Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 03:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Płatki mydlane bezzapachowe  (Przeczytany 9972 razy)
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« : 23-05-2013, 15:16 »

Jakich płatków mydlanych bezzapachowych najlepiej używać do prania ubranek dziecka? Macie faworytów? Wolę Was popytać, bo na eksperymenty już późno - skóra dziecka pod pachami jest fatalna.
Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #1 : 24-05-2013, 08:04 »

Ja używałam proszku do prania Biały Jeleń, polecam.
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #2 : 24-05-2013, 11:29 »

Nie wiem jak z proszkiem, ale znając skład innych produktów firmy Biały Jeleń, to nigdy nie zaufałabym tej firmie. Nawet ich szare mydło w kostce zawiera szkodliwe i drażniące tetrasodium EDTA. A już mydło w płynie BJ to 'chemiczna uczta' z SLS na czele.
Bitwoman, jeśli możesz to podaj skład tego proszku.

Co do prania, to od kiedy przerzuciłam się na orzechy piorące niczego już więcej nie szukam. Są naturalne i niezawodne.
A jeśli chodzi o płatki mydlane to szukałabym takich z mydła marsylskiego lub kastylijskiego, ew. sama takie zrobiła mając tego typu mydło w kostce.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #3 : 24-05-2013, 11:40 »

Mam doświadczenie zarówno w praniu płatkami jak i orzechami. Płatki trzeba wcześniej rozpuścić w ciepłej wodzie. Jak tak robiłam i mimo to, w pralce zbijają się w "gluty" i zatykają odpływ. Dzięki nim popsułam sobie pralkę. One dobrze się sprawdzają w praniu ręcznym.
Orzechy są pod tym względem o niebo lepsze, ale czasami nie dopierają ubrań. Dla mnie orzechy są zdecydowanie lepszym wyborem. Używam ich od prawie dwóch lat i w sumie nie narzekam.
Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #4 : 24-05-2013, 12:04 »

Nie wiem jak z proszkiem, ale znając skład innych produktów firmy Biały Jeleń, to nigdy nie zaufałabym tej firmie. Nawet ich szare mydło w kostce zawiera szkodliwe i drażniące tetrasodium EDTA. A już mydło w płynie BJ to 'chemiczna uczta' z SLS na czele.
Bitwoman, jeśli możesz to podaj skład tego proszku.

Co do prania, to od kiedy przerzuciłam się na orzechy piorące niczego już więcej nie szukam. Są naturalne i niezawodne.
A jeśli chodzi o płatki mydlane to szukałabym takich z mydła marsylskiego lub kastylijskiego, ew. sama takie zrobiła mając tego typu mydło w kostce.
Tego proszku obecnie już nie używam, składu nigdy nie sprawdzałam, zaufałam temu co jest napisane na opakowaniu.
Też używam orzechów piorących, jednak tylko do lekko zabrudzonych ubrań.
« Ostatnia zmiana: 01-06-2013, 13:46 wysłane przez Whena » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!