Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 07:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alergia na gluten i kilka pytań  (Przeczytany 13357 razy)
Mic
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 08.2013 - 09.2014
Wiadomości: 49

« : 16-07-2013, 17:30 »

Mój stan zdrowia: mam 25 lat. Od ok. 4 lat mam alergie na gluten, więc go unikałem (podjadałem go w małych ilościach). Żywienie całkowicie bez glutenu stosuję od ok. 6 miesięcy. Mam także alergię na pomidory. Pierwsza niepokojąca reakcja na pomidory była ok. 10 lat temu, jednakże pomidory odstawiłem całkowicie ok. 8 lat temu. Najostrzejszą jest u mnie alergia na sezam. Po nim wysypka na całym ciele.

Znam prawdopodobną przyczynę. Otóż, jak byłem młodszy (gdy miałem 9 - 15 lat), to jadłem w nadmiernych ilościach ciastka pszenne. Później przerzuciłem się na chałwe, następnie na czekolade. Jednocześnie nie jadłem za dużo warzyw. Ta dieta w połączeniu ze sporadycznym stosowaniem antybiotyków zapewne sprzyjała drożdżycy i dziś mam co usuwać z organizmu. Dziś po zjedzeniu czekolady czy innych słodyczy boli mnie brzuch, a jak zjem coś bez warzyw to jest mi ciężko.

Jako ciekawostkę dodam, że w lutym miałem robiony test EAV. Jest to elektropunktura. Jest tam czterostopniowa skala stanu chorobowego. Testy wykazały, że mam stan chorobowy o stopniu 2/4 w: żołądku, jelicie cienkim, jelicie grubym; oprócz tego że mam obciążenia organizmu o stopniu 2/4 przez grzyby oraz zaburzenia metabolizmu glutenu. Powiedzieli, że mam dziurawe jelita. Tam leczą suplementami i na jelita zalecili pić Aloes, a na grzyby zalecili Pau Darco i Parasine Plus.

Miałem podejrzenie celiakii i robioną w tym roku gastroskopie oraz biopsje dwunastnicy. Wyszło, że mam lekki zanik kosmków, a celiakii nie mam.

Pomyślałem, że oczyszczanie warto zacząć od góry. Prawie zawsze miałem lekki katar, a od kilku lat przez sen oddycham buzią. Stąd od 2 tygodni pijam napar na oczyszczenie dróg oddechowych. Coś zaczęło spływać z gardła. Po tygodniu popijania jeden raz wieczorem miałem problemy z widzeniem na 1 oko. Trochę się wystraszyłem. Wyszedłem na powietrze, później trochę poleżałem i przeszło. Na ten moment kontynuuję picie naparu.

PYTANIA

1) Chcę zacząć pić MO i nie wiem czy zaczynać od oliwy.
2) Planuję zacząć pić KB, ale mam alergie na słonecznik. Jak to rozwiązać?
3) Czy na DP można jeść np mąkę ryżową? (np jako naleśniki z warzywami; wiem, że pytanie troche naiwne)
4) Pijam napar na oczyszczenie dróg oddechowych i czy mogę jednocześnie z nim zacząć kropić nos i zacząć pić MO?
« Ostatnia zmiana: 19-08-2013, 15:13 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #1 : 16-07-2013, 18:21 »

Zacznij od oliwy z oliwek. Wydaje mi się, że nawet powinieneś pociągnąć dłużej niż 3 miesiące.

Ja mam uczulenie i na słonecznik i na pestki dyni - KB nie piję, zaostrzają mi tylko stan zapalny.
Mąkę ryżową możesz jeść. Ja jak zaczynałem dietę to jadłem bardzo dużo makaronów ryżowych.
Potem przerzuciłem się na kaszę jaglaną i uważam, że jest o wiele wiele zdrowsza.
Raz na jakiś czas (miesiąc, dwa) zjem naleśniki z mąki ryżowej - nie szkodzą mi.
Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #2 : 16-07-2013, 22:30 »

Możesz zacząć pić MO z oliwą z oliwek. Jeśli masz alergię, to sprawdź, czy nie uczula cytryna (ewentualnie aloes).

Pijesz napar na oczyszczanie dróg oddechowych, to odczekaj parę tygodni z zakraplaniem nosa rozcieńczonym alocitem. Nie należy stosować jednocześnie kilku metod oczyszczania, bo mogą skumulować się reakcje Herxheimera.

KB możesz pić bez ziaren słonecznika.

Mąkę ryżową możesz sobie darować. Zamiast tego jeść np. omlet z warzywami. A z węglowodanów to najlepiej ziemniaki w mundurkach i kaszę jaglaną lub gryczaną.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2013, 13:57 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Mic
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 08.2013 - 09.2014
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #3 : 18-08-2013, 22:34 »

Przestałem pić napar na drogi oddechowe i mam lekką suchość w nosie. Czy można coś z tym zrobić? 

