Niemedyczne forum zdrowia
17-07-2018, 21:22 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Ram闚ka Radiabios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Jak unikn望 軼igania przez Sanepid  (Przeczytany 13488 razy)
Kozaczek
*

P貫: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 2.144

« Odpowiedz #20 : 13-02-2015, 21:53 »

Cytat
W Polsce rz康z urz璠nicy
Zosiu, ale ich delikatnie nazywasz!
Klau

MO: wrzesie 2012
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 32

« Odpowiedz #21 : 19-02-2015, 00:00 »

Na stronie szczepienia.org.pl s wszystkie informacje dotyc帷e odpowiedzi na pisma z sanepidu w sprawie szczepie. Tam te s wzory pism jakie nale篡 odes豉 w odpowiedzi do sanepidu. Mo積a w razie w徠pliwo軼i skonsultowa si z nimi i ich prawnicy odpisuj i slu膨 pomoc. Podobnie prawnicy z stop-nop. Na fb mo積a r闚nie do陰czy do grupy.
Angelikaa84

MO: 15-04-2010; 11.2012 - 08.2014 przerwa (ci捫a i karmienie piersi); wznowa: 22-08-2014
Wiadomo軼i: 172

« Odpowiedz #22 : 23-02-2015, 23:54 »

Odpowiedzia豉m ju na pierwsze pismo zgodnie z radami Zosi i porad uzyskanych na stopnop.pl. Dzi dopiero zalogowa豉m si na szczepienia.org.pl. My郵a豉m do tej pory, 瞠 to to samo co stopnop.pl msn-wink
Klau, wiem, 瞠 odwiedzi造 Ci Panie z Sanepidu, a poza tym dosta豉 jakie pismo od nich?
Antopka

MO: 01.10.2009
Wiadomo軼i: 30

« Odpowiedz #23 : 04-03-2015, 23:53 »

Dopadli i mnie. Synek ma prawie 11 miesi璚y i do tej pory by spok鎩. Nie zosta na nic zaszczepiony. Dzi dosta豉m wezwanie z sanepidu o nast瘼uj帷ej tre軼i:

"Prosz o przybycie (lub kontakt telefoniczny) do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w dniu 19.03.2015r. w sprawie braku realizacji obowi您kowych szczepie ochronnych u syna.......... celem z這瞠nia wyja郾ie. Jednocze郾ie informuj, i w przypadku niezastosowania si do niniejszego wezwania mo瞠 zosta uruchomione post瘼owanie egzekucyjne."

Przyznam, 瞠 zrobi這 mi si nieprzyjemnie Smutny Na pewno tam nie p鎩d, dzwoni te nie chc, nie jestem wojownicza i w sytuacjach stresuj帷ych raczej zapominam j瞛yka w g瑿ie, wi璚 jak to uzasadni, 瞠 nie mog przyby w danym dniu ani zadzwoni? Zalogowa豉m si dzi na szczepienia.org.pl i szuka豉m jakich wzor闚 pism odpowiednich do mojego wezwania. Pr鏏uj co skleci sensownego. Podobnie jak Angelikaa84 nie mog liczy na 瘸dne za鈍iadczenia lekarskie, bo dziecko zdrowiutkie, a w przychodni byli鄉y raptem ze 3 razy. Mam nadziej, 瞠 po tym jak otrzymaj ode mnie odpowied minie przynajmniej kilka miesi璚y zanim znowu co napisz. Musz si chyba porz康nie dokszta販i w tych wszystkich ustawach, cho przera瘸 mnie taka wojna z sanepidem, a potem rozprawy w s康ach.
Leszek_B

P貫: M篹czyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk康: Sieradz
Wiadomo軼i: 116

« Odpowiedz #24 : 05-03-2015, 13:24 »

Ja ju drugi raz pisa貫m pismo do sanepidu w sprawie odmowy szczepienia, kt鏎e osobi軼ie zanosi貫m. Przy tym mia貫m pogadank maj帷 mnie nak這ni do szczepie. Pismo mam w dw鏂h egzemplarzach - jedno zostawiam w sanepidzie, a drugie z piecz徠k potwierdzaj帷 z這瞠nie, zabieram do domu.
Sylwira

MO: 15.11.2014
Sk康: Pozna
Wiadomo軼i: 65

« Odpowiedz #25 : 05-03-2015, 19:44 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=1898.0 - ostatni cytat
Mo瞠 za堯禦y bios這nejsk religi smile Pewnie by鄉y mieli wi瘯sze szanse ni Pastafarianie (a oni wcale si nie poddaj). W ko鎍u wiara w si造 natury nie jest niczym szczeg鏊nie nowym ani kontrowersyjnym...
« Ostatnia zmiana: 05-03-2015, 19:51 wys豉ne przez Sylwira » Zapisane
Antopka

