Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 10:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Silne wymioty i biegunka  (Przeczytany 14526 razy)
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« : 11-05-2013, 20:08 »

Nie mogę znaleźć podobnego przypadku do mnie. Zaczęło się dziś od południa mam silne wymioty i rozwolnienie albo woda ze mnie wyszła. Mam silne torsje a w brzuchu już nie ma nic bo wszystko zwymiotowałam kilkakrotnie, mam wymioty wraz z wodnistą biegunką i nie daję rady więc wzięłam dwie łyżki ryżu popiłam wodą a tu nadal torsje i biegunka. Chce mi się strasznie pić i nie wiem co pić bo po każdym łyku wymiotuję od razu.
Nie mam gorączki wcale, boli mnie mocno żołądek i cały brzuch od tego.

Wypiłam wodę z odrobiną octu jabłkowego bo już nie wytrzymałam tych objawów, niby lepiej ale nie wiem jak długo to potrwa, oczyszczanie. Coli nie mam ani nic gazowanego. Nie wiem czy powinnam coś zjeść bo głodna jestem, chodzi mi o gotowany ryż i marchewkę.
Co powinnam jeszcze zrobić żeby tak nie latać co chwilkę do łazienki? Jak mam usnąć, jestem wyczerpana fizycznie.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2013, 20:18 wysłane przez Angela » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #1 : 11-05-2013, 20:36 »

Zadbaj o nawodnienie, łyżeczką ale w miarę często.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #2 : 12-05-2013, 07:45 »

Jeśli to jelitówka, to nic groźnego. Minie po dwóch, trzech dniach.
Zapisane
Cerise
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 37
MO: 22.07.2012
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #3 : 12-05-2013, 15:53 »

To może być jelitówka. U mnie też zaczęło się od wymiotów, a po trzech dniach przyszła gorączka i wodnista biegunka. W moim przypadku częstotliwość wymiotów i biegunki nie była zbyt duża. Natomiast mój brat, który przechodził jelitówkę równocześnie ze mną, miał bardzo duże nasilenie objawów. Zdarzały się momenty, kiedy ledwo po wyjściu z toalety musiał biegiem wracać z powrotem smile
Myślę, że jeżeli wymiotujesz nawet po wodzie, to nie ma sensu nic jeść, bo efekt będzie ten sam. Ja nic nie jadłam przez kilka pierwszych dni, tylko piłam,a dopiero potem zaczynałam stopniowo jeść ryż z marchewką. Ale z wodą musisz próbować,choćby i po małej łyżeczce co jakiś czas, żeby się nie odwodnić.
Zapisane
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #4 : 12-05-2013, 20:08 »

Dziękuję za odpowiedzi. Przeszło mi samo bo teraz jem tylko ryż gotowany z marchewką tylko nie czuję smaków zbytnio.

Czasem po wysiłku czuję mdłości jakbym miała zwymiotować, ale przechodzi, bo piję wodę i trochę coli się napiłam.

Teraz jestem tylko osłabiona i nie mogę się przemęczać, bo brakuje mi energii.
Po wczorajszym wypiciu wody z odrobiną octu jabłkowego nie miałam biegunki ani wymiotów i jest lepiej.

Zastanawiam się czy mogę coś jeszcze jeść czy przeczekać?
« Ostatnia zmiana: 12-05-2013, 20:12 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!