Niemedyczne forum zdrowia
23-07-2017, 12:44 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Radiobios這ne --> www.radiobioslone.pl

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Pierwszy rok z Bios這ne  (Przeczytany 6881 razy)
Bear

P貫: Kobieta
MO: 10-05-2012
Sk康: Bia造stok
Wiadomo軼i: 5

« : 09-05-2013, 23:09 »

Start MO 10-05-2012, par dni wcze郾iej zacz窸am pi KB (w kwietniu jeszcze przed znalezieniem Bios這ne odstawi豉m cukier i przez miesi帷 by豉m na diecie odkwaszaj帷ej).

Po ok. dw鏂h tygodniach odstawi豉m gluten – przestraszy豉m si, bo na dekolcie wyst徙i豉 drobna wysypka nabiegni皻a p造nem, sw璠z帷a. Na szcz窷cie sw璠zenie da這 si wytrzyma je瞠li nie dra積i豉m sk鏎y.
Wysypk rozpozna豉m bo mia豉m ju tak uporczyw wysypk w postaci jednej sztuki na lewym ramieniu. Zwykle pojawia豉 si zim gdy organizm by os豉biony i nie dawa豉 si zaleczy. Radzi豉m sobie z ta zmian bardzo sw璠z帷 tak, 瞠 przyk豉da豉m sta貫 opatrunki z zi馧 Bittnera, kt鏎e 豉dnie wyci庵a造 p造n ale po jednym, dw鏂h dniach nast瘼owa powr鏒. I tak przez kilka miesi璚y a do lata. Poniewa by豉 to jedna sztuka to nie szuka豉m „pomocy” u dermatologa. Dzi mog z du篡m prawdopodobie雟twem powiedzie, 瞠 zmiana by豉 wywo豉na glutenem. Po oko這 10 dniach wysypka zacz窸a si goi ku mojej rado軼i. Wracaj帷 do g堯wnego w徠ku, jak zobaczy豉m na dekolcie T wysypk razy kilkadziesi徠 to natychmiast po瞠gna豉m si z m彗. Tylko na 鈍i皻a robi wyj徠ek dla makowca.

Na pocz徠ku czerwca rozpocz窸am DP etap I. Organizm by os豉biony tak, 瞠 nawet nie pomy郵a豉m o bieganiu. Bo wcze郾iej rekreacyjnie biega豉m. Kiedy lubi豉m biega i mam nadziej, 瞠 po oczyszczeniu gdy pojawi si nadmiar energii to sobie dla przyjemno軼i zn闚 pobiegam.

Efekty oczyszczania przysz造 ju po paru dniach picia MO. By豉 to nieprawdopodobna senno嗆, z trudem udawa這 mi si dotrwa do ko鎍a pracy. Po powrocie do domu zapada豉m w sen dwu, trzy godzinny. Senno嗆 stopniowo si zmniejsza豉 ale ca貫 lato i jesie dwie godziny odsypia豉m w ci庵u dnia, organizm potrzebowa. Kiedy te mia豉m tak akcj, 瞠 na prze這mie wiosna/lato by豉m taka zm璚zona, 瞠 w ci庵u dnia odsypia豉m.

Na jesieni pojawi造 si nast瘼ne objawy oczyszczania, nie wiem jak to okre郵i, mo瞠 tak: nie mog豉m zebra my郵i i skoncentrowa si, najprostszy wysi貫k umys這wy np. napisanie raportu przychodzi z du篡m trudem. Poniewa nie mog豉bym wykonywa swojej pracy zmniejszy豉m dawk MO do 1/2, dzi pij 3/4.
Jeszcze pojawia造 si inne objawy oczyszczania:
- prawie ca貫 lato bola這 mnie gard這, b鏊e w璠ruj帷e po r騜nych obszarach gard豉,
- wczesn jesieni wieczorem pojawia豉 si gor帷zka, a raczej stan podgor帷zkowy ok. 37, 2 – 37,3 st.C.
K豉d豉m si spa os豉biona i my郵a豉m, 瞠 rano pojawi si infekcja ale nie, remont trwa podczas snu a rano temperatura i samopoczucie by造 dobre.

Jeszcze na pocz徠ku przygody z MO zaobserwowa豉m takie delikatne b鏊e kilku sekundowe, w豉軼iwie to nawet nie b鏊e tylko czu豉m 瞠 co si dzieje np. w 造dce, w dzi御豉ch. Takie dziwne wra瞠nie nie bardzo umiem to opisa. Ale przypuszczam, 瞠 jakie procesy sprz徠aj帷e wtedy zachodzi造.