« Odpowiedz #26 : 06-03-2015, 12:24 »

Leszku, zanosi貫 te pisma w odpowiedzi na pisma wys豉ne z sanepidu? A czy m鏬豚y przytoczy mniej wi璚ej tre嗆 tych Twoich pism? By豉bym wdzi璚zna. smile I co,na razie masz spok鎩 z sanepidem czy toczy si jakie post瘼owanie wobec Ciebie?
Leszek_B

MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk康: Sieradz
Wiadomo軼i: 116

« Odpowiedz #27 : 06-03-2015, 16:12 »

Pisma zanosi貫m osobi軼ie. Zawsze przy tej okazji mia貫m pogadank, kt鏎a mia豉 mnie nak這ni do zmiany decyzji. Dawa貫m si na nie nam闚i. Wa積e by mie wiedz i stara si nie pok堯ci. smile
Jesieni 2013 roku zanios貫m pierwsze pismo. Naiwnie my郵a貫m, 瞠 to wystarczy. Okaza這 si, 瞠 pod koniec 2014 przysz這 nast瘼ne pismo z sanepidu. Zobaczymy co to da.

Wklejam swoje pismo. Mo瞠 komu si przyda.

Imi i nazwisko                                                         Miejscowo嗆 dnia 26.01.2015r.
adres

Pa雟twowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w ….......

O W I A D C Z E N I E 

Jako rodzic imi i nazwisko dziecka ur.xx.xx.xxxxr. o鈍iadczam, i ze wzgl璠u na odpowiedzialno嗆 za zdrowie i 篡cie, nie wyra瘸m zgody na poddawanie mojej c鏎ki/syna obowi您kowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepie Ochronnych.

UZASADNIENIE 

W  obowi您uj帷ym ROZPORZ.ZENIU MINISTRA ZDROWIA z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych oraz kryteri闚 ich rozpoznawania (Dz. U. Nr 254, poz. 1711), 
wydanym na podstawie art. 21 ust. 8 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zaka瞠 i chor鏏 zaka幡ych u ludzi (Dz.U. Nr 234, poz. 1570 z p騧.zm.)
czytamy:
1.Rozporz康zenie okre郵a:
1)rodzaje niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych i kryteria ich rozpoznawania na potrzeby nadzoru epidemiologicznego;
2)spos鏏 zg豉szania niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych;
3) wzory formularzy zg這sze niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych;
4) spos鏏 prowadzenia rejestru zg這sze niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych, udost瘼niania danych nim obj皻ych oraz okres ich przechowywania.
2. Rodzaje niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych i kryteria ich rozpoznawania na potrzeby nadzoru epidemiologicznego okre郵a za陰cznik nr 1 do rozporz康zenia.

Za陰cznik nr 1  do rozporz康zenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. (Nr 254, poz. 1711) 

Rodzaje i kryteria rozpoznawania kryteria rozpoznawania niepo膨danych odczyn闚 
poszczepiennych na potrzeby nadzoru epidemiologicznego* 
* Je郵i nie podano inaczej i z wyj徠kiem odczyn闚 po szczepieniu BCG, za zwi您ane czasowo ze szczepieniem uznaje si zaburzenia stanu zdrowia, kt鏎e wyst徙i造 w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Mog one by wynikiem: 
1) indywidualnej reakcji organizmu cz這wieka szczepionego na podanie szczepionki; 
2) b喚du wykonania szczepionki lub b喚du podania szczepionki; 
3) zjawisk od szczepienia niezale積ych, a tylko przypadkowo pojawiaj帷ych si po szczepieniu.

I.  Og鏊ne rodzaje i kryteria niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych na potrzeby nadzoru 
epidemiologicznego 

1. Jako ci篹ki niepo膨dany odczyn poszczepienny kwalifikuje si niepo膨dany odczyn 
poszczepienny, kt鏎y zagra瘸 篡ciu i mo瞠: 
1)  wymaga hospitalizacji w celu ratowania zdrowia; 
2)  prowadzi do trwa貫go ubytku sprawno軼i fizycznej lub umys這wej; 
3)  ko鎍zy si 鄉ierci.

