Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:56 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Kosmetyki na pla¿ê wg Bios³one  (Przeczytany 15134 razy)
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« : 03-08-2013, 22:40 »

Szuka³am tego w±tku, ale wszyscy s± albo tak "chorzy", ¿e nie spêdzaj± czasu na pla¿y/ nad morzem, albo u¿ywaj± zwyk³ych kosmetyków ze sklepów.

Poniewa¿ za dwa dni pewnie spêdzê dzieñ nad morzem i pewnie bêdê w wiêkszo¶ci siedzieæ w namiocie pla¿owym, to jednak zastanawiam siê, czy mam kupowaæ jaki¶ specyfik, by znowu nie spiec siê na raka. Wiem, ¿e opalanie jest szkodliwe i postarza skórê, ale chcia³abym jednak troszkê z³apaæ s³oñca. No i oczywi¶cie pewnie trochê pop³ywam skoro ostatnio jest pogoda.

Zwykle u¿ywam w³a¶ciwie tylko oleju z pestek winogron, oleju jojoby, rozcieñczonego alocitu i takiego samego domowego octu jab³kowego.

Karnacjê mam do¶æ jasn±, natomiast m±¿ du¿o ciemniejsz±. Ja opalam siê na czerwono, on szybko wygl±da jak Mulat. Gdy wcze¶niej u¿ywa³am kupne kosmetyki z filtrem, to albo s³oñce mnie nie chwyci³o, albo gdy po jakim¶ czasie krem siê star³ lub zmy³, a ja nie chcia³am na³o¿yæ nowej warstwy, spala³am siê i potem cierpia³am.
 
Chcê dodaæ, ¿e nie lubiê u¿ywaæ tych kupnych klej±cych kremów. A¿  siê wzdrygam na te paskudztwa, a próbowa³am ju¿ ró¿nych firm.

Ten problem psuje mi przyjemno¶æ spêdzania czasu nad morzem.
Co radzicie? Mo¿e po prostu wezmê mój lubiony olej z pestek winogron. Ale co z filtrem, on raczej go nie ma. Zupe³nie nie mam pomys³u, co mam zrobiæ.
« Ostatnia zmiana: 03-08-2013, 22:51 wys³ane przez Lenka » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Sk±d: Granica ma³opolski i ¶l±ska
Wiadomo¶ci: 951

« Odpowiedz #1 : 03-08-2013, 23:31 »

Doradziæ mo¿e nie doradzê ale pozwól, ¿e co¶ wtr±cê. Skoro masz jasn± karnacjê to pewnie ci±gle j± chronisz przed promieniami. Nagle chcesz wyskoczyæ z ubrañ i sma¿yæ siê na ostrym s³oñcu ca³y dzieñ. Nie ma siê zatem co dziwiæ, ¿e siê poparzysz. Ma³o kto wyszed³by z tego ca³o.
Chcesz z³apaæ troszeczkê s³oñca to rób to sukcesywnie przez ca³y sezon a nie na maxa w jeden dzieñ.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko dzia³a, a nikt nie wie dlaczego.
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #2 : 03-08-2013, 23:56 »

Skoro masz jasn± karnacjê to pewnie ci±gle j± chronisz przed promieniami.

Dziêki Savage za komentarz, ale bez przesady. Gdy wychodzê na co dzieñ z domu na s³oñce w krótkich spodenkach lub koszulce na rami±czkach, nie u¿ywam ¿adnych kremów z filtrami. W tych normalnie odkrywanych miejscach opalam siê systematycznie/na bie¿±co. Jednak¿e ma³o i rzadko przebywam na s³oñcu.
Nad morzem jestem rzadko, ale czasem lubiê chwilê siê poopalaæ. W koñcu jestem nad morzem, co nie czêsto siê zdarza.
My¶lê, ¿e raczej bêdê siê chroniæ w namiocie. Ale jednak zamierzam te¿ spacerowaæ. Nie uniknê zupe³nie s³oñca. 
Wiem te¿, ¿e nie powinno siê przebywaæ ca³y dzieñ na pla¿y, ale no có¿: samo ¿ycie. Je¶li siê przebywa nad morzem raz na jaki¶ czas (rok/lub dwa) i to np. tylko przez jeden dzieñ, chce siê maksymalnie wykorzystaæ te chwile.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #3 : 04-08-2013, 07:41 »

Czyta³am sporo o szkodliwo¶ci filtrów p/UV i gdybym wybiera³a siê nad morze, to zahartowa³abym skórê w solarium (ma³ymi kroczkami - kilka razy po 5 minut), a nad morzem mog³abym zaszaleæ ...nieco, bo te¿ mam jasn± karnacjê. Masz jeszcze inn± mo¿liwo¶æ. Smarowaæ mas³em Shea (naturalny filtr p/UV), kremem z ¶rednim filtrem np. 8 tylko miejsca bia³e i wysuniête. Mam na my¶li nos, kark i ramiona.
W m³odych latach je¼dzi³am nad morze co rok na 3 tygodnie, i wyrobi³am sobie "wewnêtrzny alarm" na lekkie szczypanie skóry. Nie by³o wówczas ¿adnych filtrów. Ani sztucznych, ani naturalnych, a ja bladolica, bardzo rzadko by³am poparzona.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2013, 10:10 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #4 : 04-08-2013, 08:56 »

