Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 11:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uwięzione powietrze/odbijanie  (Przeczytany 8773 razy)
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« : 12-09-2013, 14:59 »

Odbija mi się praktycznie cały dzień po posiłku, po MO, po wodzie nawet. Gorsze jest jednak uczucie kiedy nie może się odbić, tak jakby powietrze było uwięzione gdzieś między dwunastnicą a żołądkiem (tak przynajmniej to odczuwam) i czuję jakby to powietrze się przeciskało gdzieś w górę do żołądka. Często towarzyszy temu znaczny ślinotok który potęguje to uczucie, natomiast kiedy leżę - muszę się podnieść żeby mi się odbiło i trzeba zaznaczyć że zawsze odbicie przynosi ulgę.

Chciałbym się dowiedzieć co jest przyczyną tego odbijania, bo ciężko mi uwierzyć że połykam aż tak dużo powietrza, oraz czy jest to wystarczający powód żeby wrócić na MO z oliwy z oliwek bo po przejściu na olej kukurydziany to odbijanie się wzmogło.

Na MO z oliwy z oliwek byłem 8 miesięcy i ze strony żołądka nie odczuwałem żadnych sygnałów takich jak pieczenie czy cokolwiek. 
Zapisane
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #1 : 13-09-2013, 08:19 »

Takie odbijanie, to odwieczny problem mojego taty. Również proszę o jakąś poradę w tym temacie.
Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #2 : 05-11-2013, 15:11 »

Ostatnio odkryłem kilka nowych faktów dotyczących mojej dolegliwości, mianowicie:

- występuje ona tylko co jakiś czas (niczym objawy Herxheimera) ale utrzymuje się do kilku dni
- w momencie tego "ataku" pojawiają się lęki i roztrzęsienie, a także osłabienie intelektualne
- powietrze więźnie na wysokości mostka i czasem spinanie mięśni brzucha(w pozycji stojącej) pozwala na odbicie
- czasami towarzyszy temu gorzki posmak w ustach
- połykanie znacznych ilości śliny podczas ślinotoku o którym pisałem powyżej, powoduje uczucie ciągłego głodu
- odżywiam się cały czas tak samo - wręcz monotonnie co wcale mi nie przeszkadza, ale wyklucza konkretny produkt jako przyczynę tych dolegliwości


Jeśli ktoś będzie miał spostrzeżenia na ten temat czy porady - proszę się podzielić
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!