Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 19:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miniaturowy czip ARM podłączy Twoje wnętrzności do sieci. Czeka nas rewolucja?  (Przeczytany 3788 razy)
R2d2
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 02.12.2011, Od 05.2014r odstawiona
Skąd: Piaseczno,
Wiadomości: 32

Twardym krokiem w przyszłość coraz lepszą

« : 27-08-2013, 10:17 »

Na pokładzie miniaturowej kostki znajdziemy wszystko, czego potrzeba, by wykonywać proste operacje. Do dyspozycji jest 32-bitowy procesor, a także pamięć RAM czy ROM. Mikrokontroler można rozszerzyć również m.in. o układ UART, używany do asynchronicznego przekazywania i odbierania informacji.

Liczba zastosowań miniaturowego podzespołu jest ograniczona jedynie wyobraźnią. Komputer znajdujący się w wewnątrz ciała mógłby na przykład przesyłać aktualne informacje na temat stanu naszego zdrowia do smartfona, albo wywoływać alarmy w przypadku podejrzewanych problemów. W grę wchodzi również automatyczne podawanie leków, gdy komputer w kapsułce uzna, że nadszedł na nie odpowiedni czas.

Ciekawostką jest w tym przypadku fakt, że Freescale buduje tego typu układ na potrzeby zewnętrznej firmy. Na razie producent układów logicznych nie chce jednak zdradzić, o jaką spółkę chodzi, a tym bardziej, do czego układ ARM miałby zostać wykorzystany. Bez wątpienia jednak technologiczni giganci bardzo uważnie przyglądają się tego typu projektom i dobrze widzieć, że wreszcie gra toczy się o poprawę stanu naszego zdrowia, a nie lepszą rozdzielczość ekranu czy szybszy procesor do obsługi Angry Birds.
http://di.com.pl/news/47641,0,Miniaturowy_czip_ARM_podlaczy_Twoje_wnetrznosci_do_sieci_Czeka_nas_rewolucja.html
Wiadomość z 28 lutego ale wrzucam teraz bo mi się schowała.
Zapisane

"Każda cywilizacja wypływa z małej liczby idei zasadniczych, przez cały naród przyjętych."
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #1 : 27-08-2013, 10:27 »

Kilka razy na tym forum się to przewijało. Pamiętam dwa, od Savage:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23521.msg164223#msg164223
I swój własny:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23521.msg190667#msg190667

Nic dobrego z tymi chipami. Choćby podali mi 5000 dobrych stron posiadania takiego chipa: z powodu bezpieczeństwa, GPS, dla zdrowia, informacji, statystyk, czy nie wiem czego tam jeszcze, to i tak mnie nie przekonają. Dla mnie to kolejna rzecz do manipulowania pacjentami oraz ludźmi.
Zapisane

JerzyP
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31.01.2011
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #2 : 06-09-2013, 22:21 »

Dużo czasu poświęciłem, rozmawiałem z kilkoma specami od komputerów. Kilka rzeczy poznałem i mam nadzieję, skończą się udręki ze znikaniem postów. Uświadomiono mi tylko, że nie była to moja wina, ani forum. Tym bardziej mi przykro, że kilka postów, poszło w kosmos. Konkluzja jest taka, że każdy postęp niesie ze sobą rozterki dla tych, którzy zbyt późno weszli w jego zawiłości. Piszę to dlatego, że lubię pisać coś na gorąco, pod wpływem przeczytanego materiału w tzw. szybkiej odpowiedzi.

    W nawiązaniu do wypowiedzi Kamila, szczerze go popieram w kwestii chipów. Boję się tylko, że my zwykli zjadacze chleba(bezglutenowego), nie bedziemy mieli wiele w tej sprawie do powiedzenia. Zostanie to zrobione bez naszej zgody. Myślę, że w tej chwili, decyduje stan techniki. Wiemy jednak, że on idzie naprzód i wkrótce zostanie osiągnięty ten pułap, że wszystkim wlepią chipa po urodzeniu.

    My jednak już teraz, musimy protestować. Nie dajemy na to społecznej zgody. Boję sie jednego, mianowicie, że zostanie to załatwione przez politykówi, lobbystów, i innych cwaniaków bez naszej zgody. Obserwuję na gorąco temat GMO i jestem pełen obaw. Protesty niewiele wniosą, bo chodzi o ogromne pieniądze. Przecież wszyscy to wiemy. Według mnie jest to tylko, kwestia czasu, bo naciski są ogromne. Najgorsze jest to, że GMO raz wprowadzone nigdy nie da się wyeliminować. Zostaniemy na nie skazani przez polityków. Ciekawe tylko co Oni będą "szamać".
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!