Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 11:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Refluks żołądkowo-przełykowy u niemowlaka  (Przeczytany 9330 razy)
Viola
***

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 24

« : 12-08-2013, 21:36 »

Synek mojej kuzynki, urodzony w lutym tego roku, ma stwierdzony refluks (po pobycie w szpitalu i zrobionej pH-metrii). Mały od początku mało przybierał na wadze i ulewał, kuzynka od 3. miesiąca karmienia piersią próbuje odżywiać się zgodnie z zaleceniami Kwiatuszka, które jej poleciłam, niestety nie ma poprawy w przyrostach wagi, a mały już 4 miesiąc bierze polprazol. Czy możecie mi wyjaśnić, co jest przyczyną refluksu u tak małej istotki i co można zrobić, aby leczyć przyczynowo, a nie objawowo?
« Ostatnia zmiana: 13-08-2013, 18:11 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #1 : 13-08-2013, 17:55 »

Dobrze przeczytałam? Polprazol? Czy jest on konieczny u takiego maluszka? Ja bym go nie podawała. Więcej uwagi i uczucia, dieta mamy też nie jest bez znaczenia. Czy dziecko urodziło się w terminie? A jak sama ciąża przebiegała? Właściwie w tym temacie nie jestem biegła... Mam nadzieję, że szybko odpowie Ci ktoś konkretnie w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 13-08-2013, 18:08 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 13-08-2013, 18:55 »

Mam nadzieję, że szybko odpowie Ci ktoś konkretnie w tym temacie.
P o r a ż k a!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Viola
***

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #3 : 13-08-2013, 22:16 »

To druga ciąża kuzynki i nie miała problemów, poród w terminie siłami natury, dziecko otrzymało tylko jedną szczepionkę w szpitalu na WZW (zresztą tą serią wycofaną z obiegu). Konsultowała dziecko rownież prywatnie u gastroenterologa, czytałyśmy na forum dla matek, że takie leczenie w przypadku refluksu to standard, tylko, że u niej nie ma żadnych rezultatów, a mały ciagle na lekach. Odżywia się z tego co mówi zgodnie z poradami Kwiatuszka. Mistrzu co można jej doradzić?
« Ostatnia zmiana: 13-08-2013, 22:19 wysłane przez Viola » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 14-08-2013, 08:25 »

Mistrzu co można jej doradzić?
Często jestem o to pytany przy rozmaitych okazjach. Co mógłbym doradzić? To co zawsze - udać się do bioenergoterapeuty.

Ja jestem postrzegany jako kontynuator profilaktyki prozdrowotnej Hipokratesa. To prawda, ale nade wszystko jestem bioenergoterapeutą. Znam się na tej technice dobrze, mam do niej zaufanie i, co tu dożo gadać, przedkładam ją nad wszystkie inne metody doraźnej pomocy w przypadkach szczególnych.
« Ostatnia zmiana: 14-08-2013, 09:21 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #5 : 15-08-2013, 21:38 »

Odżywia się z tego co mówi zgodnie z poradami Kwiatuszka.
Tutaj istotne jest wiele czynników (kondycja rodziców podczas poczęcia, mamy podczas ciąży, dieta w ciąży, poród, i wiele innych). Można pomóc dietą, jednak zalecenia w tym szczególnym przypadku wymagają wywiadu i ułożenia diety zgodnej z potrzebami dziecka.
Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!