Dziêki Asia. Ja niestety nigdy nie czu³am, ¿e mnie co¶ piecze. A gdy ju¿ zaczyna³a skóra swêdzieæ by³o ju¿ za pó¼no i pomaga³y tylko ok³ady z kefiru lub ma¶lanki. O tym, ¿e siê opali³am, dowiadywa³am siê dopiero wieczorem w ³azience przed lustrem.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 170

« Odpowiedz #5 : 04-08-2013, 09:29 »

Ja u¿ywam kremów ochronnych dla niemowl±t, np. babydream z Rossmana. Nie podra¿nia mi skóry. Mam nadziejê, ¿e kosmetyki dla niemowl±t s± bardziej kontrolowane przed dopuszczeniem na rynek.
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 10.11.2006
Sk±d: Beskidy
Wiadomo¶ci: 243

« Odpowiedz #6 : 04-08-2013, 21:47 »

Lenka, ja swoj± trzyletni± córkê od urodzenia smarujê tylko mas³em karite, a na silniejsze s³oñce - mas³em kakaowym ( ¶wietnie pachnie). Nad wodê idziemy zwykle po obiedzie i siedzimy kilka godzin, a córeczka jeszcze nigdy siê nie "przypiek³a".

Margoled, to taki sam szajs, jak wiele innych kosmetyków.
« Ostatnia zmiana: 04-08-2013, 21:50 wys³ane przez Gosiek » Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, m±¿ i córka 01.02.2012
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #7 : 04-08-2013, 22:57 »

Gosiek a gdzie nabywasz mas³o kakaowe?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #8 : 05-08-2013, 07:08 »

Wszelkie tego typu produkty mo¿na znale¼æ na portalu:
http://mazidla.com
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Bitwoman
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomo¶ci: 191

« Odpowiedz #9 : 05-08-2013, 07:57 »

W tym roku nie stosujê ¿adnych kremów z filtrem (od zawsze mia³am hopla na tym punkcie).
Naturalne filtry wystêpuj± tak¿e w olejach: kokosowym i sezamowym.
Zapisane

"Byæ cz³owiekiem oznacza mieæ w±tpliwo¶ci i mimo to i¶æ dalej swoj± drog±." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Kamil
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.281

« Odpowiedz #10 : 05-08-2013, 10:04 »

Czy mamy przez to rozumieć, że przeszłaś na olejki?
« Ostatnia zmiana: 05-08-2013, 11:02 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Bitwoman
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomo¶ci: 191

« Odpowiedz #11 : 05-08-2013, 11:02 »

Tak, smarujê dzieci i siebie tymi olejami, ma¶ci± z wit. A albo niczym i generalnie ograniczam ich czas przebywania na s³oñcu do minimum. Syn ma opalone nogi i rêce; córka nawet mniej i my¶lê, ¿e na wakacjach opal± siê bardziej jednolicie. Najwa¿niejsze to nie dopuszczaæ do poparzeñ i dawkowaæ przebywanie na s³oñcu.
Zapisane

"Byæ cz³owiekiem oznacza mieæ w±tpliwo¶ci i mimo to i¶æ dalej swoj± drog±." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Gosiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 10.11.2006
Sk±d: Beskidy
Wiadomo¶ci: 243

« Odpowiedz #12 : 06-08-2013, 21:44 »

Mas³o kakaowe i karite, olejek kokosowy kupujê na mazid³ach. Nie u¿ywamy ¿adnej "chemii", ale s³oñce i wodê bardzo lubimy, wiêc trochê chroniæ siê trzeba. Ale najlepsz± ochron± jest ciemna skóra, opalana stopniowo od wiosny.
Kto¶ wcze¶niej pisa³ o samych negatywnych skutkach przebywania na s³oñcu, a ja wiem, ¿e s³oñce jest potrzebne do ¿ycia. Po po³udniu dziecku zak³adam kapelusz na g³owê, obciêty podkoszulek na ramionka i idziemy nad wodê. To jest frajda i dla niego i dla mnie.
Zapisane
Lena_Bilderberg
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 24

« Odpowiedz #13 : 06-08-2013, 22:17 »

A co polecicie osobie takiej jak ja, która nie ma wcale pigmentu i na s³oñce, mimo ¿e tak niezbêdne, wychodziæ nie mo¿e? Lato to dla mnie mêczarnia, z roku na rok coraz wiêksza. Nawet piêciominutowy spacer w dzieñ koñczy siê wysypk± i dreszczami. Filtry SPF 50 nie dzia³aj±. Po prostu siê spalam i koñczê na lekach, tote¿ latem najczê¶ciej wychodzê z domu po zmroku. A mo¿e Mistrz zna jakie¶ sposoby na brak pigmentacji (fototyp 1, jak u albinosa)?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!