Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 01:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trawienie pestek i migdałów  (Przeczytany 26818 razy)
Bronia82
« : 25-01-2008, 14:27 »

Moje pytanie to czy jest sens jedzenia pestek słonecznika, siemienia i migdałów, jeżeli są one w jakiejś części wydalane z organizmu wraz z kałem?. Zastanawiam się, czy w takim przypadku są one przyswajalne, to znaczy pożyteczne substancje w nich zawarte.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 12:33 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 25-01-2008, 15:50 »

To niech Pani je cukier w kostkach, który organizm przyswaja w 100%.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bronia82
« Odpowiedz #2 : 25-01-2008, 17:26 »

Dziękuję panie Józefie, przy kandidozie efekt bedzie pioronujący, na taki zapewne czekałam  smile
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #3 : 26-01-2008, 11:36 »

Cytat od: Mistrz

Tak, picie koktajlów z błonnikiem nie jest konieczne, zwłaszcza jeśli komuś one nie smakują. Proszę jednak zważyć na korzyści płynące z owych koktajlów.
→ Po pierwsze zawierają błonnik w postaci celulozy, który ma właściwości cierne w stosunku do śluzu zalęgającego ściany jelit, a długo zalęgający śluz twardnieje i zmienia się w patologiczne kamienie kałowe. Następnie, po dotarciu do jelita grubego, celuloza jest idealnym podłożem hodowli bakterii acidofilnych, które wyrabiają z niej wszystkie witaminy, prócz C. Na koniec obecność błonnika jako wypełniacza reguluje częstość oddawania stolca, co ma istotne znaczenie w leczeniu hemoroidów i zapobieganiu tworzeniu się ich.
→ Ponadto koktajl zawiera wiele innych wartościowych substancji, takich jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNTK) w naturalnej postaci, pochodzące z pestek dyni a także siemienia lnianego, oraz inne wartościowe substancje zawarte w cukrze trzcinowym czy miodzie.
→ Nie wspomnę już o witaminach i substancjach mineralnych zawartych w owocach i/lub warzywach użytych do wykonania koktajlu, czy ewentualnej śmietanie, która też jest bogata w wartościowe składniki.
→To tylko niektóre zalety płynące z picia koktajlów z błonnikiem, bo reszty nie sposób nawet wymienić. Toteż wprawdzie nie ma obowiązku picia ich, ale warto rozważyć możliwość włączenia koktajlów z błonnikiem do codziennej diety, jak śniadanie, obiad czy kolację, bowiem ich walory trudno przecenić, a wykonanie nie jest ani drogie, ani specjalnie czasochłonne
Zapisane
Bronia82
« Odpowiedz #4 : 26-01-2008, 15:19 »

dziękuję, ja na razie koktajlu nie piję, zjadam same pestki, ze względu  na nie włączenia do mojego pożywienia owoców i miodu, można sie obejść bez, w koktajlu tez te pestki są lepiej trawione i przyswajalne, więc to cos dla mnie. Obchodzę się na razie smakiem, bo te koktajle to pyszna rzecz   msn-wink
Zapisane
akasha
« Odpowiedz #5 : 26-01-2008, 15:40 »

Cytat od: "Bronia82"
Zastanawiam się, czy w takim przypadku są one przyswajalne, to znaczy pożyteczne substancje w nich zawarte.

Niewiele z tych substancji przyswoimy ponieważ tak jak napisałaś większość pestek wydalamy niestrawionych. Najlepiej pestki takie jak słonecznik czy dynia namoczyć przez noc a potem dodać do surówek, zup lub zmielić je (najlepiej wcześniej namoczone i wysuszone).
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #6 : 26-01-2008, 16:11 »

Cytat
dziękuję, ja na razie koktajlu nie piję, zjadam same pestki, ze względu na nie włączenia do mojego pożywienia owoców i miodu
To pij koktajle ze śmietaną albo z warzywami. Zerknij sobie do działu kulinarnego.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2010, 10:17 wysłane przez Zibi » Zapisane
aneta
« Odpowiedz #7 : 01-02-2008, 18:48 »

Proponuje jesc  codziennie np. 6-7 orzechów bo tylko tyle jest w stanie  przysoic organizm, wiecej jesli zjemy organizm wydali z kałem. Wiec po co zwiekszac porcje?
Zapisane
DELMA
« Odpowiedz #8 : 16-02-2008, 21:00 »

Jem dużo migdałów, szczególne w pracy. Zawsze mam je po ręką, żeby uniknąć dużych spadków cukru we krwi. Spisują się rewelacyjnie. Pozdrawiam. smile
Zapisane
Mariusz_
« Odpowiedz #9 : 29-04-2010, 00:49 »

Właśnie podobno jak się namoczy to się wtedy trawią. Ale też trzeba to zbadać.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #10 : 29-04-2010, 16:47 »

Codziennie jem migdały, ale uprzednio zalewam je gorącą wodą i po około godzinie moczenia lub dłużej są bardzo smaczne i lepiej strawne.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #11 : 29-04-2010, 17:23 »

Hej, a czy wy tych migdałów nie gryziecie bangin?
Ja tuż przed połknięciem tego typu produktów, mam miękką papkę w ustach. Nie wyobrażam sobie jak organizm miałby mieć problem z jej strawieniem...
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Proxima
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 02.07.2014
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #12 : 07-06-2014, 17:48 »

Ja ze swej strony polecam migdały pochodzące z Europy (tych niestety jest mniej na rynku), bo jak czytałem te kalifornijskie niosą na sobie toksyczne substancje chemiczne: http://www.akademiawitalnosci.pl/dlaczego-juz-nie-warto-kupowac-migdalow-kalifornijskich-i-jak-obrac-migdaly-ze-skorki/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!