Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 22:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakraplanie raz jeszcze.  (Przeczytany 14256 razy)
Mama Miłoszka
« : 25-01-2008, 21:11 »

Mistrzu, od jakichś 3 tygodni zakraplam nos alocitem. Wszystko staram sie robić według zaleceń, opisane reakcje mam tylko po zakropieniu lewej dziurki. Po zakropieniu prawejcoś tam mnie poćmi za uchem i to wszystko, w porównaniu do bólu rozrywającego czaszkę przy prawej jest drobnostką. Czy może tak być, że tylko jedna część zatok reaguje, czy coś robię źle?
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #1 : 26-01-2008, 11:48 »

Może w jednej dziurce masz bardziej uszkodzoną nadżerkami śluzówkę? Ja też tak mam.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 18:17 wysłane przez Zibi » Zapisane
Mama Miłoszka
« Odpowiedz #2 : 26-01-2008, 22:41 »

Dzięki Zibi, ulżyło mi, bo powoli zaczynałam sie niepokoić.
Zapisane
DELMA
« Odpowiedz #3 : 16-02-2008, 21:06 »

Mnie też jedna dziurka boli bardziej po zakropieniu i właśnie z niej zaczęły schodzić niedawno zielone, niezidentyfikowane  farfocle. Większy ból oznacza zapewne, że ta zatoka jest w gorszym stanie. Pozdrawiam. smile
Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #4 : 30-07-2008, 10:48 »

Od dwóch tygodni zakrapiam nos kroplami z alocitem z aloesem i nie mam żadnych reakcji oczyszczania. Czy np. spływanie wydzieliny z nosa musi nastąpić od razu czy dopiero po jakimś czasie?
Alocit mieszam z solą fizj. i nie czuję szczypania podczas zakrapiania. Do zabiegu kładę się na łóżku i głowę zwieszam w dół do podłogi (tak jak zalecone przez Mistrza w książce).
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Grażyna
« Odpowiedz #5 : 30-07-2008, 19:38 »

Ja także już nie mam spływania wydzieliny, a w każdym razie nie czuję szczypania. Podnosząc się czuję, jak płyn spływa do gardła i muszę go wykaszleć. Może zbyt mocno albo zbyt słabo przechylasz głowę i krople wpływają od razu do gardła. Poza tym pogoda sucha i ciepła może mieć w tym jakiś udział. Spróbuj zwiększyć stężenie alocitu. A jak oczy? Czy jest jakieś podrażnienie powiek i pod oczami?
Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #6 : 30-07-2008, 19:47 »

Właśnie mam problem z oczami (zaczerwienienie spojówek, rano oczy są sklejone ropą, czasem wrażenie ciała obcego pod powieką), ale nie mogę sobie przypomnieć czy zaczęły się one po rozpoczęciu zakrapiania.

Hm, jednak coś mi świta. Jak byłam tydzień nad morzem z oczami nic się nie działo, bo przerwałam zakrapianie. Wcześniej zakrapiałam tylko tydzień, po powrocie znów problemy z oczami.
Więc jednak krople chyba robią swoje.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Grażyna
« Odpowiedz #7 : 30-07-2008, 19:54 »

Też tak myślę. Ostatnio doszłam do wniosku, że lepiej robić przerwy, jak przy tamponowaniu. Po 4-5 dniach postój na 2-3 dni. Jak myślisz?
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #8 : 30-07-2008, 21:03 »

U mnie jest tak, że jak zrobię przerwę w zakraplaniu nawet na 2-3 dni od razu coś sie pojawia, np. zaczerwienie, swędzenie gałki ocznej, powieki, jedno oko całe czerwone, spuchnięte w środku, ból gałki ocznej, ból oka jakby od wewnątrz z tyłu, rano ropa albo łzawienie i szczypanie. Gdy tylko odczuje takie dolegliwości powracam do zakraplania w szybkim tempie, i jak tylko kropelki dotrą do oka, objawy od razu ustępują: zmniejsza się zaczerwienie, znika opuchlizna, oko przestaje boleć albo swędzieć, zależy co mi dolegało.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #9 : 31-07-2008, 07:24 »

Grażynko, może rzeczywiście trzeba czasem robić przerwy. Na razie objawy oczne troche zelżały, ale jak znów będą dokuczliwe to zrobię kilkudniową przerwę.
Myślałam, że te problemy z oczami są objawem oczyszczania, ale byłam przekonana, że to MO tak działa. Od jutra planuję pić citrosept z melisą.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Grażyna
« Odpowiedz #10 : 31-07-2008, 12:46 »