Z objaw闚 oczyszczania – mia豉m miejscowy stan zapalny w okolicy z瑿a leczonego kana這wo: kolor 篡wo-czerwony, opuchni璚ie delikatne, pojawi豉 si ropa w ma造ch ilo軼iach.  Poniewa proces rozkr璚a si i pojawia si pulsuj帷y b鏊 to wola豉m roz這篡 oczyszczanie na raty, przy這篡豉m ok豉d z olejku pichtowego i na drugi dzie stan zapalny ust徙i.

Po p馧 roku zacz窸am stosowa zakraplanie nosa alocitem. Ust徙i obrz瘯 wewn徠rz nosa, kt鏎y tak naprawd mia豉m ca造 czas plus nasilenie objaw闚 latem. Poprawi si w璚h, teraz wyczuwam jak nieprzyjemne s chemiczne 鈔odki do czyszczenia, wcze郾iej tak tego nie odczuwa豉m bo mia豉m przyt瘼iony w璚h.

Etapy olej闚 w MO: Po p馧 roku na oliwie z oliwek przesz豉m na olej z pestek winogron (nie mog nigdzie trafi na olej kukurydziany). Po kilku miesi帷ach zacz窸am miesza p馧 na p馧 oliw z oliwek z olejem z pestek winogron – mo瞠 to zast徙i olej kukurydziany, chocia nie mam 瘸dnych piorunuj帷ych efekt闚 „oleju kukurydzianego” wi璚 mo瞠 nie ca趾iem zast瘼uje ale jaka po鈔ednia warto嗆 lepko軼i z tej mieszanki powstaje.

Etapy alocitu: p馧 roku na aloesie, kilka miesi璚y na citosepcie, ostatni tydzie na aloesie. Chyba nawet citrosept mi bardziej pasuje, bo do 15 ml wody dodaj 1 kropl i mam 鈍ie簑tki komponent do MO.

Teraz napisz o korzy軼iach:

Ust徙i b鏊 kr璕os逝pa – przy siedz帷ej pracy przy komputerze, kr璕os逝p dawa mi si we znaki. Dodatkowo zacz掖 pojawia si objaw ucisku przy schylaniu i blokada przy pr鏏ie wyprostowania. Na studiach robi豉m 獞iczenie gimnastyczne i chyba wtedy nadwyr篹y豉m jedno miejsce w kr璕ach l璠德iowych, zawsze mia豉m bardzo elastyczny kr璕os逝p (i dzi mam taki sam jak kiedy).
Wydaje mi si, 瞠 pr鏂z MO, KB i ZZO du篡 wp造w ma utrzymanie r闚nowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, odstawienie cukru na miesi帷 przed rozpocz璚iem przygody z Bios這ne zaowocowa這 brakiem jakiegokolwiek b鏊u i dyskomfortu podczas czerwcowej podr騜y samochodowej do Grecji. Tydzie czasu w samochodzie (oczywi軼ie z przerwami) i zero b鏊u. Kilka lat wcze郾iej jecha豉m do W這ch (trwa這 to dwa dni) i b鏊 kr璕os逝pa by dokuczliwy.
A tak瞠 nast徙i豉 regeneracja kr璕闚 szyjnych, jak zataczam g這w ko豉 to nie czuj chrz瘰zczenia.

Ust徙i造 b鏊e gard豉 – po letnim oczyszczaniu kiedy gard這 bola這, w okresie jesienno-zimowo-wiosennym gard這 nie bola這. Mog wypi zimny p造n i nic, brak objaw闚 co wcze郾iej by這 niemo磧iwe.

Nast徙i豉 regeneracja stawu prawego nadgarstka – po oko這 p鏎 roku zauwa篡豉m, 瞠 staw kt鏎y po z豉maniu ko軼i promieniowej tu przy g堯wce i trzytygodniowym zagipsowaniu mia ograniczony zasi璕 ruchowy (nigdy nie powr鏂i do dawnego stanu pomimo wielu lat kt鏎e min窸y) – nagle u鈍iadomi豉m sobie podczas ruchu r瘯, 瞠 co jest inaczej, z pocz徠ku nie wiedzia豉m co bo nawet przez my郵 mi nie przesz這, 瞠 wynikiem oczyszczania mo瞠 by regeneracja stawu. Ot騜 po chwili namys逝 i pr鏏ach r騜nych ruch闚 r瘯 zrozumia豉m, 瞠 staw si naprawi. Nie jest idealnie tak jak w lewej r璚e ale prawie idealnie (na 95% jakbym mia豉 okre郵a w procentach).

