Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bolące ścięgna  (Przeczytany 5671 razy)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« : 11-05-2013, 21:09 »

Moja córka lal 22 ma problem ze ścięgnem w ręce. Nie mam z nią stałego kontaktu i wiem tyle co napisała,
bolą ją ścięgna w palcach u prawej ręki - cała dłoń ją boli, ma zatrzaskujące palce, albo rano nie mogę ich otworzyć, albo zgiąć, zależy od dnia.

Córka nie stosuje żadnych metod prozdrowotnych.
Nie wiem czy macie jakiś sposób, albo czy może ktoś z was się z tym spotkał?
Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #1 : 11-05-2013, 21:46 »

Może to być od częstego używania myszki (dawniej bywało od długopisu), zwłaszcza gdy brak innych ruchów, które by równoważyły klikanie. Powinna przećwiczyć, co sprawia jej ulgę - gimnastyka palców czy raczej wstrzymanie się od wszelkiego wysiłku; okłady (może z galaretki z siemienia lnianego), polewania według Kneippa albo może moczenie w soli jodowo-bromowej.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #2 : 12-05-2013, 16:30 »

Dzięki Lucia.

Obawiam się, że to co poważniejszego. Gdy miała 16 lat, zaczęły się problemy ze stawami. Miała wiele stawów obrzmiałych, obolałych. Podejrzenia były różne. Może to być jakaś kolagenoza.

Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #3 : 13-05-2013, 17:46 »

W takim razie należałoby zrobić badanie CRP. Jeśli pójdziesz z córką do reumatologa i przedstawicie te objawy (warto sobie wcześniej wszystko przypomnieć, łącznie z nagłymi infekcjami, gorączką czy dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, poceniem się, sztywnością poranną, zaburzeniami pracy mięśni), to lekarz powinien dać skierowanie na badanie krwi, a w przypadku podwyższonego wyniku, skierować na dalsze badania. Nie warto natomiast stosować zaleconych leków, które tylko pogłębiają toksemię. Na pocieszenie dodam, że objawem RZS-u bywają najczęściej symetryczne bóle rąk. Gdyby jednak podejrzenia się potwierdziły, lepiej założyć w sierpniu NIA i oczyścić organizm. Chyba nie muszę podkreślać, że przy jakichkolwiek problemach ze stawami całkowite i radykalne odstawienie glutenu jest absolutnym priorytetem.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #4 : 13-05-2013, 20:29 »

Kiedyś miała badania w kierunku RZS, ale nie potwierdzono, choć CRP było wysokie. Miała tą symetryczność. Nie wiem czy miałam pecha, ale nie trafiałyśmy na dobrych diagnostów. Miała swego czasu wysokie ASO. Cały czas gdzieś tam bolały ją stawy. Glutenu nie je. Dowiedziałam się, że ma guzkowe zgrubienia na tych ścięgnach i chyba niezbyt dobrze to wróży. Jutro dowiem się coś więcej. O metodzie NIA też myślałam, ale mam z nią problemy od pewnego czasu i nie za duży wpływ na co robi, odkąd się wyprowadziła z domu.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2013, 20:56 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!