Jestem na początku stosowania MO, ale wyczytałem tu: http://portal.bioslone.pl/dietamonotematyczna , że:
Cytat
Dokładanie objawów oczyszczania do objawów uczulenia nie jest dobrym pomysłem. Z tego względu mikstury oczyszczającej w początkowej fazie leczenia alergii dzięki działaniom prozdrowotnym nie należy wdrażać. Natomiast dobre efekty uzyskuje się pijąc codziennie na czczo, bez względu na wiek, 50 ml alocitu z soku z aloesu.

Po całkowitym ustąpieniu objawów alergii należy podjąć próby wdrożenia mikstury oczyszczającej, rozpoczynając od minimalnej dawki.

Czy warto byłoby zrobić przerwę z MO i stosować sam alocit z aloesu?
« Ostatnia zmiana: 20-08-2013, 10:30 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #4 : 18-08-2013, 22:50 »

Skoro Twój organizm jest taki "wybredny", najpierw powinieneś wprowadzić Dietę Prozdrowotną, abyś dokładnie poznał które z popularnych alergenów Cię uczulają. Dopiero wówczas zacząłbym MO (normalną wersję z aloesem i oliwą z oliwek) i jak się zacznie coś z organizmem dziać to będziesz wiedział, że to nie uczulenie tylko objaw oczyszczania.
Zapisane
Mic
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 08.2013 - 09.2014
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #5 : 18-08-2013, 22:56 »

Wiem jakie pokarmy mnie uczulają. Chcę tylko wiedzieć jak sprawniej 'załatać' jelita.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #6 : 19-08-2013, 07:41 »

Czy warto byłoby zrobić przerwę z MO i stosować sam alocit z aloesu?
W miksturze po to jest sok z cytryny czy ocet jabłkowy, aby porozpuszczać to i owo, sam aloes tego nie zrobi.

Wiem jakie pokarmy mnie uczulają. Chcę tylko wiedzieć jak sprawniej 'załatać' jelita.
Jak wiesz, to MO i do dzieła.
« Ostatnia zmiana: 20-08-2013, 10:32 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Mic
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 08.2013 - 09.2014
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #7 : 19-08-2013, 09:16 »

Dzięki Brer. A co mogę zrobić odnośnie suchości w nosie?
« Ostatnia zmiana: 19-08-2013, 17:28 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #8 : 19-08-2013, 13:47 »

Co to znaczy suchość w nosie, śluzówka w ogóle zanikła?
Zapisane
Mic
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 08.2013 - 09.2014
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #9 : 19-08-2013, 16:18 »

Mam na myśli taką suchość, że aby oczyścić nos z grudek potocznie zwanych kozami muszę sprowokować się do kichnięcia, po czym dopiero mam materiał do smarknięcia. Bez kichnięcia mam jakby strupki z tych kóz.

No ale nic, za jakiś czas będę musiał zacząć kropić noc alocitem albo powtórzę napar na drogi oddechowe, bo jak go stosowałem to takich problemów z suchością nie miałem.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2013, 17:27 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #10 : 19-08-2013, 17:24 »

Mic, też mam suchą śluzówke w nosie, doraźnie kiedy bardzo dokucza mi to stosuję maść tranową.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Siwypfk
***


Offline Offline

MO: 07.03.2013 wraz z KB, ZZO (bez glutenu)
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #11 : 20-08-2013, 10:36 »

Ja również, jak kolega, mam uczulenie na pokarmy. Po teście IMUPRO300 wyszło mi 49 produktów, których powinienem unikać. Jak myślicie, czy to wiarygodny test?

Co do nosa ja też mialem suchy, ale zmieniło się to po zakraplaniu nosa, teraz znowu mam wodnisty katar.
« Ostatnia zmiana: 20-08-2013, 10:43 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #12 : 20-08-2013, 11:31 »

Dla nas najbardziej wiarygodnym testem jest obserwowanie reakcji organizmu i ocena samopoczucia po wprowadzeniu diety eliminacyjnej. Niemniej jednak są produkty spożywcze, które wykazują ewidentne działanie uczulające, więc w przypadku osób ze skłonnościami do alergii należy ich unikać. W ogóle w przypadku alergii trzeba stosować ograniczoną dietę, aby z alergii wyjść, a nie tylko „uciszać” objawy.
Zapisane
Bob
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.12.2012
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 59

Miłość jak ziewanie, kończy się spaniem.

« Odpowiedz #13 : 20-08-2013, 20:30 »

Mic, też mam suchą śluzówke w nosie, doraźnie kiedy bardzo dokucza mi to stosuję maść tranową.
A jak z wigotnością powietrza w pomieszczeniach, w których przebywasz?
Zapisane

Nawet głupiec ma mądry organizm.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!