2. Jako powa積y niepo膨dany odczyn poszczepienny kwalifikuje si niepo膨dany odczyn 
poszczepienny, kt鏎y charakteryzuje si du篡m nasileniem objaw闚 w postaci znacznego obrz瘯u ko鎍zyny, silnego jej zaczerwienienia, wysokiej gor帷zki, ale: 
1)  nie wymaga zwykle hospitalizacji w celu ratowania zdrowia; 
2)  nie prowadzi do trwa貫go uszczerbku dla zdrowia; 
3)  nie stanowi zagro瞠nia dla 篡cia.

3. Jako  豉godny niepo膨dany odczyn poszczepienny kwalifikuje si niepo膨dany odczyn 
poszczepienny, kt鏎y nie ma szczeg鏊nie du瞠go nasilenia, a charakteryzuje si wyst瘼owaniem:  
1)  miejscowego obrz瘯u ko鎍zyny;  
2)  silnego miejscowego zaczerwienienia; 
3)  gor帷zki. 

II. Szczeg馧owe rodzaje i kryteria niepo膨danych odczyn闚 poszczepiennych na potrzeby nadzoru 
epidemiologicznego 
1) odczyny miejscowe, w tym odczyny miejscowe po szczepieniu BCG: 
a) obrz瘯, 
b) powi瘯szenie w瞛堯w ch這nnych, 
c) ropie w miejscu wstrzykni璚ia; 

2) niepo膨dane odczyny poszczepienne ze strony o鈔odkowego uk豉du nerwowego (OUN): 
a) encefalopatia, 
b) drgawki gor帷zkowe, 
c) drgawki niegor帷zkowe, 
d) pora瞠nie wiotkie wywo豉ne wirusem szczepionkowym, 
e) zapalenie m霩gu, 
f) zapalenie opon m霩gowo-rdzeniowych, 
g) zesp馧 Guillaina-Barr嶲o;

3) inne niepo膨dane odczyny poszczepienne: 
a) b鏊e stawowe, 
b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny, 
c) gor帷zka powy瞠j 39蚓, 
d) ma這p造tkowo嗆, 
e) nieutulony ci庵造 p豉cz, 
f) posocznica, w tym wstrz御 septyczny, 
g) reakcja anafilaktyczna, 
h) reakcje alergiczne, 
i) uog鏊nione zaka瞠nie BCG, 
j) wstrz御 anafilaktyczny, 
k) zapalenie j康er, 
l) zapalenie 郵inianek, 
m) pora瞠nie splotu barkowego, 
n) inne powa積e odczyny wyst瘼uj帷e do 4 tygodni po szczepieniu.

Na podj璚ie tej decyzji wp造n掖 te tragiczny przypadek 鄉ierci, po zaszczepieniu przeciwko b這nicy-t篹cowi 18-letniego Tomasza Gaickiego ze Strzegowa spod Kalisza, kt鏎ego historia by豉 opisana w tygodniku „砰cie Kalisza” z dn. 18.04.2012r., kt鏎a   dodatkowo by豉 przedstawiona w programie telewizyjnym „Sprawa dla reportera” w dn. 18.04.2013r.

Dodatkowo, m鎩 sprzeciw ma odzwierciedlenie w fakcie, 瞠 niekt鏎e ze szczepionek ma nieetyczne pochodzenie – s produkowane z kom鏎ek pochodz帷ych z aborcji. Fakty te k堯c si z moimi przekonaniami religijnymi.

W徠pliwo軼i wobec bezpiecze雟twa szczepie dostarczaj te opinie wielu lekarzy – specjalist闚 kt鏎zy udowadniaj szkodliwo嗆, wr璚z wywo造wanie chor鏏 – najcz窷ciej gro幡iejszych od tych, przeciw kt鏎ym s szczepienia. Do nich nale篡 m.in.: prof. dr hab. Maria Dorota Majewska z Instytutu Neurologii i Psychologii w Warszawie, dr Jerzy Ja鄂owski z Akademii Medycznej w Gda雟ku, dr Andrzej Kulisz z European Natural Health Center Oklahoma, dr n med. Dorota Sienkiewicz z Kliniki Rehabilitacji Dzieci璚ej Uniwersytetu Medycznego w Bia造mstoku, dr Aleksander Kotok – autor ksi捫ki „Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach” i inni. Wszyscy ostrzegaj przed toksycznym wp造wem szczepionek. 

W 鈍ietle przytoczonych argument闚 oraz maj帷 鈍iadomo嗆 瞠 nie ma mo磧iwo軼i sczepienia bezpiecznymi w 100% szczepionkami, wolnymi od dzia豉 niepo膨danych, nie mog stwierdzi czy szczepienie b璠zie bezpieczne dla zdrowia i 篡cia mojego dziecka.

