Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 05:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Punkty na ciele do akupresury  (Przeczytany 21558 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« : 28-01-2008, 00:33 »

Witam, ostatnio znalazłam taką stronkę o akupresurze, może się Wam przyda:
http://www.akupresura.akcjasos.pl/masaz_stopy.html
Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Zibi
« Odpowiedz #1 : 28-01-2008, 12:17 »

Dzięki, Kazof!
« Ostatnia zmiana: 02-10-2011, 17:08 wysłane przez Zibi » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #2 : 22-04-2008, 09:18 »

Radzę wszystkim, którzy odczuwają objawy walki z toksemią organizmu, ale proces ten idzie powoli, masować punkty wątroby i nerek, a także ewentualnie innych narządów w zależności od potrzeby.
Wspomaga to oczyszczenie organizmu z toksyn.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #3 : 22-04-2008, 14:02 »

Chamomillko, poddałaś mi myśl, aby poszukać takich punktów wątroby i nerek u psa ... może też taka "mapa" istnieje? ... Wiadomo coś komuś na ten temat?
Dziękusie,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #4 : 23-04-2008, 07:24 »

Kazof, może ta stronka będzie w czymś pomocna:
www.vetakupunktura.pl/o_nas.htm

Od wczoraj masuję sobie punkty wątroby, nerek, okrężnicy - jakież one są bolesne! To świadczy o tym jak słabo pracują na razie  Smutny .
Zastanawiam się nad zakupem automeridianu :
www.kolmio.com.pl/pl/aparaty.php?id=2
Boję się, że organizm nie poradzi sobie z wyprowadzaniem toksyn przy takim zablokowaniu narządów wydalniczych. Co myślisz o tym przyrządzie, Kazof  smile ?

Dr Janus wymienia akupresurę jako jedną z metod wspomagających leczenie.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #5 : 24-04-2008, 11:01 »

Dziekuję Ci Chamomillka za podrzucenie mi tej stronki. Nie ma tam topografii całego ciała psa, ale za to pomocna będzie "mapka" ucha,  smile ... co do aparatu, to na razie będę sprawdzać moją własną energię poprzez akupresurę, jakoś to urządzenie wydaje mi się "zimne" i raczej stresujące: dla mnie jak i dla psinki.
Jak jeszcze coś Ci wpadnie na ten temat to prosimy, pamietaj o nas,  smile  :pies:  smile
Pozdrawianki
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #6 : 25-04-2008, 07:58 »

No właśnie, Kazofku, też się wstrzymuje na razie z zakupem tego przyrządu. Zastanawiam się jedynie dlatego, że byłoby to masowanie bardziej precyzyjne. U siebie punkty na dłoniach i stopach masuję czasem ołówkiem wykończonym gumką  msn-wink .

:pies: Nie znam się na pieskach, ale uwielbiam jamniki z wzajemnością  :serce: .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #7 : 27-04-2008, 12:49 »

A ja się nad punktami nie zastanawiam. Masuję sobie od czasu do czasu stopy i gdzie boli, tam masuję nieco bardziej, ale staram sie nie przesadzić, bo za bardzo "ruszać organu" też nie wolno. Trzeba powoli.Co za różnica, czy dany punkt oznacza to żołądek, wątrobę, czy jelito, ważne, że coś nam nie działa. No ale może źle robię, tak nieprofesjonalnie, bez wiedzy i nieuporządkowania.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 27-04-2008, 12:55 »

Cytat od: "biedrona"
A ja się nad punktami nie zastanawiam. Masuję sobie od czasu do czasu stopy i gdzie boli, tam masuję nieco bardziej, ale staram sie nie przesadzić, bo za bardzo "ruszać organu" też nie wolno. Trzeba powoli.Co za różnica, czy dany punkt oznacza to żołądek, wątrobę, czy jelito, ważne, że coś nam nie działa. No ale może źle robię, tak nieprofesjonalnie, bez wiedzy i nieuporządkowania.
Wprost przeciwnie - robi Pani bardzo dobrze; zgodnie z naturalną dbałością o zdrowie, a nie wytycznymi medycyny chorób. I nawet pisze Pani znacznie składniej! Czyżby to efekt masażu?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #9 : 27-04-2008, 18:16 »