Polepszenie stanu sk鏎y – to nast徙i這 prawie natychmiast, sk鏎a przesta豉 by przesuszona, znik造 „chropowato軼i” na zewn皻rznej stronie ramion, kt鏎e zawsze by造 obecne zim i wiosn a znika造 latem pod wp造wem s這鎍a. Poprawi si wygl康 pi皻, sk鏎a na stopach sta豉 si delikatna.

Sk鏎a na twarzy jest super nawil穎na, od篡wiona i wraz z up造wem czasu znikaj zmarszczki mimiczne. Fajnie jest obserwowa jak wbrew wszelkim „autorytetom” nast徙i這 odbudowanie struktury sk鏎y, w pierwszej kolejno軼i znikaj zmarszczki kt鏎e pojawi造 si najp騧niej a starsze staj si cie雟ze. Nie u篡wam 瘸dnych super krem闚 tylko zwyk造 krem nagietkowy Ziaia za 7 z這tych plus czasami wieczorem olejek pichtowy a potem 7% ma嗆 z kitu pszczelego z apteki (przymierzam si do wykonania w豉snej ma軼i propolisowej).

Ust徙i造 b鏊e reumatyczne – mo瞠 nie mia豉m spektakularnych b鏊i na tle reumatycznym ale zim zawsze gdzie co bola這, musia豉m smarowa ma軼i rozgrzewaj帷 i ba豉m si zimna, przewiania, by豉m wra磧iwa na ch堯d – dzi nie jestem. Zim ani razu nie mia豉m potrzeby u篡wania ma軼i rozgrzewaj帷ej na reumatyczny b鏊.

Ust徙i造 nawracaj帷e zapalenia nerw闚 w okolicy kr璕os逝pa szyjnego i piersiowego, ju mi nie dokuczaj.

Dzi w豉軼iwie „nie mam” kr璕os逝pa czyli jest ale bezobjawowy, jak mnie si to podoba!

Poprawi si stan oczu – w lutym 2012 by豉m u okulisty, oczy by造 zm璚zone i nie dawa豉m rady wytrzyma sze軼iu godzin przed komputerem, w oczach wszystko by這 ok, ale czu豉m takie pogarszanie wzroku, nadwra磧iwo嗆 na ekran komputera. Okulistka powiedzia豉, 瞠 to ju tak stopniowo b璠zie si pogarsza這 z czym nie chcia豉m si pogodzi, zawsze mia豉m dobry wzrok i chce mie taki nadal. Ot騜 po dw鏂h tygodniach od wizyty wzrok mi si poprawi tzn. oczy przesta造 si m璚zy przed komputerem, wystarczy這 je嗆 surow marchew! Dzi oczy nadal si nie m璚z, spokojnie wytrzymuj ca造 dzie w pracy przy komputerze, ale czuj, 瞠 co si b璠zie dzia這 w oczach. Chyba zbli瘸 si oczyszczanie bo delikatnie zaczynaj mi si rozmazywa litery gdy pr鏏uj co odczyta z odleg這軼i kilkunastu centymetr闚.

Zmieni mi si kolor w這s闚, zawsze mia豉m jasne a teraz mam ciemniejsze. Mam kilka siwych w這s闚 i co czuj, 瞠 si nied逝go po瞠gnamy.

Zim mia豉m jedn infekcj, zwyk貫 przezi瑿ienie taka trzydni闚ka, na herbacie z miodem i cytryn.

Od rozpocz璚ia MO, KB, ZZO wzi窸am 1 (jedn) tabletk przeciwb鏊ow. Oraz na pocz徠ku z uwagi na skurcze 造dek stosowa豉m dwu-trzytygodniow kuracje slow-magiem. Nie stosuj 瘸dnych lekarstw, suplement闚. Witamin mi nie brakuje bo gdyby by這 inaczej to w miejscu z豉mania pojawia豚y si b鏊 dopominaj帷y o wapno. Czasami pojawiaj si 豉godne skurcze w 造dkach ale dop鏦i nie nasil si to nic nie b璠 bra豉 na to.

Cz窷 rodziny da豉 si przekona i stosuje MO, KB i ZZO, cz窷 nie przyjmuje 瘸dnych argument闚 – tak sobie my郵, 瞠 si za dobrze maj jak zaczn si czepia choroby a antybiotyki nie pomog to mo瞠 wtedy pos逝chaj.

To kilka moich spostrze瞠 po jednym roku.
Jednego 瘸逝j, 瞠 wcze郾iej nie znalaz豉m strony bioslone.pl ale te ciesz si, 瞠 j znalaz豉m i ju rok mam za sob. Dzi瘯uj za stron, forum i ksi捫ki.

Ps. Nie wiem czy do tego bloku moja wiadomo嗆 pasuje, je瞠li nie to prosz j przetransferowa (:
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 14:22 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!