Nawet lektura  ulotek szczepionek, dostarcza informacji o mo磧iwo軼i wyst瘼owania w nich toksycznych substancji, pe軟i帷ych funkcje konserwant闚, adiuwant闚, stabilizator闚 oraz no郾ik闚.

Dlatego te, powo逝j帷 si na artyku造 konstytucji, kt鏎a stanowi najwy窺z ustaw prawn oraz na Kart Praw Pacjenta, odmawiam szczepienia mojej c鏎ki/syna.

Artyku造 konstytucji m闚i wprost:
Art. 38: "Rzeczpospolita Polska zapewnia ka盥emu cz這wiekowi prawn ochron 篡cia".
Art. 39: "nikt nie mo瞠 by poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez wyra瞠nia dobrowolnej zgody".
Art. 68: "Ka盥y ma prawo do ochrony zdrowia".

Karta Praw Pacjenta:
II. Prawa pacjenta w zak豉dzie opieki zdrowotnej, o kt鏎ych stanowi ustawa o zak豉dach opieki zdrowotnej z 1991 r. Pacjent ma prawo do:
4. "Wyra瞠nia zgody lub odmowy na udzielenie mu okre郵onych 鈍iadcze zdrowotnych, po uzyskaniu odpowiedniej informacji".

Tak瞠 wedle ustawy o chorobach zaka幡ych, naszej konstytucji oraz praw UE, nikt nie mo瞠 stosowa wobec os鏏 zdrowych przymusu medycznego, wi璚 nie mo積a nikogo zmusi do szczepienia ani ukara za odmow szczepienia siebie lub swojego dziecka. Tym bardziej, 瞠 nigdzie nie spotka貫m si z  informacj, kto bierze odpowiedzialno嗆 za ewentualne powik豉nia poszczepienne. 

Powy窺ze pismo sporz康zono w dw鏂h jednobrzmi帷ych egzemplarzach dla ka盥ej ze stron.

Z powa瘸niem

Mistrz
*

MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.496

« Odpowiedz #28 : 06-03-2015, 16:27 »

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Angelikaa84

MO: 15-04-2010; 11.2012 - 08.2014 przerwa (ci捫a i karmienie piersi); wznowa: 22-08-2014
Wiadomo軼i: 172

« Odpowiedz #29 : 07-03-2015, 02:17 »

Czy mo積a wypisa dziecko z przychodni i nie zapisywa dziecka nigdzie indziej, a w razie du瞠go W chodzi z dzieckiem prywatnie do pediatry? Czy wtedy jest szansa, 瞠 瘸den "篡czliwy" pediatra nie b璠zie s豉 na mnie donos闚 o nieszczepieniu do Sanepidu?
Kalina
*

MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk康: lubuskie
Wiadomo軼i: 914

« Odpowiedz #30 : 07-03-2015, 14:21 »

Chyba nie ma jeszcze przymusu nale瞠nia do jakiej przychodni.

Angelikaa84, dlaczego nie wykorzysta w walce z sanepidem, pediatr w豉snych powik豉 poszczepiennych. Je郵i si dobrze zastanowisz, to na pewno znajdziesz zwi您ek Twojego stanu zdrowia ze szczepieniami.

Jako troskliwa, my郵帷a mama nie daj si powala na kolana.
Antopka

« Odpowiedz #31 : 07-03-2015, 19:57 »

Leszku, bardzo fajne pismo! Dzi瘯uj, 瞠 si nim podzieli貫. smile My郵, 瞠 na dalszym etapie moich zmaga z sanepidem to pismo b璠zie mi pomocne. P鏦i co, chc im wys豉 odpowied w 豉godniejszym tonie.

Angelika, na szczepienia.org.pl poradzili mi w豉郾ie, 瞠by zabra kart dziecka z obecnej przychodni pod pretekstem wyjazdu za granic i korzysta w razie potrzeby z us逝g prywatnego lekarza. Z tym, 瞠 wiadomo, zabra papiery dziecka z przychodni to nie takie "hop siup", bo przychodnia ma obowi您ek trzyma u siebie kart szczepie, a w razie gdyby si chcia豉 przenie嗆 do innej przychodni, to oni sami t kart przesy豉j na wskazany nowy adres. Dlatego chyba w豉郾ie ten wyjazd za granic jest jedyn opcj, 瞠by papiery dosta do r瘯i i nie musie zapisywa si do innej przychodni.
Strony: 1 [2]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!