Czarnulo A ja od jutra przechodzę na MO z aloesem, być może już zbyt długo piłam wersję z citroseptem - zobaczę, co z tego wyniknie. Będę zakraplać przez 5 dni w tygodniu. U mnie jakoś inaczej się dzieje, niż u Abi. Ostatnio czerwone powieki a pod oczami krostki i różowe poduszeczki z płynem pojawiły mi się ponad tydzień temu, ale z powodu pobytu u mamy przerwałam zakraplanie, za to brałam Poumon h. i Sulfur iodatum, zakraplałam Homeoptic i wszystko pięknie zeszło.
Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #11 : 31-07-2008, 18:56 »

Ja poumon histamine 15 CH biorę raz w tygodniu i pięknie pomaga na katar sienny. Na problemy z oczami nie brałam nic, czasem zakrapiałam kroplami ze świetlika, ale to nie dawało poprawy. Może też spróbuję zakrapiania przez 5 dni w tygodniu.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #12 : 04-08-2008, 10:09 »

Oczy już nie dokuczają. Trzy dni temu zrobiłam świeże krople i teraz za każdym razem jak zakrapiam nos czuję szczypanie.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Bibi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: od maja 2006, niestety z pół roczną przerwą
Skąd: Kraków
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #13 : 15-09-2008, 08:53 »

Jeśli zakraplanie nosa jest bardzo bolesne (mi aż czaszkę rozsadza), Mistrz radzi rozcieńczać Alocit w soli fizjologicznej. Stężenie kropli do nosa też nie musi być od razu wysokie. Można zaczynać zakraplanie od 1:10 (w razie potrzeb nawet mniej) i stopniowo je zwiększać.
Zapisane

Imperium się nie poddaje, Imperium kontratakuje! smile
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #14 : 15-09-2008, 09:09 »

Ten bol szczypania, pieczenia w nosie i z tylu glowy, to normalne zjawisko
Pamietam jako dziecko na basenie wielokrotnie doznalem tego b.nieprzyjemnego uczucia gdy nalecialo mi wody do nosa za duzo (np przy skoku na glowke do basenu)

Problem w tym ja rozniez zaczelem od jakiegos czasu zakraplac nos
i teraz mam bardzo lekkie pobolewania glowy od czasu do czasu albo takie strzykania impulsowe w roznych czesciach czaszki ...

Nie wiem czy to sa normlane objawy spowodowane na zakraplanie
niech lepiej ktos ze znawcow sie wypowie
Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Bibi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: od maja 2006, niestety z pół roczną przerwą
Skąd: Kraków
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #15 : 15-09-2008, 09:34 »

To jak najbardziej normalne objawy. Po prostu zaczynają wygajać się nadżerki. Trzeba to przertwać.
Zapisane

Imperium się nie poddaje, Imperium kontratakuje! smile
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #16 : 15-09-2008, 12:31 »

Rozumiem
Nie jestem przekonany co do tych gojacych sie nadzerek - gdyz podanie zakraplaczem samej wody powoduje podobne objawy jak te z alocitem

Gdyby jeszcze tylko Mistrz potwierdzil
Gdyz w Jego ksiazce nie znalazlem nic na temat "efektow" ubocznych stosowania zakraplana nosa

Nawiasem mowiac - nie mam co prawda zadnych problemow z gardlem zatokami, nosem, lecz zdecydowalem sie na zakraplanie z uwagi na oczy, niestety od jakiegos czas w lewym oku widze malutka plamke (szczegolnie na jasnych powierzchniach) - bylem u okulisty po diagnoze (a przy okazji sprawdzic wzrok) i jak sie okazalo jest to tzw ment w oku (na powierzchni ciala szklistego)
Co ciekawe jego wystapienie mniej wiecej zbieglo sie ze stosowanie MO
 

Zastanawiam sie czy sa jakiekolwiek sposoby pozbycia sie tej plamki z ciala szklistego... bo pewnie przepisane Krople na zacme przez Pania okulistke i tak nic w tej sprawie nie pomoga ...

Jakas Sugestia Mistrza ?
Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
fiona50
« Odpowiedz #17 : 15-09-2008, 12:33 »

Alocit mozna zmieszac zamiast wody z sola fizjologiczna. Mniej boli lub niektorych prawie wcale.... msn-wink
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 16-09-2008, 08:31 »

Cytat od: "Oak"
Jakas Sugestia Mistrza ?
MO powinna sprawę załatwić. Zakraplanie nosa w tym przypadku stosujemy po to, by zlikwidować stany zapalne i związane z nimi obrzęki w obrębie oczodołów, jeśli istnieją.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!