Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 23:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ideologia Gender - rak toczący ludzkość.  (Przeczytany 37248 razy)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #20 : 10-01-2014, 16:53 »

Musisz wiedzieć koleżanko, że twoja wypowiedź choć dla mnie bardzo racjonalna w dziale Dusia będzie zapewne skasowana. Bluźnierstw przecież nie można tak po prostu sobie pisać msn-wink .
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Kaja18
***

Offline Offline

MO: 01.10.2011
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #21 : 10-01-2014, 18:33 »

Manialub takie opinie wydawaj w swoim imieniu. Bardzo dziękuję za równouprawnienie, które nam zgotowano , między innymi wiek emerytalny po 67 roku życia dla kobiet. 
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #22 : 10-01-2014, 19:01 »

A czy doczytałaś się, żeby Manialub wydawała opinię w czyimś imieniu?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #23 : 10-01-2014, 20:20 »

Samo dążenie do równouprawnienia płci nie musi złe, ale w szerszym kontekście jest ono tak naprawdę nie osiągalne, a więc czysto utopijne.
Ważniejszym aspektem jest rola płci - osobiście uważam, że dziewczynki i chłopcy powinni być świadomi swojej szczególnej roli w społeczeństwie, a nawet być pozytywnie kierunkowani aby móc odkryć w sobie piękno i wartość własnej płci. W przeciwnym razie społeczeństwo szybko stanie się 'obojnacze'.
Nie mam jednak nic przeciwko niezależnemu doborowi własnych zabawek - ja sama bawiłam się głównie autami (moim ulubionym był wóz strażacki), a na spacer w wózeczku woziłam misia, bo nie znosiłam lalek.
I co? Czuję się w pełni kobietą, choć z pewnością mam w sobie też pewne cechy męskie, które sobie cenię - np. uwielbiam wyścigi kartingowe, niezbyt interesują mnie tematy związane z modą i urodą.
Zapisane
Kaja18
***

Offline Offline

MO: 01.10.2011
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #24 : 10-01-2014, 20:54 »

Zawsze myślałam,że słowo "nam" odnosi się do co najmniej dwóch  lub więcej osób , ale może się mylę . 
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #25 : 10-01-2014, 21:04 »

A ja myślałem, że wstępem "Według mojego rozumowania" Manialub dość jasno określiła kontekst swojej wypowiedzi. Widać niestety nie dość jasno.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #26 : 10-01-2014, 22:25 »

A ja myślałem, że wstępem "Według mojego rozumowania" Manialub dość jasno określiła kontekst swojej wypowiedzi. Widać niestety nie dość jasno.
Jakby się tak czepiać słówek to chyba jednak nie dość jasno, bo poza cytowanym zwrotem używała "nie bądźmy hipokrytami", "jak wiemy", " nam nie potrzebne są parytety" to raczej nie tylko w swoim imieniu się wypowiadała.

Ale wracając do gender...to nie sprowadzajmy tego do zabawek!
Chociaż propozycja by dzieci 3-4 letnie bawiły się penisami  i łechtaczkami mi nie odpowiada... Ale to nie o zabawki toczy się gra!

Ideologia gender pod pięknymi hasłami równouprawnienie, równość płci chce wprowadzić zupełnie inne postrzeganie płciowości, chore, nienaturalne  jakoby płeć była kulturowa, a nie biologiczna.
Również w założeniach gender mieści się rozbudzanie seksualne małych dzieci.

Dzieci np. jak dorosną będą mogły wybrać sobie jaką chcą mieć płeć, bo to, że rodzi się chłopcem nic nie znaczy, bo może być dziewczynką. Dostanie imię neutralne i potem jak dorośnie zadecyduje o płci, którą woli. Stąd te niewinne przebieranki, zamiana ról, rozmydlanie różnic pomiędzy płciami.

To też  np. nauka w wieku 12 lat o środkach antykoncepcyjnych, to nauka masturbacji i wzbudzania zainteresowania seksem u dzieci 10 letnich.

Proszę sobie przeczytać zaproponowane podręczniki "postępowe" dla dzieci w wieku 10-12 lat pod super tytułami:
"Wielka księga siusiaków" i "Wielka księgą cipek"

Cytat
"Lisa: Czasami się masturbuję. To pomaga, kiedy jestem zestresowana i chcę się rozluźnić albo zasnąć". To fragment "Wielkiej księgi cipek", książki do edukacji seksualnej dla dzieci powyżej 10 roku życia, przetłumaczonej z języka szwedzkiego. Dostępna jest również wersja dla chłopców. W "Wielkiej księdze siusiaków" mali mężczyźni przeczytają, m.in. jak można opisać męski organ płciowy (wersje alternatywne: drut, korzeń, adolf, yoistick, fajfus) oraz jak nazwać go w innych językach. Dowiedzą się też, że w trakcie nocy mają - co najmniej - dziewięć wzwodów, a w ciągu całego życia wydalają 55 litrów spermy.

Myślę, że "super" informacje, "niezbędne" dla wiedzy 10-12 latków. Czy ktoś z rodziców posiadający dzieci w tym wieku chciałby takiej lektury dla swoich dzieci?


Kobieta i mężczyzna różnią się i psychicznie, i fizycznie, i emocjonalnie...to nie jest złe ale wspaniałe i ubogacające. Inni to nie znaczy gorsi czy lepsi, po prostu inni.



Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #27 : 10-01-2014, 22:42 »

Cytat
Jednak moich dwóch synów w wieku ok. 2-4 lat bardzo chciało mieć lalki. Kupiliśmy im więc lalki oraz wózek. Radości było co niemiara.
No tak, ale co innego dać dzieciom zabawki, bo chłopięcy umysł nie będzie myślał o tych zabawkach tak jak dziewczęcy, a co innego kazać się ubierać jak dziewczynki i odgrywać ich role. To już jest próba zwalczania naturalnego dziecięcego sprzeciwu, coś jak uczenie dzieci posłuszeństwa. Na początku się sprzeciwiają, potem większość jest posłuszna. Tu może być tak samo, jak się chłopcu wpoi że nie jest chłopcem tylko jeszcze nieokreślonym czymś, to dodatkowo będzie miało poczucie winy, że źle myśli, bo uczą go inaczej. Wyrośnie dupa a nie facet, bez poczucia własnej wartości i o kruchej psychice osobnik. W dodatku seksoholik, bo od małego się do tego przyzwyczai.

Cytat
Kościół katolicki za wszelką cenę walczy z "ideologią gender" ponieważ równouprawnienie oznacza równe prawa dla wszystkich np. prawa do pełnienia funkcji w kościele
Nie, wśród masy agentów i czarnych owiec, jest jeszcze sporo duchownych, którzy widzą jak próbuje się zeszmacić to co jeszcze jest dla ludzi jedną z najwyższych wartość, rodzinę. Rodzinę w której mama jest kobietą, tata facetem. A gdy zacznie się prawa natury odwracać do góry nogami, wyrośnie niepełnosprawne społeczeństwo niezdolne do normalnego życia zdane na łaskę tych, którzy je wyhodowali.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2014, 22:52 wysłane przez Brer » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #28 : 04-02-2014, 22:10 »

Gender w Norwegii obalone.
Norweski komik udający laika (a faktycznie po studiach socjologicznych) przeprowadził
akcję zadawania pytań naukowcom i „fachowcom” z branży gender.
Akcja ta ośmieszyła i zdemaskowała pseudonaukowość i całkowicie obaliła gender w Norwegii.
Zlikwidowano tam wszystko co na gender wyrosło, wycofano wszelkie granty, dotacje itp

Akcja ta w mediach europejskich przeszła bez echa, w Polsce też,
gdzie dalej kotłują się dyskusje,
mimo, że drzwi są już dawno wyważone i Ameryka … odkryta.

 - http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #29 : 11-03-2014, 21:23 »

Dr. J. Jaśkowski trafnie o gender:
 - http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12060&Itemid=53
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #30 : 11-03-2014, 21:59 »

Myślisz, że trafnie? A gdzie byli Panowie, pod budką z piwem, tam bronili swoich rodzin?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #31 : 12-03-2014, 09:26 »

Byłam ostatnio w Zakopanem i usłyszałam anegdotę z życia wziętą o gender.

Spotkali się różni ludzie na sesji w Zakopanem (radni, biskup, przedstawiciele róznych środowisk) i dyskutowali o gender. A co to jest? A jak się to objawia? A do czego prowadzi? Jakie są badania? itp.
Na to odzywa się  burmistrz i mówi "e, to u nas nie ma ani jednego takiego przypadku".
Bardzo mnie to ubawiło w kontekcie takiej góralskiej filozofii.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #32 : 12-03-2014, 12:46 »


Krytykuje feminizację ale nie pisze o wywalczeniu przez kobiety dostępu do edukacji.
Zapisane

Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #33 : 12-03-2014, 13:00 »

No właśnie. Przecież emancypacja kobiet też była swego czasu zwalczana. W sumie można ją wtedy było nazywać geder.
A tak z ciekawości zapytam rozeznanych... kto wymyślił termin "gender" i nakreślił jego ramy?
« Ostatnia zmiana: 12-03-2014, 18:08 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #34 : 12-03-2014, 17:21 »

Jak to powiedział mój znajomy: "Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na czwarte piętro".
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #35 : 12-03-2014, 18:01 »

Jak to powiedział mój znajomy: "Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na czwarte piętro".

A seksizm jak trzeba urodzić dziecko aby być rodzicem, albo bardziej prymitywnie - ugotować każdemu co innego, bo każde co innego lubi bąź nie lubi jeść.
Zapisane

Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #36 : 12-03-2014, 18:52 »

Cytat
ugotować każdemu co innego, bo każde co innego lubi bąź nie lubi jeść.
Przerabiam to dość często.
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #37 : 13-03-2014, 12:11 »

Jak to powiedział mój znajomy: "Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na czwarte piętro".
Jak to powiedział mój znajomy: "Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na czwarte piętro".

A seksizm jak trzeba urodzić dziecko aby być rodzicem, albo bardziej prymitywnie - ugotować każdemu co innego, bo każde co innego lubi bąź nie lubi jeść.

Cytat
ugotować każdemu co innego, bo każde co innego lubi bąź nie lubi jeść.
Przerabiam to dość często.

Jeśli przerabianie polega na własnoręcznym gotowaniu, to znajomy powinien powiedzieć, że feminizm się zaczyna.
Zapisane

Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #38 : 13-03-2014, 21:40 »

Kobiety, szafa, czwarte piętro- jakoś tego nie widzę.
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #39 : 13-03-2014, 22:40 »

A ja widzę. W takich sytuacjach zamawiam firmę, która się takimi rzeczami zajmuje. Z tego co wiem, co mądrzejszy facet też tak robi.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!