A ja z kolei jednak wolę masować wskazane punkty. Kupiłam rękawiczki i skarpety, gdzie są zaznaczone punkty i masuję, bez fanatyzmu oczywiście  msn-wink . Nikt przecież nie mówi, że dany narząd należy stymulować przesadną ilość czasu, robię to przez chwilę 1-2 razy dziennie. Wiem, że mi te masaże pomagają  smile .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #10 : 27-04-2008, 23:33 »

 
a to dobre
Mistrzu tylko Pan mógł chwaląc, być jednocześnie kąśliwym  smile
Naprawdę się uśmiałam.

Dodano

Ale rzeczywiście staram się pisać ładnie, staram. Bo "tak normalnie" chaos w moich postach jest niesamowity...
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #11 : 30-04-2008, 13:43 »

Muszę i ja poszukać profesjonalisty.
Kiedyś korzystałam z usług bardzo doświadczonego masażysty, który zajmował się również akupresurą i akupunkturą. Też leciutko lecz umiejętnie naciskał na pewne punkty i już wtedy mówił mi, że mam zablokowane narządy wydalnicze - wątrobę i nerki  Smutny .
Martwi mnie to, że toksyny krążą w organiźmie  :beczy: .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #12 : 06-05-2008, 08:15 »

Grażynko jeśli w tym priv brakowało, oprócz wielkich liter, także polskich znaków, to zobaczyłaś, jak ja normalnie piszę... Na forum się staram od początku, bo tu są inne zwyczaje, ale jak pisałam tą pierwszą priv to szybko, bo widziałam, że jesteś i nie chciałam abyś mi zniknęła smile i po prostu "zapomniałam się"
A jeśli chodzi o punkty i ból - nie znam się, leczy wydaje mi się, że ten ból oznacza, że wreszcie zaczęło się ruszać. Nie ma co płakać, każdy z nas przecież jest tu chory nie mam zamiaru wrzucać samej siebie do śmietnika. Na pocieszenie Wam powiem, że widziało mnie wielu dobrych bioenergoterapeutów, ludzi od wahadełek itd i po prostu każdy był w szoku. Tak zniszczone ciało, tyle nieprawidłowości. Jeden nawet z 10 minut krzyczał na mnie, tak był wzburzony, że to "skandal do takiego stanu się doprowadzić". Ale z tego co widzę, czuję i wiem, to jest coraz lepiej ze mną smile. Jeśli mnie się udaje, to i Wam!
Najważniejsze, że do przodu!
Ale może powinnam sobie zrobić jakąś kontrolę, jakoś...
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Kidney
« Odpowiedz #13 : 01-02-2011, 13:52 »

Akupresura to fajna sprawa, ale jak dla mnie to tylko w celach relaksacyjnych, jakoś nie jestem skłonny uwierzyć, że to leczy poważniejsze schorzenia, jak utrzymują niektórzy. Ale to tylko moje zdanie msn-wink
Zapisane
Jurek56
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04-04-2007
Skąd: Siedlce
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #14 : 06-02-2011, 09:16 »

Jak nie wierzysz to na pewno nie pomoże, gdy podejdziesz do problemu z wiarą o skuteczności metody /każdej/ - wtedy będą pozytywne skutki. Problem jest, że znalezieniem właściwych punktów. Jeżeli nawet przy lekkim ucisku sprawiają ból, to jest właściwe miejsce. Jest to szczególny rodzaj bólu, który jest "przyjemny". Boli, ale chce się go. Mózg musi otrzymać sygnał o blokadzie w postaci bólu. Wystarczy znaleźć przynajmniej trzy takie punkty, aby wyrównał się system obiegu energii w organizmie.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2011, 15:03 wysłane przez Apollo » Zapisane

Jurek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!