art. 5, gdy osoby porzebyajace na terytorium RP, zobowi您ane s do poddawania si, na zasadach okre郵onych w ustawie, szczepieniom ochronnym. Nie jak napisano - szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepie Ochronnych.
Terminy szczepie ochronnych wyznacza wy陰cznie Rozporz康zenie Ministra Zdrowia, kt鏎e znasz i do kt鏎ego zamierzasz si stosowa.

I tyle. Wystarczy. Odpisz albo nie odpisz. Pewnie zignoruj Twoje pismo i przy郵 bezpodstawne upomnienie msn-wink Wtedy trzeba im odpisa  w w ci庵u 7 dni. Potem oni dalej swoje pismo, Ty swoje msn-wink I tak jaki czas to potrwa, a oddasz ich do sadu administracyjnego. Gdzie w pierwszej instancji pewnie przegrasz (bo rejonowi koledzy najcz窷ciej przyklepuj bezrefleksyjnie i us逝積ie), potem w drugiej instancji wygrasz (bo to ju nie koledzy msn-wink ). A je郵i nie, to te dobrze, bo wtedy odwo豉sz si do NSA. Wszystko to tylko tak gro積ie wygl康a, ale sprowadza sie tylko do produkcji i wymiany papierk闚. No i troch trwa.
Angelikaa84

« Odpowiedz #18 : 13-02-2015, 10:43 »

Dzi瘯uj Zosiu bardzo za rzeczow odpowied. Tak zrobi jak radzisz. W豉郾ie wydawa這 mi si, 瞠 nie warto nic podpisywa tylko kr鏒ko i rzeczowo odpisywa (nie za bardzo tylko wiedzia豉m co, nie znam si na tych ustawach, ale jednak musz si pozna i wczyta w to dok豉dniej). Wydaje mi si, 瞠 czekaj faktycznie mnie te rozprawy w sadzie administracyjnym z czasem.

Czy tylko ja mam wra瞠nie, 瞠 w tym pa雟twie robi si obywatelom ci庵le i w k馧ko pod g鏎k...?
Teraz mam kilka spraw w s康ach (odrzucenie spadku, alimenty, sprawa o podrobienie podpisu na umowie kredytowej) i powiem Wam, 瞠 wg. naszych urz璠nik闚 nic nie mamy do roboty tylko w堯czy si w godzinach pracy po s康ach i pisa pisma, pracowa nie trzeba.
Zosia_
*

Wiedza:

« Odpowiedz #19 : 13-02-2015, 17:07 »

Taka polityka Pa雟twa po prostu. Od lat. W Polsce rz康z urz璠nicy, nie prawo. I maj wytyczne, aby dzia豉c przeciw obywatelom, nie dla nich. To wida wyra幡ie nie tylko w dzia豉niach sanepidu, ale ka盥ego innego urz璠u. Kiedy kierownik urz璠u skarbowego wykrzycza mi do s逝chawki, ze on nie bedzie odpowiada na moje pytania bo nie jest po to, 瞠by mi doradzi, tylko po to, 瞠by mnie ukara, je郵i znajdzie pow鏚. Naprawd w to wierzy.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2015, 12:10 wys豉ne przez Nieboraczek » Zapisane
Strony: [1] 2   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!